dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 81
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 1Grzes
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Mały, dosyć prosty, projekt indywidualny :)

    Witam.
    Dziennik pisze bardziej dla siebie by podsumować zebrać wszystkie fotki i wydarzenia w jednym miejscu , ale jesli ktoś będzie czytać i komentować to też będzie dobrze
    Buduje mały dom jakieś 85m2 plus garaż z kotłownią czyli razem chyba 130 Budowa metoda gospodarczą i raczej rozłożona na kilka lat .
    Działka kupiona chyba juz 2 lata temu.Działka ma 1000m2 , 20x50 metrów z lekkim spadem . Projek zrobiony rok temu . Pozwolenie na budowe też jest i napisze że nie było z nim żadnych problemów których czytając dzienniki innych sie dosyć obawiałem .


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	431
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	253155

    Zdjęcie działki niestety w trochę słabej jakości robione telefonem ale mniej wiecej widać Na żywo prezentuje sie lepiej, dosyć łądne widoki i co dla mnie najważniejsze brak domów w obrębie działki więc jest cicho i spokojnie .

    Projekt .
    Na początku wpadł mi w oko projekt z7 z pracowni z500 lecz zakup i adaptacja to koszt tylko troche niższy od projektu indywidualnego . Powierzchnia użytkowa to jakies 85 m2 do tego garaż z kotłownia czyli razem jakies 130 m2 . Parterówka bez poddasza użytkowego Budynek bedzie na dwóch poziomach salon z kuchnia bedzie niżej po to by wykorzystać spadek terenu .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz2.jpg
Wyświetleń:	1111
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	253158
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz1.jpg
Wyświetleń:	938
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	253159
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut1.jpg
Wyświetleń:	1069
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	253161

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo fajny domek, czy dzialke macie taka troche po skosie? ze zdjecia takl dobrze nie widac no i powodzenia w budowie, napewno wyjdzie super
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 1Grzes
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zdjęcie zrobione z roga działki dlatego taki efekt ale nie jest po skosie . Zrobie na wprost dla lepszego efektu Dzięki za wpis Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    tak pytalem bo na wizualizacji widze ze jest uskok na budynku taki oko 80-100cm, dlatego pytalem czy dzialka ma jakis skos
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 1Grzes
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jest spadek , myślałem ze chodzi o skos że działka nie jest prostokątem Spadek jest dlatego kuchnia z salonem bedzie troche niżej jakieś 60 cm co oddzieli troche cześć dzienna od sypialni .

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 1Grzes
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Pierwszy dzień prac.
    Jako że planuje w tym roku zrobić fundamenty i moze ściany domu dlatego postanowiłem zrobić wykop ręcznie jest dopiero początek kwietnia więc czasu jest sporo. Po kilku godzinach kopania nie zrobiłem oszałamiająco dużo ale nie jest tak źle , myślę że 5 wekendow i bedzie wykopane . Wykop mniej wiecej 40-50 cm i widać piasek .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	humus2.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	253279
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	humus1.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	253280


    Wykonałem też badania . JAkiś czas temu wykopałem dziurę głębokość 1 m . Wyniki : brak wody Nie wiem czy kopać głębiej i w innych miejscach ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badania geologiczne.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	253282


    Ziemia z wykopu transportowana super taczką za pare złotych niweluje teren u dołu działki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niwelacja terenu1.jpg
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	253283

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 1Grzes
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dziś rano odwiedziłem kilka składów budowlanych wszyscy oferują mniej wiecej takie same ceny A bloczki betonowe wszędzie po równe 2,47 .Chyba jakaś zmowa cenowa . beton 195zł m3 z pompa, stal 2700 tona . Później wybrałem sie na działke by kopać dalej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kopanie3.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	253459

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 1Grzes
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kopania dzień 4
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kopanie4.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	253651

    Zastanawiam sie nad ścianami domu planowałem zrobić z poroterm dryfix 25 i na to jakieś ocieplenie ,ale patrząc na cene wychodzi chyba najdrożej . Lecz znowu nie trzeba kupować zaprawy i murowanie powinno być łatwiejsze

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 1Grzes
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kilka dni padało wiec z kopania nic nie było. Dziś dopiero pogoda sprzyjała i w dodatku pomógł brat wiec postęp jest A jeszcze dodam ze wykop suchy woda nie zalega po deszczowych dniach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kop5.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	254586
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kop6.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	254587

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Fajnie, ja chyba ostatnio robię się leniem, bo nie chciałoby mi się tyle kopać, ale przynajmniej robota idzie do przodu Czy dobrze zrozumiałem, że chcesz stawiać ściany na piankę? Teraz robię instalację w domu murowanym taką techniką. Jeśli wierci się dziurę blisko "fugi", to się strasznie kruszy, zupełnie inaczej niż w przypadku pustaków murowanych tradycyjnie Powodzenia

    PS: Czy mi się wydaje, czy koło taczce się przekrywiło?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 1Grzes
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Myślę nad tymi pustakami ale jakoś nie umie się zdecydować . Robiłem tez instalacje lecz nie wiem czy taka jak Ty, ja(wod-kan C.O.) w pustakah na pianke ale z HELUZ i były strasznie kruche . Znajomy ma Dryfix i sobie chwali . Tylko ta cena troche wysoka . Co do taczki to dobrze Ci sie wydaje koło juz trochę jest krzywe ale musi dotrwac do konca wykopu

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    To jest "murowane" z Porothermu, więc kucie w tym to przyjemność Teraz jesteśmy na etapie instalacji elektrycznej, ale być może wod- kan i C.O. też wleci

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 1Grzes
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dafi Pe Zobacz post
    To jest "murowane" z Porothermu, więc kucie w tym to przyjemność Teraz jesteśmy na etapie instalacji elektrycznej, ale być może wod- kan i C.O. też wleci

    C.O. wod kan zajmuje sie zawodowo to jak bys miał jakis problem to pisz Cena dryfixa w markecie znalazłem dosyć tanio 5,4 a zwykły jakis pustak 2,98
    czyli dryfix 57zł m2 a zwykły 37zł +zaprawa ale ile tej zaprawy pójdzie to nie wiem

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Mój tato jest instalatorem, ale dzięki Co do murowania na piankę, to masz tu link do dziennika budowy, którego autor budował w tej technologii, więc zawsze możesz coś podpatrzyć, albo zapytać

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ie-w%C5%82asne

    Powodzenia, będę tu zaglądać

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    440

    Domyślnie

    Witaj Grześ, ja też z Rybnika, z jakiej części dokładnie jesteś, tzn gdzie budujesz, bo jakoś nie umiem poznać ze zdjęć (możesz na priv napisać). My jesteśmy na etapie wykończeniówki i mamy trochę rzeczy do sprzedania. Jakbyś chciał: pręty zbrojeniowe fi12 (w cenie lepszej niż 2700), deski szalunkowe też mamy. Budujemy w Jejkowicach. Gdybyś był zainteresowany to pisz. No i powodzenia!

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bardzo fajny, przemyślany projekt.
    Tylko jedna dziwna rzecz rzuciła mi sie w oczy - ta pustaka wentylacyjna pomiedzy styropianem, a murem... Co ona na na celu ?
    Nie dość, że technicznie klopotliwa w wykonaniu, to jeszcze pogarsza termoizolacyjnosc sciany.
    Po drugie... Czym zamierzasz ogrzewać ? 12 cm styropianu to małooo...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 1Grzes
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał elmagra Zobacz post
    Witaj Grześ, ja też z Rybnika, z jakiej części dokładnie jesteś, tzn gdzie budujesz, bo jakoś nie umiem poznać ze zdjęć (możesz na priv napisać). My jesteśmy na etapie wykończeniówki i mamy trochę rzeczy do sprzedania. Jakbyś chciał: pręty zbrojeniowe fi12 (w cenie lepszej niż 2700), deski szalunkowe też mamy. Budujemy w Jejkowicach. Gdybyś był zainteresowany to pisz. No i powodzenia!
    Witaj odezwe sie na priv

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 1Grzes
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bardzo fajny, przemyślany projekt.
    Tylko jedna dziwna rzecz rzuciła mi sie w oczy - ta pustaka wentylacyjna pomiedzy styropianem, a murem... Co ona na na celu ?
    Nie dość, że technicznie klopotliwa w wykonaniu, to jeszcze pogarsza termoizolacyjnosc sciany.
    Po drugie... Czym zamierzasz ogrzewać ? 12 cm styropianu to małooo...
    Witaj.
    Nie wiem o jaka pustke Ci chodzi . co do ogrzewania to mam milion pomyslow ale co z tego wyjdzie nie wiem . kotlownia przygotowana pod piec weglowy w salonie kominek ale chyba zrezygnuje z niego . mysle nad pompa ciepla z wymiennikiem poziomym . co do samego domu to napewno podlogowka a w sypialniach grzejniki . pewnie jakis rekuperator tez bedzie . 12 cm to malo ? Mozna dac wiecej problemu nie widze .
    Pozdrawiam i dzieki za wpisy

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na rzucie swojego domu jest opis przekroju sciany i pomiedzy warstwą ceramiki porotyzowanej, a styropianem jest 1cm pustki powietrznej, wentylowanej.
    To bez sensu zupełnie....

    12cm izolacji to nawet dzis lekko poniżej standardu, po tegorocznych zmianach, jasli chodzi o maksymalny dopuszczalny wspólczynnik U dla ściany, wiele projektow typowych zostało (i zostaje) przerobionych na 20 cm styropianu.
    Współistnienie grzejników i podłogowki w jednym domu jest moim zdaniem bez sensu, bo wymagają innej temperatury zasilania, a to podraża koszt instalacji. Chyba, ze zamontujesz duże grzejniki niskotemperaturowe, ale one wyglądają koszmarnie i też podrażają koszty.
    Zrob OZC, żeby poznac straty Twojego domu i optymalnie dobrać moc i rodzaj źródła ciepła.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-04-2014 o 21:33
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 1Grzes
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Myśle że to chyba coś w stylu ściana nie będzie oddychać i ma być szpara .Zapytam architekta
    W projekcie jest tak Zapotrzebowanie na energie system grzewczy i wentylacja 6338 KWh/rok
    Podgrzanie wody 5122 KWh/rok
    Roczne zapotrzebowanie dla budynku 121KWh/m2rok

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony