dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ipy

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    9

    Domyślnie Podwyższenie wjazdu do garażu- jakim materiałem?

    Witajcie. Mam bardzo stromy wjazd do garażu, na którym auto zwykle przyciera podwoziem i zderzakami, z powodu dużych skosów.

    Zmieniłem bramę garażową i mogę teraz wydłużyć wjazd, czyniąc go bardziej łagodnym. Obecna powierzchnia wjazdu to beton. Nie zamierzam go skuwać.

    Na ten beton chcę nałożyć warstwę od 1 do 14 cm "wypełniacza", a na to kostka brukowa o grubości 6 cm.

    Pytanie brzmi: czego użyć jako "wypełniacza"? Czy mogę na przykład dać cienką warstwę świeżego betonu następnie położone na płasko bloczki z gazobetonu, na to znów warstwa betonu i kostka brukowa? Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.227

    Domyślnie

    Cytat Napisał ipy Zobacz post
    Pytanie brzmi: czego użyć jako "wypełniacza"? Czy mogę na przykład dać cienką warstwę świeżego betonu następnie położone na płasko bloczki z gazobetonu, na to znów warstwa betonu i kostka brukowa? Pozdrawiam.
    Nie możesz

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ipy

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nie możesz
    Czyli pozostaje zalanie wszystkiego nową warstwą betonu i na to kostka?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ipy

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Teraz rozważam, jakiego betonu użyć do podniesienia tego wjazdu. Pomysł mam taki:
    - beton półsuchy wysypywany na obecną powierzchnię wjazdu i na bieżąco ubijany;
    - w połowie grubości warstwy sypanego betonu (czyli od około 8 do około 2cm) siatka stalowa;
    - całość zasypana i ubita do właściwej wysokości i wyrównana;
    - pielęgnacja poprzez zwilżanie wodą przez pierwszych kilka dni, bez dopuszczenia wyschnięcia powierzchni.

    Czy taka metoda jest dobra?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Jajmarowi raczej chodziło o te pianobetonowe bloczki.

    Ciężko osiągnąć w warunkach polowych parametry "powierzchniowe" produktu z fabryki /kostka - chociaż oczywiście producenci też lubią czasem przyoszczędzić i wyjdzie g/. Chociaż oczywiście się da - patrz przedwojenne jezdnie z lanego betonu cementowego. Ale oni jakoś więcej wprawy mieli ?

    Skoro mieści tam się kostka 6 cm, to postaraj się ją ułożyć na podkładzie z półsuchego betonu/zaprawy cementowej
    bez tych wstawek z pianobetonu, masz jakiś gruz betonowy to można go wykorzystać jako rodzynki, ale nie wiem czy warto, odspajanie warstw czy coś takiego może nastąpić...
    Zresztą nawet cieńsza kostka ułożona na betonie to osobowe samochody powinna wytrzymać.
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 15-05-2014 o 05:04

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ipy

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

    Czy grubość podkładu (w porywach do 16 cm) nie stoi na przeszkodzie, aby cały podkład ułożyć od razu?

    Kiedy już ułożę ten suchy podkład, to od razu mam pielęgnować polewając wodą, czy też raczej po jakimś czasie?

    Kostkę zamierzam kłaść jakiś miesiąc po wykonaniu podkładu. To dobry pomysł, czy też raczej kłaść ją w momencie wykonywania podkładu?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Aj waj. Zwróć uwagę że pisałem jednak "półsuchy"
    Czyli o takiej konsystencji coby do niego nie wpaść chodząc po nim, ale z wystarczającą ilością wody coby związał beton/zaprawa cementowa...
    Tego nie ma jak "pielęgnować".

    W tym konkretnym przypadku kostkę położyłbym na tym betonie/zaprawie od razu. Niech się trochę przylepi do betonu, nie zaszkodzi...
    Przyznaję nie jest to metoda układania "po Bożemu" - głównie z powodu niemożności późniejszej ew. poprawy kostek.
    Ale w tym przypadku to chyba najlepsze rozwiązanie ?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ipy

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem.

    Beton suchy i półsuchy to dwa różne rodzaje betonu?

    Czy beton półsuchy mogę kupić już przygotowany w wytwórni betonu i przewieźć normalną przyczepką, a później bez dodawania wody czy czegokolwiek innego układać na jego miejscu?

    Czy- zakładając, że wjazd ma jakieś 3m długości- mogę pracę rozbić sobie na 2-3 dni i codziennie układać po około metrze długości?

    Jeśli nie położę od razu kostki, to czy beton dobrze zwiąże?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    beton /zaprawa/ suchy to mieszanka kruszywa i cementu

    półsuchy to mieszanka kruszywa i cementu i wody w takiej ilości że powstaje coś
    w rodzaju wilgotnej ziemi.

    Oba gatunki przewozi się samochodem skrzyniowym (wywrotka), nie w "gruszce"....
    Aha ten półsuchy to szybko trzeba przywieźć

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony