dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie Odwierty pod pionowe DZ a studnia głębinowa

    Witam.
    Mam taką zagwozdkę. Mam na działce studnie głębinową, ale będę chciał też wykonać DZ pompy ciepła w postaci dwóch odwiertów po 70 - 80 metrów każdy. Facet, który wiercił mi studnię reklamował się tym, że dokładnie uszczelnia miejsce połączenia rury osłonowej stalowej ze skałą, aby wody powierzchniowe nie dostały się do studni. I tak sobie myślę, że jak 30 m dalej zrobią mi te odwierty do PC, to warstwy wodonośne się pomieszają i woda gruntowa dostanie się wgłąb przez te odwierty, a następnie warstwą wodonośną do mojej studni.

    Dobrze myślę, jest się czego bać? Pytałem tego wiertacza jak zabezpiecza odwierty, to powiedział mi że to zasypuje się żwirem. Wiem, że można (trzeba) zasypać to betonitem, ale cena tego cholerstwa to 5 zł za kg (no chyba, że źle szukałem).
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    W takiej sytuacji powinien użyć bentonitu. Ceny za metr odwiertu to najczęściej 75 zł netto przy płuczce i 95-100 zł netto przy udarze.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Właśnie, tak też sobie myślałem, ale wiertnik powiedział, że zasypuje żwirem. Wiercenie będzie w skale i życzy sobie za usługę 90 zł/m netto.

    Cena betonitu to faktycznie taka duża jak znalazłem, czy po prostu źle szukałem?
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony