dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Instalator na analogiczne pytanie (spuszczania wody) zapewniał mnie, że da się ją usunąć ciśnieniem powietrza, trudno mi w to na logikę uwierzyć, ale chyba tak się dzieje.
    Finiszant

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    yemioła
    to ile Ty masz lat??
    ja w zime stulecia byłam dzieckiem....
    sorry, ale myslałam,ze jesteśmy w tym samym mniej wiecej wieku..
    albo,ze ja jestem starsza..

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-08-06 11:03, opal wrote:
    yemioła
    to ile Ty masz lat??
    a będzie, panie dzieju, ze 120...

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    No tak własnie myslałam.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Karolina, i jak tam u Was z "programem"?
    jestem b. ciekawa, bo nasz robi się coraz bardziej minimum - chyba nawet zamiast kominka będzie stara koza z odzysku

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Jeżeli zamierzacie zamieszkać w "surówce" to na pewno nie dopuścicie do spadku temperatury poniżej zera stopni. A wtedy raczej nie ma się co obawiać o zamarznięcie podłogówki.
    Chyba że planujecie weekendowe wyjazdy to wtedy zalecane byłoby przedmuchanie podłogówki sprężonym powietrzem, ale jeszcze przedtem może przepłukanie czymś co nie zamarza - może mieszaniną wody i alkoholu? Nie wiem jaką macie pojemność układu wodnego,ale w konsekwencji może się opłacić.

  7. #27

    Domyślnie

    Niestety nie uda się zrealizować planu minimum bez pożyczania kasy a konto przyszłego kredytu z KM. Plan minimum został wykonany następujaco:
    1. wstawiliśmy okna, drzwi i alarm w wersji do rozbudowy (czyli, chroni okna i ma kable wszędzie tam, gdzie w przyszłości będzie to konieczne)
    2. Podpisaliśmy umowę o monitoring (200 PLN plus miesięcznie 120), abym mogła spokojnie spać. I tu skończyły się nasze pieniądze
    3. Właśnie hydraulicy robią instalacje, na razie działać będzie tylko podłogówka (jeden obieg), na górze w garażu i kotłowni zostały wykonane wyprowadzenia do kaloryferów oraz wszystkie rury do sprzętów w łazienkach na górze.
    4. W przyszłym tygodniu wylewki w całym domu. Wykonawca obiecał nam ocieplić dach i zamontować płyty G-K z odroczoną płatnością (to właściwie ratuje nam życie i wpływa na wysokość rachunków za gaz)
    5. W planach otynkowanie wewnątrz tylko: kotłowni, łazienki i gabinetu na dole, który tymczasowo będzie robił za sypialnię. Ustawienie prowizorycznej kuchni w pralni. Łazienki nie będziemy kafelkować, nawet podobają mi się pomalowane (przydałby się artykuł w M jak tanio i ładnie wykończyć łazienkę).
    To tyle reszta na wiosnę.

  8. #28

    Domyślnie

    Yemiołka, a jak tam u Ciebie?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Trochę spóźniony ten komentarz - ale ...
    Próbę wodnej podłogówki można zrobić bez wody - pompuje się sprężarką powietrze. Nie ma później kłopotu - można zostawić na zimę.
    A tak w ogóle to gratuluję odwagi. Ja mam już dzieci i u mnie taka przygoda odpada .

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-10-08 16:44, Karolina wrote:
    Yemiołka, a jak tam u Ciebie?
    sama nie wiem...
    mamy okna, prąd i tynki. bez tych dwóch ostatnich mogłoby się obejść, więc to już nie jest minimum
    drzwi - z odzysku - jedne z czyjejś piwnicy, drugie kupione za flaszkę...
    czekają nas jeszcze wylewki, instalacja wodna i szambo oraz kupno najtańszych podgrzewaczy do wody.
    nie wiem, czy starczy na kominek!!! [na razie podłączyliśmy kozę i hula].
    wszystko "Wyjdzie w praniu"


  11. #31

    Domyślnie

    Am - właśnie tak u nas zrobili, ale i tak chcemy przed zimą uruchomić to cudo!
    Yemiołka, najważniejsze żeby już na własnym, nie?

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-10-09 16:40, Karolina wrote:
    Yemiołka, najważniejsze żeby już na własnym, nie?
    yhmmmm!
    no to kiedy??

  13. #33

    Domyślnie

    My mamy ambitny plan - koniec listopada (wtedy kończy nam się umowa o wynajem), damy domkowi czas, aby się rozgrzał

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    My co prawda mieszkamy nie w minimum, bo tynki, woda, prąd, podłogi i wykończona łazienka już są, ale gazy nie zdążyły nas jeszcze podłączyć i dach dopiero teraz zaczynamy ocieplać (kasa...). W związku z tym od ponad miesiąca grzejemy wodę w czajniku elektrycznym, w jednym pokoju mamy grzejnik (też elektryczny) i temperaturę normalną tj. 19-20 stopni. Jakiś czas temu myślałam, że 14 st. jest czymś ostatecznym, ale teraz zaczynam uważać to za komfort. Pewnie niedługo pomyślę tak o 10 st. No chyba, że gazy się postarają, wtedy przynajmniej ciepła woda będzie (bo na piec do co. nadal nas nie stać). Boję się tylko chwili, kiedy zobaczę rachunek za prąd.
    Ale jak to fajnie jest czasem nagrzać trochę w łazience i myjąc się w łyżce wody wyobrażać sobie jak to będzie jak już podłogówka będzie działać ... i przechodząc z pomieszczenia do pomieszczenia nie będzie się odczuwać szoku termicznego
    Mamy u teściów jeszcze "metę", gdzie możemy korzystać z normalności (normalnej kuchni i łazienki), ale wpadamy tam tylko na chwilę, bo to nie jest już NASZ DOM. Coraz bardziej ciągnie na swoje. To chyba o czymś świadczy.
    Pozdrawiam Karolinę, życzę wytrwałości i trzymam kciuki.

  15. #35

    Domyślnie

    Dzięki, za słowa otuchy, ja nie mogę się juz doczekać mieszkania "na swoim", ale do 14 stopni to ja się raczej nie przyzwyczaję .

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Ja też tak kiedyś myślałam. Po wykonaniu izolacji poddasza, przywiezieniu paru "gratów" udało nam się osiągnąć temperaturę 15 st. (nadal za pomocą grzejnika elektrycznego) na otwartej przestrzeni połączonego salonu, kuchni i holu. Dzisiaj wychodząc rano z pokoju pomyślałam sobie: ale tu fajnie ciepło ...

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    and_adam

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mieszkam od maja powoli wykańczam sam. Brak czasu. Domek malutki, ale osiągnąłem dopiero w porywach do 18 stopni. Muszę jeszcze troszkę popracować nad tym inaczej pozostanie mi tylko mocno przytulić się do żonki. (ale drobne to i wiele ciepła nie wytwarza)Dziś było rano 14,8. Trzeba się hartować

  18. #38

    Domyślnie

    Hej
    Podziwiam wszystkich za determinacje, ale co wlasne to wlasne.
    Tez planuje wprowadzic sie do niewykonczonego w pelni domku. Dom sklada sie z dwoch mieszkan( nie jest to blizniak ), i chcialbym zamieszkac w jednej czesci. Zmusza mnie do tego kredyt budowlany, w ktorym tzw ,, czesc budowlana,, w moim przypadku trwa 2 lata. Po uplywie tego czasu musi nastapic odbior budynku. I z tym wlasnie wiaze sie moje pytanie. Na jakich zasadach mieszkacie w swoich rezydencjach? Czy macie wykonany odbior techniczny? Czy moze odbior czesciowy? Jesli tak to jakie minimum (instalacje itp.) nalezy wykonac aby zamieszkac zgodnie z prawem i zadowolic bank?
    Pozdrawiam wszystkich i dzieki za odpowiedzi.

  19. #39

    Domyślnie

    Wysyłam duzo ciepełka oby zima była łagodna.

  20. #40
    Gosc123
    Guest
    Gosc123

    Domyślnie

    Do budowy założyliśmy następujące warunki (na razie dla dwóch osób):
    - dom parterowy z poddaszem uzytkowym ok. 100 m2 pu
    - garaz/wiata wraz z domem lub garaz prefabrykowany wolnostojacy na pozniej
    - jesli wystarczy kasy - troche piwnicy (na kotlownie i przetwory)
    - parter wykonczony do zamieszkania, bez drzwi wewnetrznych i innych "drobiazgow" (np. paneli, plytek itp.). Na parterze koniecznie dwa pokoje, wykonczone purytansko - byle moc spokojnie zamieszkac i wtedy wykanczac sciany itp. etapami
    - poddasze do wykonczenia na pozniej, czyli stan surowy zamkniety, bez schodow na gore
    - ogrzewanie: piec na drewno, dogrzewanie pradem, gaz do kuchenki z butli

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony