dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie GWC żwirowe w piwnicy po wyburzonym domu

    Buduje dom na działce obok starego powojennego domu który będzie burzony. Piwnica ma 2m wysokosci i jest calkiem pod poziomem gruntu. Zastanawiam się czy można by zrobić gwc żwirowe w takim piwnicy zostawiając posadzkę i metr ściany zaimponować nazywać kamieni przykryć styropian i zasypać.
    Co o tym myślicie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian123 Zobacz post
    Buduje dom na działce obok starego powojennego domu który będzie burzony. Piwnica ma 2m wysokosci i jest calkiem pod poziomem gruntu. Zastanawiam się czy można by zrobić gwc żwirowe w takim piwnicy zostawiając posadzkę i metr ściany zaimponować nazywać kamieni przykryć styropian i zasypać.
    Co o tym myślicie?
    Jeeezuuuu

  3. #3

    Domyślnie

    Tak to bywa jak się używa słownika ze smartphona, oczywiście miałobyc "zaizolowac nasypac kamieni przykryc styropianem"

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    no właśnie - te SMARTfony - też tak mam i nienawidzę jak taki ze mnie debila robi, trzeba wyłączać --- a teraz jeszcze jakieś phablety powymyślali ci z północy, jakby tablety nie starczały

    a w temacie - całkiem możliwe że dało by się, choć jeszcze się z tym nie spotkałem - może ktoś inny podpowie

  5. #5

    Domyślnie

    Co znajdowało się wpiwnicy? Jest sucho? Brak pleśni, grzyba?
    Nie czuć stęchlizny?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Jeśli w piwnicy nie śmierdzi jak pisał poprzednik, nie mieszkasz w okolicy ze złożami uranu (radon), to niezły pomysł.
    Jednak ilość prac i koszty przystosowania tej piwnicy do roli GWC będą większe niż proste wykopanie rowu i wsadzenie tam zwykłego GWC rurowego.
    Teraz mój klient kombinuje nad GWC z trzech suchych studni, pomysłowość jest tu nieograniczona
    Operuję w okolicach Krakowa, gdzie mamy masę jaskiń i szczelin, też niegłupi pomysł aby z jakiejś jaskini zaciągnąć chłodny powiew historii

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Jeśli w piwnicy nie śmierdzi jak pisał poprzednik, nie mieszkasz w okolicy ze złożami uranu (radon), to niezły pomysł.
    Jednak ilość prac i koszty przystosowania tej piwnicy do roli GWC będą większe niż proste wykopanie rowu i wsadzenie tam zwykłego GWC rurowego.
    Teraz mój klient kombinuje nad GWC z trzech suchych studni, pomysłowość jest tu nieograniczona
    Operuję w okolicach Krakowa, gdzie mamy masę jaskiń i szczelin, też niegłupi pomysł aby z jakiejś jaskini zaciągnąć chłodny powiew historii
    jak się człowiek nie ustawi, to zawsze d... z tyłu. jak nie obrzydliwe tworzywa sztuczne przy rurowym, to uran przy żwirowym... co ja mam wybrać?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Glikolowy - nie ma tworzyw sztucznych w ziemi (mających kontakt z powietrzem), nie ma problemu z podciśnieniem przy pracy z GWC czy bez.
    Tylko znowu jest kolejny dylemat: za 10k to lepiej kupić sobie solary, które dają rocznie 10x więcej ciepła niż GWC, przy niższej o połowę cenie (licząc z dotacją do solarów). Są więc 20x bardziej opłacalne

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Glikolowy - nie ma tworzyw sztucznych w ziemi (mających kontakt z powietrzem), nie ma problemu z podciśnieniem przy pracy z GWC czy bez.
    Tylko znowu jest kolejny dylemat: za 10k to lepiej kupić sobie solary, które dają rocznie 10x więcej ciepła niż GWC, przy niższej o połowę cenie (licząc z dotacją do solarów). Są więc 20x bardziej opłacalne
    glikolowy od początku jest dla mnie zbyt dużym wydatkiem, więc odpada. zresztą sam o tym piszesz
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  10. #10

    Domyślnie

    W piwnicy jest generalnie sucho lecz ostatnimi czasy dostawiony garaz zaczal przeciekac i widze ze na jednej ze scian wychodzi wilgoc.
    Zdecydowalem ze nie bede ryzykowal i zrobie GWC obok a wykopana ziemia zasypie piwnice.

    Odnośnie GWC glikolowego to wszystko fajnie prosty szybki montaz ale duza cena (gotowych zestawow), a zwirowe tanie i latwe do wykonania samemu (oczywiscie projekt trzeba zlecic) i jeszcze podobno oczyszcza powietrze. Polecam strone taniaklima tam sporo o tym pisza

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian123 Zobacz post
    ...i jeszcze podobno oczyszcza powietrze. Polecam strone taniaklima tam sporo o tym pisza
    Oczyszczają filtry, coś tam w tych kamieniach zostanie, ale nie należy wierzyć we wszystko co wypisują w internecie

    zresztą jak z Maciarewiczem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony