dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gajasa

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    2

    Domyślnie Ściany ze słomy, trzciny, stary dom

    Witam!
    Zastanawiam się nad zakupem domu, dom ma już kilkadziesiąt lat, była to konstrukcja drewniana szkieletowa, ściany wypełnione słomą bądź trzcina, 12 lat temu dom przeszedł gruntowny remont, wymienione zostało praktycznie wszystko, pozostały ściany , które dodatkowo omurowane zostały bloczkami suporexu o gr 12 cm, mam pytanie czy coś się może dziać z tą ścianą, jaka będzie wytrzymałość tej ściany, dodam ze drewniany szkielet domu pozostał i to na nim spoczywa cała konstrukcja, nie spotkałem się dotychczas z taka technologia budowy i mam obawy czy warto zaryzykować kupno takiego domu. Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Mieszkałem 3 lata w domu ocieplonym trocinami z wapnem, wsypanymi w drewniany szkielet, obity z dwóch stron deskami.
    Dom ma teraz jakieś 75 lat i nadal trzyma się dobrze. Trociny w ścianie z czasem osiadły. Jak zaglądaliśmy tam 15 lat temu, to górne kilkadziesiąt cm było puste. Dom zaizolowaliśmy dodatkowo od środka wełną na szkielecie drewnianym, daliśmy paroizolację i płyty GK.

    Obudowanie ścian suporexem może nie zaszkodziło. W naszym oryginale dom był z zewnątrz obity papą i na to była szalówka elewacyjna, stąd łatwiejsze było ocieplenie od wewnątrz, przy zachowaniu wyglądu drewnianego domu.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    z takimi domami są ciekawe historie
    przestrzeń ścian była w takich domach ocieplana również materiałem organicznym pochodzącym ze zwierząt
    takie badania przeprowadza sanepid
    ciekawie kiedyś kombinowali
    firm, które potrafią fachowo położyć tynk na trzcinę jest taka ilość, że można policzyć to na palcach jednej ręki - to sztuka
    ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony