dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MA86

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Pomoc przy rozgraniczeniu.

    Chciałbym się was poradzić jak najlepiej i najmniej kłopotliwie podzielić działkę?
    Sprawa wygląda tak że między sąsiadami była umowa słowna wiele lat temu żeby przy budowie domu "1a" (mój dom to "1") przesunąć się z jego lokalizacją na działce.
    Teraz chciałbym wyprostować tą sprawę i podzielić działkę bez szkody dla nikogo.
    Pomyślałem żeby przesunąć mój płot jak najbliżej wejścia oznaczonego kwadracikiem. Czy ze względów prawnych jest to możliwe?
    Jakie formalności trzeba by było załatwić? Chcemy tą sprawę wykonać polubownie bo żyjemy w dobrych stosunkach z sąsiadami i taki podział,
    mam nadzieje, będzie dobry dla nasz obojga.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapka.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	253525
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapka.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	253523  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    W zasadzie nie wiem o co chodzi.

    W wyniku podziału, odległość od granicy (nowej), nie powinna być mniejsza jak 4m do ściany z oknem i 3m do ściany bez okna.

    Technicznie - wezwać geodetę, ten wszystko załatwi.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MA86

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a czy można przy obopólnej zgodzie odejść od tej zasady? 4m od ściany z oknem? Bo gdyby tak na to patrzeć to płot mam w tym właśnie miejscu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MA86 Zobacz post
    a czy można przy obopólnej zgodzie odejść od tej zasady? 4m od ściany z oknem? Bo gdyby tak na to patrzeć to płot mam w tym właśnie miejscu.
    zgoda sąsiada + wniosek o odstępstwo od warunków technicznych do ministerstwa i chyba jeszcze odstępstwo od przepisów przeciwpożarowych ale lepiej dopytać w urzędzie

    ewentualnie przerobienie pełnych okien na luksfery (całą procedurą)

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skoczen Zobacz post
    zgoda sąsiada + wniosek o odstępstwo od warunków technicznych do ministerstwa i chyba jeszcze odstępstwo od przepisów przeciwpożarowych ale lepiej dopytać w urzędzie
    Te budynki już stoją.

    Przy wyodrębnieniu lub podziale, trochę inaczej to wygląda. Zachowanie odpowiednich odległości od granicy, pozwala na uniknięcie późniejszych i ewentualnych kłopotów (np. przy rozbudowie, przebudowie, itp.).
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Przy wyodrębnieniu lub podziale, trochę inaczej to wygląda. Zachowanie odpowiednich odległości od granicy, pozwala na uniknięcie późniejszych i ewentualnych kłopotów (np. przy rozbudowie, przebudowie, itp.).
    Dokładnie o tej sytuacji przecież pisałem MA86 zapytał co ma zrobić jeśli chce mieć trzy metry i chce to załatwić tak, by w przyszłości sąsiad nie miał problemów. Upieram się, że dla trzech metrów pozostaje tylko to co napisałem - odstępstwo albo zamurowanie okien luksferami.

    Dzięki temu przy nienormatywnej odległości sąsiad będzie miał papiery pozwalające swobodnie użytkować nieruchomość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony