dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie

    Niedługo będziemy mieli stan zamknięty (może raczej domknięty). Co trzeba bezwzględnie zrobić/zainstalować (zakładając, że goni się ostatkiem funduszy), żeby przeżyć tam zimę i kontynuować prace wczesną wiosną (dalszy dopływ gotówki). Na parterze chcemy mieć podłogówkę, czy trzeba przed zimą robić wylewkę? Jak zrobić prowizoryczną toaletę, a co z ociepleniem dachu, może poczekać? Czy ktoś ma takie doświadczenia?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: redakcja dnia 2002-07-19 12:33 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Będziesz tam mieszkać???
    Jeśli planujesz kominek z wkładem, to kup wkład i używaj jako kozę.
    Dach lepiej ocieplić, ale jak masz poddasze użytkowe, to nawet i tego nie. Można czymś zasłonić wyjście na górę i da się przeżyć. Ale od podłogi będzie ciągnąć, więc chyba lepiej zrobić wylewkę.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja o toalecie: jak masz już zrobione szambo, czy połączenie z kanalizacją, to można wstawić jakąkolwiek muszlę klozetową (nie przytwierdzając jej na stałe), a spuszczanie wody zrobić wężem (kawałek rurki gumowej do odkręcanego kranu, jak trzeba to się odkręca i spłukuje). Inny sposób (bez kanalizacji), to kupić toaletę campingową. Miałam znajomych, którzy z taką przeżyli parę lat.

  4. #4

    Domyślnie

    Chciałabym się wprowadzić na stan surowy z dwóch powodów: po pierwsze bulimy kasę za wynajem, bo swoich "czterech kątów nie mamy",a po drugie, chcę zatrudnić się jako stróż we własnym domu. Pierwotny plan obejmował okna i drzwi plus alarm z monitoringiem, aby ktoś tego pilnował (głównie okien). Teraz myślę, że może jednak zamieszkać. Najpierw sądziliśmy, że starczy nam na wykończenie jako - tako poddasza - do zamieszkania, a reszta na wiosnę. Teraz opcja się zmieniła- poddasze zostanie "odcięte" od dołu np płytą pilśniową (całe szczęście nie mamy "otwartej" góry), na dole zrobiłabym wylewkę z rurkami do podłogówki. Prąd mamy, więc kuchenka dwupalnikowa, lodówka, światło, ogrzewanie na wolnostojący kaloryfer będzie jakoś działać (może wykorzystamy patent z samym wkładem kominkowym a la koza - czy mogę prosić więcej szczegółów jak to samemu zamontować?). Prowizoryczne oświetlenie zrobimy sami. Największy problem stanowi dla mnie łazienka czyli - kibelek i ciepła woda - jak to rozwiązać? I czy wogóle w takich warunkach można przetrwać zimę?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    I czy wogóle w takich warunkach można przetrwać zimę?
    a niby dlaczego nie?
    trzeba tylko chcieć...

    ja jestem z tego samego klubu niecierpliwych vel zdesperowanych.
    dla mnie podstawa to wkład kominkowy [póki co może stać na cegłach - obudowa mu niepotrzebna ] + rozprowadzenie.
    jeszcze nie wiem, jak to u nas będzie z podgrzewaniem wody, ale szambo jakieś wykombinujemy...
    a resztę - pal sześć

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Będzie to wymagało od Was sporo poświęcenia. Strop nad porterem musisz czymś ocieplić ( styropian czy też wełna luźno położona na jego całej powierzchni). Wkład nieobudowany da dużo więcej ciepła, ale sprawdza się głównie przy dorosłych użytkownikach - bez dzieci. I tak jak będziesz wracała po pracy to będziesz chodziła w grubych swetrach lub kożuszkach - myślę, że uda Ci się utrzymać 14 stopni C ( zimą ). Zanim trochę nagrzeje się dom będziesz szła spać, w trochę wilgotnej w dotyku pościeli. Ale jak dobrze chuchasz to dasz sobie radę. Jeśli nie jesteś z byt wygodna to grzanie wody na kąpiel też przeżyjesz. Jedyne co będzie Cię dogrzewać to świadomość, że już nikomu nie bulisz kasy. I tak byle do wiosny. Powodzenia.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-07-16 14:12, Hans_68 wrote:
    Strop nad porterem
    sorry za wtręt nie na temat, ale mnie rozśmieszyła ta pomyłeczka [].
    porter będzie i jasne pełne też

    a na temat: właśnie pisałam Karolinie o tym, jak to w zimę stulecia mieszkaliśmy w chatce z trzciny [co nie do końca jest metaforą - jakiś poniemiecki domek dla służby...] - nieocieplonej i bez ciepłej wody, ogrzewanej kozami.
    było super, choć pełen survival - ale fakt, że jeszcze bez dzieci.
    za to jakie piękne obrazki mróz nam malował codziennie na szybach

  8. #8

    Domyślnie

    Jak masz strop z pustakami stropowymi, to może nawet nie trzeba będzie go ocieplać. Choć możesz przecież kupić materiał do ocieplenia poddasza i rozłożyć na stropie (jak Ci kaski starczy).
    A wodę masz?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    to ja byłam tym anonimusem powyżej

  10. #10

    Domyślnie

    Strop terriva, woda jest ze studni, pompę "tymczasową" też mamy. Woda nie nadaje się do picia, ani do mycia (strasznie zażelaziona, w przyszłości planujemy filtry), ale jesteśmy przyzwyczajeni do wożenia oligocenki, jak większość Warszawiaków. Na weekendy możemy jeździć do rodziców (130 km)na wielkie mycie, a w tygodniu urządzać kąpiele w tzw łyżce wody . Najbardziej jednak boję się zimna, jak ja to przeżyję?

  11. #11

    Domyślnie

    Czy macie dzieci , a jeśli tak to w jakim wieku?
    Jeśli tak, to nie radzę.
    Jeśli nie, to taką partyzantkę można potraktować jako przygodę.

  12. #12

    Domyślnie

    Do podgrzewania wody może jakiś prosty przepływowy podgrzewacz elekrtyczny. Wtedy mozna by chyba i prysznic wziąć ?

  13. #13

    Domyślnie

    Postaw sobie obok budynku przyczepę kempingową z podłączeniem do prądu i ogrzewaną z butli gazowej - komfort gwarantowany. Ogrzewanie wyjdzie Cię taniej niż np. elektryczne ogrzewanie budynku i na pewno nie zmarzniecie (koszt przyczepy 2500-5000).
    Powodzenia i łagodnej zimy

  14. #14

    Domyślnie

    Pomysł dobry, ale co ja zrobię potem z tą przyczepą, będę rok czekała na kupca? Podgrzewacz przepływowy byłby też zbędnym wydatkiem, bo takowego nie planujemy jako docelowy sprzęt, a taki wydatek na kilka miesięcy raczej się nie opłaca. Dzięki za rady, ale może powiecie jaki jest na rynku w miarę tani, ale dość dobry kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem, który mógłby służyć mi, powiedzmy 5 lat
    PS Dzieci jeszcze nie mamy

  15. #15

    Domyślnie

    Co do przyczepy to sam ją odkupię od Ciebie, bo sam planuję właśnie taką koncepcję w przyszłym sezonie

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Martwiłabym się o twój system ogrzewania podłogowego. Jak już rozkładasz taką instalację o chyba lepiej jest ją używać. Nie zostawiłabym jej w okresowo ogrzewanym domu na zimę, bo to jest nie tylko KASA ale i konsekwencje w razie co spore... No bo rozkuwaj tą podłogę z powrotem...? Przegadaj tą kwestię z kimś kompetentnym od ogrzewania podłogowego (założyłam że będzie wodne). Z drugiej strony trudno żyć bez wylanej podłogi. Porywasz się na sporą rzecz! Powodzenia!
    A.

  17. #17

    Domyślnie

    Czy po próbie podłogówki woda zostaje w rurkach, czy można ją spuścić?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Tego nie jestem pewna. Wydaje mi sie ze mozna spuscic, ale zawsze costam zostanie. Lepiej zapytaj tego kogos kto Ci to ogrzewanie robi.

  19. #19

    Domyślnie

    Chyba ja jestem za stary na takie akcje jak Karolina.
    Podziwiam Wasze samozaparcie.
    Może wyskocz na szybki obóz survivalu?
    To może pomóc przetrwać zimę.

    Trzymaj się ciepło

  20. #20

    Domyślnie

    Eee tam... nie jest tak źle...
    Przecież nawet w nieogrzewanym domu temperatura będzie wyższa od zewnętrznej od gotowania, obecności ludzi, nagrzanego wnętrza od słońca... Jeśli trochę się zrobi zimniej to przecież można dwie pary kalesonek i do łóżka ! Na pewno przetrzymacie !

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony