dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Porządna POŚ?

    Witam,

    tematów o POŚ jest multum, każdy przedstawia swoją ofertę, i broni jej rękami i nogami.
    Inni mówią - najlepiej kupić porządną POŚ, ale która to jest porządna?

    Stoję przed wyborem oczyszczalni, badania geologiczne pokazały że choć przy powierzchni jest glina, to od głębokości 1m zaczyna się piasek, piaskowce i wszystko co dobrze filtruje i wchłania.

    Rozglądnałem się po lokanych dostawcach i zostało mi zaproponowane:
    Biopura + studnia chłonna 2mx1m
    BioUno 0.9 + tunele rozsączające
    EP-6 (Poliplast) + studnia.
    oraz ROTH Twinbloc.

    Czy w tych propozycjach jest ta "porządna" oczyszczalnia ?
    W domu będą mieszakły 3 max 5 osób.
    Oczyszczona woda, albo do studni albo do niewielkich tuneli rozsączających.

    Zależy mi na niezawodności, tak abym ja ani moi sąsiedzi nie mogli narzekać na zapachy, zatkania.
    Wiem że nie ma niezawodnych rozwiązań, ale które ma najmniej problemów związanych z eksploatacją.
    Ostatnio edytowane przez Eanoii ; 11-04-2014 o 10:18

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    et0

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Oczyszczalnie jest sporo na rynku, nie znam wszystkich, dużo działa na podobnej zasadzie: osadu czynnego, ale wiem że takiego popularnego Biotica nie chciałbym mieć: niby działa, ale układy to cyrkulacji osadu śe psują i dodatkowo jak ścieki nie są odpowiednie, to zapychają się pojemniki na skratki (takie sitko pod rurą z dopływającymi ściekami), a żeby to oczyścić to trzeba zejść i zanurzyć się do komory :/

  3. #3

    Domyślnie

    Panowie,

    ale czy któraś z propozycji warta jest uwagi ?
    Lepiej postawić na markowego sotralentz z BioUno + tunelami rozsączającymi? Czy może Biopura tańsza ze studnią jest lepszym rozwiązaniem.

    Bardzo chwalona jest Biorock - bez zasilania, bez obsługi. Ale dostępność jest bardzo ograniczona.

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepiej oglądnij sobie te propozycje "w naturze". Pamiętaj, że przyjdzie czas na konserwację poszczególnych urządzeń i wtedy najważniejszy okaże się dogodny dostęp. Ja mam Bioekocenta z Centroplastu. Podobna do niej jest EP-6, ale z fotek wydaje się nieco bardziej skomplikowana - co nie oznacza, że gorsza. W swojej wymieniałem zawór na recyrkulacji i nie było problemów z dostępem. Dyfuzor mam uwiązany na lince o obciążony podstawą żeby tonął. W razie potrzeby można go wyciągnąć na zewnątrz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony