dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 111
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2207

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Ale szybko działasz . Będziesz zadowolona z OSMO
    Macie piękną zieloną działkę!
    Z ciekawością podejrzę co zrobicie na tarasie, bo i mnie ten temat czeka.
    Co do "techniki" to generalnie się gubię ;(
    W schodach nie ma lepszego doradcy niż Pestka
    W kominkach zresztą też. Bardzo mi pomogła gdy mój "fachowiec" okazał się zupełnie nieodpowiedzialny (mimo, iż ma jedną z najstarszych na Śląsku firmę). Gdzieś na kominkowym są moje zdjęcia dokumentujące co wyprawiał jego pracownik . Tak naprawdę żaden z "szanujących się na FM zdunów" nie pomógł mi wtedy tak jak Kasia.
    I jeszcze ocieplenie. U siebie bardzo chciałam zrobić ocieplenie pianą. Naczytałam się wówczas dużo o tym rodzaju ocieplenia. Byliśmy zdecydowani i prawie umówieni na pianowanie, ale w ostatnim momencie przyszła ekipa od wykończeń i okazało się, że po obliczeniach piana wyjdzie nas dwa razy drożej od dobrej wełny (już z położeniem - dali nam dobre ceny). Decyzja była więc prosta. Znając Was raczej chcecie to zrobić sami, więc też wybierzecie wełnę (?). U nas wyszło 25 cm w dwóch warstwach (15+10 cm), ale wiem, że niektórzy kładą więcej.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    najpierw Ad 5.
    T-mobile ma w tej chwili znakomitą obniżkę na iPhona, bo wchodzi za chwilę model 6. Przysłali mi wczoraj smsa.

    Są też polskich firm: myPhone, Goclever, Navroad, Modecom, Manta. Trzeba by poczytać.

    myPhone S-Line – recenzują, że jest nie tylko bardzo wydajny, ale też świetnie wykonany i ładny.

    Goclever Insignia 5 – tak naprawdę to chińczyk, ale ma dobre recenzje. Bywa na Grouponie.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 21-09-2014 o 15:20
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ad 6.
    Glebogryzarkę
    można wypożyczyć nawet na allegro http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Wynajem+Glebogryzarka+W arszawa&bmatch=seng-v6-3-default-0905
    Także rusztowania znajdziesz na allegro, szukaj pod nazwą „rusztowanie warszawskie”. To nazwa typu.
    Markety budowlane te mniejsze miewają wynajem w ofercie. Nasza górokalwaryjska Mrówka np. ma. To samo dotyczy rusztowań. Popatrz pod tym kątem w necie. Na pewno znajdziesz coś bliże. Wiem, że na Bartyckiej jest wypożyczalnia budowlana.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 21-09-2014 o 15:19
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ad. 1. Olej do blatów bdb poleciła Ci Julianna. Ona na pewno dobrze sprawdziła, odpytała i poczytała.

    To się wiąże z tarasami
    Ad. 2.
    Ja użyłam wszędzie Altaxu. Teraz wzięłabym Osmo, bo ma więcej produktów do wnętrza.

    http://www.altax.pl/rozwiazania/tarasy-pomosty-podlogi/

    http://www.osmo.com.pl/

    Altax jest niezły i tani, ale nie ma kolorowych. Musiałam bejcować. 3 lata leży na podłogach wewnątrz i tyle samo na zewnątrz na tarasie i meblach. W środku w ogóle nie odświeżałam. Na zewnątrz 2 lata temu położyłam odświeżającą warstwę i... w tym roku zaczął się łuszczyć na stole i na tarasie. Ciekawe, że na krzesłach nie. Taras sosnowy, a stół i krzesła akacjowe.

    Natomiast polecam Ci stronę Altax, bo podają dużo informacji – jak wykonać, zabezpieczać itp.
    http://www.altax.pl/rozwiazania/
    Warto poczytać zanim zdecydujesz cokolwiek.

    Deski na taras jak pisałam u nas sosna ryflowania z Andrewexu. U sąsiadki modrzew syberyjski ryflowany jednostronnie.

    Moje leżą 3 lata i poza tym odpryskiwaniem wierzchniej warstwy oleju nic się nie dzieje.
    Sąsiadki po 10 katach są po prostu brzydkie. Wiele pękło i powyginało się, ściemniały prawie na czarno. Ona używa jakiejś lakierobejcy w kolorze palisander. Może to dlatego.
    Kiedyś pomalowałam lakierobejcą słupki podporowe do glicynii i deski w warzywniku. Po 2 latach śladu z tego nie zostało. Deszcz spłukał.

    Te dziury między deskami muszą być – 5-10 mm między deskami.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 21-09-2014 o 15:18
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    SCHODY

    Warto poczytać ostatnie kilka stron na wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...tajcie/page265

    Poczytaj też o tym, czym wykończyć drewno na schodach – post 5084 i późniejsze.
    Ja wprawdzie maniaczka olejowa, ale warto znać zdanie speców i to tych dobrych.

    Sporo piszą Yarkwood Schody i Lasek D.
    Wymiary wygodnych stopni są nawet w poście 5283 wysokość podniesienia 19 cm i głębokość stopnia 25 cm ( wygodne schody )

    Aga, Ty masz te schody na poddasze wylane z betonu? Tak jak te, które widać z salonu-kuchni?

    Rada
    Schody to nie banał do zrobienia, szczególnie jeśli są wylane z betonu z błędami, a przeważnie tak niestety jest. Warto żeby zrobił je fachowiec. Zastanów się, czy nie warto pogadać z Laskiem. On robi dobrze i tanio. Może przynajmniej skonsultować. Ivy pisze też o nim bdb. On chętnie podpowiada. Przemyślcie to.
    Ja bym pokazała plany i rysunki na schodowym. Niech się wypowiedzą fachowcy.

    Co do drewna dąb i jesion, to pewniaki.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ile masz miejsca na schody i jaka jest wysokość pomieszczenia?
    Czym wyższe pomieszczenie tym więcej miejsca zajmą schody no chyba że będą strome.
    A co będzie na tej kondygnacji na którą będą prowadzić te schody?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Aga, poproszę wymiary przestrzeni schodowej:
    • wysokość od poziomu podłogi do poziomu podłogi na poddaszu;
    • szerokość i długość dziury na schody.

    Pomogę liczyć.

    Ile Ci wychodzi stopni? Pamiętaj, że liczy się ilość stopni i jedno podniesienie, tj. poziom podłogi na górze.

    Rozumiem, że Michał myśli o tzw. młynarkach z zabiegiem
    My po takich samorobnych, tyle że bez zabiegu, chodziliśmy do tego roku Wchodzenie to nie problem. Zawsze się bałam, że spadnę, gdy schodziłam.

    Popatrz tutaj http://www.omega-phu.pl/schody-mlynarskie
    Może Wam będą pasować. Przynajmniej są rysunki, a to duża pomoc

    Sklep internetowy ze schodami młynarskimi http://www.dolle.com.pl/sklep/index-3
    W podobnym nasz znajomy kupił schody do letniego domku i jest z nich zadowolony.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Patrzę na kominek
    Może byście obłożyli otwór wokół paleniska czarnym łupkiem filitowym.
    Tylko we wnęce, żeby wyglądało jak w tych obudowach:

    Nazwa:  FIREPLACE-Brunner_narozny.jpg
Wyświetleń: 464
Rozmiar:  54,3 KB

    Nazwa:  FIREPLACE-Modern-Home-Design.jpg
Wyświetleń: 466
Rozmiar:  60,8 KB

    Nazwa:  14655_1327320831.jpg
Wyświetleń: 466
Rozmiar:  89,5 KB


    Albo z cieniutką rameczką wokoło już na obudowie
    Nazwa:  Fireplace-With-Creative-Wood-Storage-02.jpg
Wyświetleń: 466
Rozmiar:  58,3 KB

    Nazwa:  FIREPLACE-photo.jpg
Wyświetleń: 464
Rozmiar:  87,6 KB


    Łupek w kafelkach nie jest drogi. To w ogóle niezbyt drogi kamień.
    Można go zawsze kupić i gdyby Wam się kiedyś spodobało, moglibyście resztę obudowy nim okleić, albo okleić fornirem kamiennym z tego samego łupka. To takie cudo grubości 3 mm, więc leciutkie. Nawet meble tym można oklejać. Daje się też giąć.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Eeeeeeee..., fajne
    A kamyczki też oprawiasz? Jak tak to musimy pogadać
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Warto odpytać budowlańca.
    Widać, ze na poddaszu dużo przestrzeni zabierają te słupy (pionowe deski) podpierające więźbę, czyli te ukośne krokwie, na których leży pokrycie dachowe. Jest wiele sposobów rozwiązania w takiej sytuacji, ale musi to ocenić, ktoś, kto się zna.
    Myślę, że u Ciebie zrobili t,o co zrobili, z lenistwa bo „i tak nikomu ta przestrzeń na nic”. A Ty tam możesz zrobić sobie pracownię, albo pokój gościnny. Warto walczyć.

    Mój dom ma 200 m2, a ja mam potrzebę wykorzystania przestrzeni nad kuchnią, gdzie trzeba chodzić w kucki, albo na czworakach. Mam tam stryszek na rodzinne pamiątki i półki na puste słoiki do przetworów. Stoją też butelki i szklane baniaki czekające na wino.
    Drugie takie miejsce, to stryszek nad garażem. Tez miał być zamurowany. Obroniłam i teraz Jerzy przyznaje mi rację.

    U nas cały dach – cała więźba nad salonem – był wsparta na jednym słupie i to było obliczone na ciężar dachówki. Po usunięciu słupa, zmieniło się o tyle, że mamy blachodachówkę. Nasz salon ma w głównej części, pod skosami sufitowymi 8 x 7 m. Krokwie są co 100 cm. Popatrz jak to wygląda. Wielka przestrzeń, a trzyma ją jedna belka poprzeczna. Da się na pewno i u Ciebie poprawić tak, żeby pomieszczenie nadawało się do wykorzystania.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon-04w.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	281015 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon-03w.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	281016 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon-05w.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	281018 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon-16w.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	281017
    Tam gdzie taki pipek w dół wisi miał być słup.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 21-09-2014 o 22:32
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Majolie
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    206

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem ideę stałych schodów w tym miejscu. Będą przeszkadzać w codziennym korzystaniu z pomieszczeń na piętrze. Ja zostawiłabym w spokoju takie chowane, bo dom macie całkiem duży, a na strychu można po postu urządzić graciarnię. U nas na razie jest drabina postawiona, bo właśnie przymierzamy się do zakupu takich chowanych i nie mogę się już doczekać, kiedy nie trzeba będzie jej omijać idąc np. z sypialni do łazienki. Już nie wspomnę o jakimś przenoszeniu mebli...

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Majolie, nie rozumiesz idei, bo poddasze to dla Ciebie pomieszczenie do potencjalnego skladowania a ja tam chce dodatkowy pokoj, bo jest wystarczajaco wysoki.

    Karolina, dziekuje za tyle informacji! Dokladnie tak obliczalam tylko dawalam na zakladke, bo chyba powinny byc o konstrukcji marynarskich.

    Troche mnie to przybilo, nie wiem co z tego wyjdzie. Ale jeszcze do konca nie stracilam nadzei. Moze sie uda...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    Majolie, nie rozumiesz idei, bo poddasze to dla Ciebie pomieszczenie do potencjalnego skladowania a ja tam chce dodatkowy pokoj, bo jest wystarczajaco wysoki.
    Aga a jak odliczysz ocieplenie dachu które zajmie pewnie jakieś 20-30 cm w zależności jak będziecie grubo robić + konstrukcja na regipsy jeśli ma to być pokój użytkowy to zobacz ile wtedy bedzie miejsca na górze

    My używaliśmy do ocieplania wełny Isover Super Mata - wg wykonawców którzy u nas robili i mojego rozeznania odpowiedni stosunek jakości do ceny, wełna nie pyli sie i nie ugniata oraz mam stosunkowo niezły parametr.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    Aga a jak odliczysz ocieplenie dachu które zajmie pewnie jakieś 20-30 cm w zależności jak będziecie grubo robić + konstrukcja na regipsy jeśli ma to być pokój użytkowy to zobacz ile wtedy bedzie miejsca na górze

    My używaliśmy do ocieplania wełny Isover Super Mata - wg wykonawców którzy u nas robili i mojego rozeznania odpowiedni stosunek jakości do ceny, wełna nie pyli sie i nie ugniata oraz mam stosunkowo niezły parametr.
    U nas wełna leży na 30 cm, potem żółta folia i deskowanie. Razem grubość 33 cm.
    Wełna kładziona raz między krokwiami (17 cm) jako wypełnienie przestrzeni. Potem listwy poprzeczne nabite na krokwie i między nimi wełna. Trzymają listwy pionowe (wzdłuż krokwi). Na to folia żóta i deskowanie poprzeczne do krokwi. Deski przybijane są do tych listew, które trzymają wełnę.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 22-09-2014 o 08:26
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    U nas wełna leży na 30 cm, potem żółta folia i deskowanie. Razem grubość 31,5 cm.
    i nie jest bardzo gorąco?

    moja kumpela strasznie to odradza bo u nich tragedia wyszła na piętrze tak jest duszno i gorąco - mówi że to przez tę folię bo dali jakąś tanią a nie tą czarną przepuszczalną?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    i nie jest bardzo gorąco?

    moja kumpela strasznie to odradza bo u nich tragedia wyszła na piętrze tak jest duszno i gorąco - mówi że to przez tę folię bo dali jakąś tanią a nie tą czarną przepuszczalną?
    ja u siebie mam jakąś folię paraizolacyjną srebrną- aluminiową

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zapomniałam Ci napisać, że jak wypożyczasz glebogryzarkę, to wpłacasz jakąś kwotę pieniędzy. To zaliczka na poczet pokrycia kosztów ewentualnej naprawy.
    Dla glebogryzarki są niebezpieczne kamienie w ziemi. Mogą nawet połamać lemiesze.
    Jeśli Michał nie ma doświadczenia, to lepiej wynająć tego pana ze sprzętem. Płacisz za pracę, a reszta to jego ryzyko.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #18

    Domyślnie

    ja rozumiem chęć zrobienia t wygodnych schodów na górę - sama u siebie mam wielki strych i miał być właśnie wyłaz dachowy tylko, ale się uparłam, tupnęłam nogą i mam wylane schody betonowe - nawet dla samego strychu i graciarni komfort SCHODZENIA na dół musiałam mieć by się nie zabić a teraz dzięki temu że schody są można górę będzie dodatkowo wykorzystać na jakieś pokoje itp
    więc jeśli tylko jest miejsce to popieram Aga chęć zrobienia tego

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ależ ona jest przepuszczalna
    Wcale nie jest gorąco. W pracowni na poddaszu tylko raz tego lata użyliśmy klimatyzatora. To małe pomieszczenie z jednym oknem dachowym.

    W tę czarną folię to ja nie wierzę. Ale jest taka z warstwą folii aluminiowej. Można wtedy kłaść cieńszą warstwę wełny. Poszukam linka
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 22-09-2014 o 10:26
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mam
    To się nazywa paroszczelny ekran odbijający promieniowanie podczerwone.
    http://folnet.pl/grupa/folie-paroizolacyjne/paroizolacje-termoizolacyjne

    To może być znakomite wyjście u Agi, bo oszczędza wysokość pomieszczenia. Pod linkiem są dane techniczne i ceny.

    Zalecają położenie warstwy wełny między krokwiami, a od wewnętrznej np. folterm duo
    http://folnet.pl/towar/folterm-duo
    Nazwa:  folterm-zastosowanie-dach.jpg
Wyświetleń: 558
Rozmiar:  33,0 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 22-09-2014 o 10:25
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 51 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony