dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja ciebie tylko uczulam, że 5MWh/rok jest prawdopodobne ale:
    1. trzeba się budować nad morzem
    2. domek bliźniak z wspólną ścianą
    3. jak map78 w swojej stopce pisze PCi grzeje tylko parter
    4. i jeszcze map78 pisze że nie wolno kupować monobloków
    5. akuratnie ta zima była mało mroźna, ale w 2006 2010 2012 bywało -30
    Proszę cie doradco od siedmiu boleści - nie kompromituj się już, bo aż przykro odpowiadać na Twoje wypociny, a poziom Twojej wiedzy jak i Twoich wypowiedzi świadczy tylko źle o tym forum, które mianowało Ciebie swym najlepszym doradcą.

    5000kWh to jest moje zużycie - w domu dużym ze słabym ociepleniem. Kolega seidel w domu 125m2 i pewnie lepszym ociepleniem nie ma prawa się zbliżyć nawet do 4000kWh za CO i CWU choćby mieszkał w samych Suwałkach

    Ad.1 Nad morzem oczywiście jest najkorzystniej, co nie znaczy że w innych rejonach nie będzie działać.
    Ad. 2 Pewnie jest to też jakaś korzyść choć nasze ściany oddzielone są 30cm pustką.
    Ad. 3 Zapewne nie wiesz co to klimakonwektor? - cóż jakoś mnie to nie dziwi
    Ad. 4 Nic takiego nie powiedziałem. Prawda jest, że w naszym klimacie montuje się ich mniej niż sptitów, gdyż jak pisałem w tamtym wątku istnieje ryzyko zamarznięcia wody w układzie- spowodowane np długotrwałym brakiem prądu. W UK natomiast ok 90% to monobloki (info od użytkownika z angielskiego forum)
    Ad. 5 To prawda i pompy powietrzne użytkowników z krańców wschodnich działały - wystarczy poczytać wątek o zużyciu prądu.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post

    5000kWh to jest moje zużycie - w domu dużym ze słabym ociepleniem. Kolega seidel w domu 125m2 i pewnie lepszym ociepleniem nie ma prawa się zbliżyć nawet do 4000kWh za CO i CWU choćby mieszkał w samych Suwałkach
    No tu bym się tak nie wymądrzał! 125m2 o niczym nie świadczy. Ze zwykłym ociepleniem i bez reku może tam iść na CO i 11-12 K kWh. Jak dojdzie rodzina 4-5os z miłością do CWU to i łącznie koło 15K kWh mogą się zakręcić. Do tego dochodzą m2 garażu.
    Weźmie teraz sobie COP 2,5 maks to wyjdzie mu 6000kWh i to nam morzem przy plus 22 w domu. Nie musi na Suwałki zapiep...

    Póki autor wątku nie zrobi OZC lub nie poda ocieplenia, okien, wentylacji i planowanego zużycia (osoby) CWU to bym mu nic nie dobierał!
    Autor zamilkł to i Ja zamilknę bo co tu doradzać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony