dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 97
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz Godzic

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    24

    Domyślnie

    czy producent się na Kowalskiego który zakupił ich wkład wypina, czy zrzuca całkowicie wszelkie czynności serwisowe i gwarancyjne na partnera który w tej sprawie będzie pośrednikiem między Tobą a Sparthermem.
    Niektórym, moze sie to w głowie nie mieścić, ale bywa tak, ze partner dobrowolnie i wg własnego uznania, udziela znacznie dłuższej gwarancji niż wynika to z ogólnych warunków gwarancyjnych. Szczególnie, gdy realizuje kopleksową usługę dostawy, podłączenia i zabudowy wkładu.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz Godzic

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Witam margod
    Przyłacze dymowe to nie jest.

    Pamiętam tez, ze miałem zmienianą opcję aby szyba sama nie opadała czyli odejmowane ciężarki cos w tym stylu ale nie jestem w temacie.
    pozdrawiam
    Równoważenia drzwi polega na dołożeniu ciężarków do przeciwwagi, bardzo ważne jest aby lewą i prawą przeciwwagę równo obciążyć. W przeciwnym razie prowadnice bedą poddane nierównym naprężeniom. Moze ktoś popełnił błąd i to jest przyczyną sutków u Ciebie.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Niektórym, moze sie to w głowie nie mieścić, ale bywa tak, ze partner dobrowolnie i wg własnego uznania, udziela znacznie dłuższej gwarancji niż wynika to z ogólnych warunków gwarancyjnych. Szczególnie, gdy realizuje kopleksową usługę dostawy, podłączenia i zabudowy wkładu.
    Panie Mariuszu nie jest Pan w stanie zaprzeczyć temu co jest napisane w gwarancji dawanej przez producenta, że udziela on gwarancji partnerowi handlowemu a nie klientowi. Co w przypadku gdy po miesiącu od zamontowania wkładu nastąpi usterka a firma się zamknie lub partnerowi prowadzącemu jednoosobową działalność nie daj Boże w tym czasie się zemrze? Na co wtedy klientowi nawet 20 letnia gwarancja dana przez wykonawcę którego już nie ma rynku?

    Większość firm ma po Bożemu wypisane warunki gwarancji, jak braknie wykonawcy czy sprzedawcy to zawsze pozostaje producent lub importer do którego udajemy się z dokumentem zakupu na którym widnieje data od której biegnie gwarancja.

    Dla przykładu mam w Bielsku klienta któremu sprzedałem wkład BeF i po 3 miesiącach użytkowania zgłosił się do mnie z problemem kiwającej się na boki klamki, po oględzinach problem tkwił w mocowaniu wewnątrz drzwi. Po zgłoszeniu problemu do importera, zamiast wysłania samych części wysłano serwis bezpośrednio z Czech.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz Godzic Zobacz post
    . Moze ktoś popełnił błąd i to jest przyczyną sutków u Ciebie.
    u mnie z sutkami wporzo ������������ jak narazie.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz Godzic

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    u mnie z sutkami wporzo ������������ jak narazie.
    i oby tak pozostało

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pecia

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jakis czas nie pisalem bo bylem troche zajety na budowie.
    U mnie stuki tak jak pisalem na początku wystepują po dorzuceniu polana.
    Zalaczam linki. Wszystkie stukania nagrane po jednym dołożeniu polana doplyw powietrza byl przyciety do ok 35%.
    Gdy otwieram na 100 to stuki sa glosniejsze i maja wieksza czestotliwosc.

    http://youtu.be/CcPyRsXRhY0
    http://youtu.be/PeELDBhN2UA
    http://youtu.be/qZoTNzdMugg
    http://youtu.be/lqU07eEATG8
    http://youtu.be/jh7qyT22R8Y
    http://youtu.be/n_LXYcHhKLw

    Stuki trwaly dluzej niz na tych nagraniach. ok 10-15 min.
    Stuki na 100% wydobywają się z czopucha kominka.
    Producent po otrzymaniu tych nagran stwierdzil ze sa one normalne nie tylko u niego ale we wszystkich kominkach stalowo-szamotowych i nie zamierza naprawiac ani wymieniac tego kominka. Stwierdzil tez ze kominek byl sprawdzony przez jego technologow i jest w 100% sprawny.
    Szkoda ze mi nie poradzil zebym nie podkladal do kominka to nie będzie stukac.

    f.5 mozesz powiedziec co to znaczy ze u ciebie ze stukami wporzo jak narazie?
    1. Producent lub montazysta usunal usterke ?
    2. Przyzwyczailes się i przestales sie przejmowac?
    U mnie stuki są bardzo pobodne do twoich.


    Ja osobiscie nie chcialbym miec czegos takiego w salonie.
    Tak jak pisalem troche bylem zajęty ale wybieram sie jeszcze do rzecznika praw konsumenta.

    Ktototaki: "Zawsze możesz skorzystać z niezgodności towaru z umową, kupiłeś wkład kominkowy do ogrzewania a nie szafę grającą "
    Wiesz moze jak się odwolac? Jaka to ustawa i jak nalezy przygotować pismo.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Masz ten wkład w obudowie, czy palisz w niezabudowanym?

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Pecia słuchając tych nagrań co wrzuciłeś to dźwięki podobne do mojego spartherma. Nie wiem czy jest jakiś wkład stalowo szamotowy który nie stuka. No i tutaj jeszcze jedna ważna sprawa o której wspomniał Batura. Czy Twój wkład jest zabudowany?

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pecia

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mój kominek nie jest zabudowany. F5 ma zabudowanego spartherma i stuki ma dokladnie takie jak u mnie.
    Przeslalem stuki z mojego kominka do spartherma to mowili ze u nich takie dzwieki sa niedopuszczalne co wiecej zadne stuki sa u nich niedopuszczalne i napewno serwis by sie nimi zajał, dlatego dziwi mnie ze F5 nie uzyskal pomocy.
    Mysliciel tego ze istnieja kominki stalowo-szamotowe ktore nie strzelaja to jestem pewien bo znajomy ma takiego.

    Jezeli natomiast wiekszosc kominków stalowo-szamotowych stuka to dlaczego sprzedawcy o tym nie informuja?
    Nie ma tez wzmianek na ten temat w zadnych porownaniach kominkow stalowo-szamotowych do żeliwnych.
    Bylem w kilku sklepach i wszędzie polecali stalowo-szamotowe i nikt nawet nie wspomnial ze będzie Panu ten kominek trzaskał lub stukal.
    Rozumiem ze cala zabawa polega na tym ze jak juz ci wcisna kominek i go zabudują to nikomu sie juz nie chce dochodzic ani z producentem ani ze sprzedawcą ze costam stuka bo ewentualna reklamacja wiąże sie z demolką w domu.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pecia Zobacz post
    dlatego dziwi mnie ze F5 nie uzyskal pomocy.
    F.5 nie uzyskał pomocy bo jeszcze o nią nie prosił.
    Kominek jeszcze nie jest skonczony , do zakonczenia budowy pozostała kuchnia która własnie się robi no i schody.

    Wowczas jak dopnę tematy to zajmę sie rzeczami które szwankują i trzaskają.
    Pozdrawiam

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pecia

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mały update w mojej sprawie.

    Zlozylem reklamacje w sprawie mojego kominka firmy Hajduk Volcano 1VT.
    Takie pismo otrzymalem od firmy Hajduk:

    Dotyczy: Uszkodzenia Kominka Volcano 1VTh
    Szanowni Państwo,
    W nawiązaniu do pisma jakie otrzymaliśmy od Państwa w dniu 29.04.2014r. Firma Hajduk Kominki
    po ponownym zapoznaniu się i przeanalizowaniu wszystkich zgromadzonych materiałów stwierdza co
    następuje.
    Naprawa reklamacyjna wkładu Volcano 1VTh wykonana w dniu 31.03.2014 przebiegła pomyślnie.
    Potwierdziły to również testy wykonane w kolejnych kilku dniach, które dały zadowalający efekt, co za tym
    idzie wkład funkcjonuje prawidłowo. Dźwięki jakie wydaje w tym momencie kominek, które są powodem
    przedmiotowej reklamacji są jak najbardziej naturalnym zjawiskiem i nie ma możliwości ich całkowitego
    zniwelowania, ponieważ tak zachowuje się stal pod wpływem temperatury.
    Reasumując, firma Hajduk Kominki oddala niniejsze zgłoszenie z powodu braku podstaw do wszczęcia
    procedury reklamacyjnej.

    Generalnie z maili ktore z nimi wymienilem wynika ze we wszystkich wkladach stalowo-szamotowych firmy Hajduk wystepują stuki.
    Ze swej strony dodam ze znalazlem jeszcze jednego wlasciciela wkladu firmy Hajduk i u niego tez strzela i trzaska.

    Jak juz pisalem wczesniej namierzylem kominek stalowo-szamotowy ktory nie strzela firmy Schmid.
    Nie wiem czy wszystkie wklady Schmida nie strzelaja. Nie wiem tez czy wszystkie wklady Spartherma strzelaja czy tylko ten u f.5.

    Wiem natomiast wszystkie wklady firmy Hajduk z ktorymi mialem stycznosc strzelaja.
    Co wiecej producent sam przyznaje ze jest to naturalne zjawisko w jego wkladach.

    Gdyby ktos mial jakies doswiadczenie zarowno z Hajdukiem, Schmidem, Sparthermem czy innymi producentami w kwestii strzelania badz niestrzelania to prosze o opinie. Dodam ze sprawa dotyczy kominkow bez plaszcza wodnego. Nie wiem jak to wyglada w kominkach z plaszczem.
    Chcialbym sie dowiedziec czy strzelanie w kominkach stalowo-szamotowych to ogolnie znany fakt ktorego sprzedawcy sa swiadomi i o tym nie mowia czy akurat mnie sie trafił nieodpowiedni producent a f.5 wybrakowany model.
    Ostatnio edytowane przez Pecia ; 16-07-2014 o 17:32

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Pecia widzę że dalej walczysz z tym wkładem. Ja naprawdę nie chcę Cię martwić ale wydaje mi się że Twoje zabiegi to troszkę walka z wiatrakami. Zresztą producent jak widać wytłumaczył Ci "łopatologicznie" Moim zdaniem jak nie chciałeś mieć pstrykania to trzeba było kupić gazówkę a nie wkład stalowo szamotowy. Na Twoim miejscu posłuchałbym Batury, to jest człowiek który zjadł już zęby i zepsuł nerwy na różnego rodzaju kominkach i tak jak Ci napisał w którymś poście kominek to nie TV.

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Niektórzy traktują kominek jak TV, albo kuchenkę mikrofalową...Pstryk! I ma działać!

    A tu nagle jakiś popiół, drewno trza suszyć, dymek czasem pyknie...a i pogadać lubi...
    Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale często przy kominkach pstrykają inne elementy np. rury a nie same kominki. Też o tym się dowiedziałem dopiero po czasie. Jeśli natomiast chodzi o hajduka i spartherma to postawiłbym znak = między nimi. Mój spartherm jak również f.5 strzelają i raczej nie są to wybrakowane modele, tak jak Ci pisałem w przednich postach też walczyłem z tym tematem i odpowiedź spartherma była podobna do tej co dostałeś od hajduka. Ze swojej strony gratuluję zaciętości i no myślę że czekamy na dalszy rozwój wydarzeń oraz opinie innych urzytkowników

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pecia

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    12

    Domyślnie

    Hej mysliciel.

    1. Nie traktuje kominka jak TV. I rozumiem ze trzeba wyrzucic popiol, suszyc drewno itd...

    2. Zdaje sobie sprawe ze czesto pstrykaja rozne elementy ale u mnie w kominku ewidentnie stuki dochodzą z czopucha. Wszystko inne sprawdzilem.

    3. O tym ze stal pod wplywem temperatury sie rozszerza ucza w szkole podstawowej na fizyce i wyjasnienie producenta nic tu nie wnosi. To producent powinien zadbac aby to zniwelowac jezeli nie jest w stanie sobie z tym poradzic to poinformowac klienta ze mu sie nie udalo.

    4. O tym ze kominek lubi pogadac dowiedzialem sie dopiero gdy zapalilem u siebie. I tego dotyczy moj post.
    Nie poinformowal mnie ani sprzedawca ani producent nie podaje ze jego kominek produkuje tyle i tyle decybeli.
    Rozmawialem z kilkoma sprzedawcami i zaden nie byl laskaw wspomniec ze w kominkach firmy Hajduk(lub innych stalowych) beda trzaskac blachy.
    Nie wiem czy sprzedawcy nie mowia bo nie maja o tym pojecia czy udaja ze nie wiedza bo chca wcisnac kominek.

    5. Gdybym ja przeczytal takiego posta zanim kupilem kominek to napewno skonczylbym na Jotulu bo bylem juz na niego zdecydowany.
    Po kilku rozmowach ze sprzedawcami zmienilem zdanie i teraz bede mial "szafe grającą" jak to ktorys z forumowiczow ladnie to okreslil.

    6. Jezeli sa kominki stalowo-szamotowe ktore nie stukaja to warto o nich napisac nawet na tym forum skoro zadne pismo branżowe ani zadne opracowanie nie wspomina o takiej dodatkowej wlasciwosci/funkcjonalnosci niektorych kominkow stalowo-szamotowych.
    Mnie udalo sie takiego znalezc jest to kominek Schmida w ktorym sam mialem przyjemnosc palic.
    Mam nadzieje ze w tym watku ktos jeszcze sie pochwali ze ma taki kominek. Potwierdzi ze ma Schmida i nie ma stukow bądź zaprzeczy i opublikuje jakies stuki ze swego kominka. Byc moze ma ktos wklad innego producenta ktory nie ma wlasciwosci szafy grajacej.
    Wedlug mnie Schmid nie stuka poniewaz caly czopuch ma zeliwny i po prostu nie ma tam co stukac ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem.


    Forum powinno sluzyc do wymiany doswiadczen dlatego warto pisac o rzeczach o ktorych nie mowia sprzedawcy czy producenci.
    Ostatnio edytowane przez Pecia ; 20-07-2014 o 17:51

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pecia Zobacz post
    Hej mysliciel.

    1. Nie traktuje kominka jak TV. I rozumiem ze trzeba wyrzucic popiol, suszyc drewno itd...

    2. Zdaje sobie sprawe ze czesto pstrykaja rozne elementy ale u mnie w kominku ewidentnie stuki dochodzą z czopucha. Wszystko inne sprawdzilem.

    3. O tym ze stal pod wplywem temperatury sie rozszerza ucza w szkole podstawowej na fizyce i wyjasnienie producenta nic tu nie wnosi. To producent powinien zadbac aby to zniwelowac jezeli nie jest w stanie sobie z tym poradzic to poinformowac klienta ze mu sie nie udalo.

    4. O tym ze kominek lubi pogadac dowiedzialem sie dopiero gdy zapalilem u siebie. I tego dotyczy moj post.
    Nie poinformowal mnie ani sprzedawca ani producent nie podaje ze jego kominek produkuje tyle i tyle decybeli.
    Rozmawialem z kilkoma sprzedawcami i zaden nie byl laskaw wspomniec ze w kominkach firmy Hajduk(lub innych stalowych) beda trzaskac blachy.
    Nie wiem czy sprzedawcy nie mowia bo nie maja o tym pojecia czy udaja ze nie wiedza bo chca wcisnac kominek.

    5. Gdybym ja przeczytal takiego posta zanim kupilem kominek to napewno skonczylbym na Jotulu bo bylem juz na niego zdecydowany.
    Po kilku rozmowach ze sprzedawcami zmienilem zdanie i teraz bede mial "szafe grającą" jak to ktorys z forumowiczow ladnie to okreslil.

    6. Jezeli sa kominki stalowo-szamotowe ktore nie stukaja to warto o nich napisac nawet na tym forum skoro zadne pismo branżowe ani zadne opracowanie nie wspomina o takiej dodatkowej wlasciwosci/funkcjonalnosci niektorych kominkow stalowo-szamotowych.
    Mnie udalo sie takiego znalezc jest to kominek Schmida w ktorym sam mialem przyjemnosc palic.
    Mam nadzieje ze w tym watku ktos jeszcze sie pochwali ze ma taki kominek. Potwierdzi ze ma Schmida i nie ma stukow bądź zaprzeczy i opublikuje jakies stuki ze swego kominka. Byc moze ma ktos wklad innego producenta ktory nie ma wlasciwosci szafy grajacej.
    Wedlug mnie Schmid nie stuka poniewaz caly czopuch ma zeliwny i po prostu nie ma tam co stukac ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem.


    Forum powinno sluzyc do wymiany doswiadczen dlatego warto pisac o rzeczach o ktorych nie mowia sprzedawcy czy producenci.


    Proponuję, żeby we wszystkich instrukcjach obsługi samochodów, koniecznie napisać, że po uruchomieniu silnika urządzenie czasem robi "brym, brym"...Cholerni sprzedawcy samochodów, też zazwyczaj zapominają o tym mówić...

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Do Pecia.


    Cytat Napisał Pecia Zobacz post

    1. Nie traktuje kominka jak TV. I rozumiem ze trzeba wyrzucic popiol, suszyc drewno itd...
    Moim zdaniem to powinieneś kominek traktować jak samochód w którym jak się nagrzeje silnik to pod wpływem temperatury też są rożne cykania, a producent nigdzie o tym nie wspomina. Z własnego doświadczenia powiem Ci tak że jak zabudujesz tego hajduka to obudowa pochłonie te cykania. U mnie jak zabudowałem wkład to praktycznie są te dźwięki nie słyszalne


    Cytat Napisał Pecia Zobacz post

    2. Zdaje sobie sprawe ze czesto pstrykaja rozne elementy ale u mnie w kominku ewidentnie stuki dochodzą z czopucha. Wszystko inne sprawdzilem.
    Biorąc na logikę to zawsze coś będzie cykać w czopuchu i powyżej bo tam są największe skoki temperatur.


    Cytat Napisał Pecia Zobacz post

    3. O tym ze stal pod wplywem temperatury sie rozszerza ucza w szkole podstawowej na fizyce i wyjasnienie producenta nic tu nie wnosi. To producent powinien zadbac aby to zniwelowac jezeli nie jest w stanie sobie z tym poradzic to poinformowac klienta ze mu sie nie udalo.
    Pecia nie wiem czy zastanowiłeś się na tym, coś Ty tu mądrego napisał. Skoro nauczyłeś się w szkole o rozszerzalności stali - bo takie są jej prawidła to nie wymagaj od producenta niwelowania czegoś co jest oczywistością. Przepraszam Cię że dokonuję krytyki ale troszkę zapętlasz się w tych swoich postach.


    Cytat Napisał Pecia Zobacz post

    4. O tym ze kominek lubi pogadac dowiedzialem sie dopiero gdy zapalilem u siebie. I tego dotyczy moj post.
    Nie poinformowal mnie ani sprzedawca ani producent nie podaje ze jego kominek produkuje tyle i tyle decybeli.
    Rozmawialem z kilkoma sprzedawcami i zaden nie byl laskaw wspomniec ze w kominkach firmy Hajduk(lub innych stalowych) beda trzaskac blachy.
    Nie wiem czy sprzedawcy nie mowia bo nie maja o tym pojecia czy udaja ze nie wiedza bo chca wcisnac kominek.
    Ja myślę, że nikt się nie zastanawia nad tym i nikt Ciebie nie wprowadził w specjalnie w błąd. Sam piszesz w punkcie drugim że wiesz jak zachowuje się stal. Odwołam się znowu do wspomnianego wcześniej samochodu. Czy producent informuje ile cykanie silnika wydziela decybeli?

    Cytat Napisał Pecia Zobacz post
    5. Gdybym ja przeczytal takiego posta zanim kupilem kominek to napewno skonczylbym na Jotulu bo bylem juz na niego zdecydowany.
    Po kilku rozmowach ze sprzedawcami zmienilem zdanie i teraz bede mial "szafe grającą" jak to ktorys z forumowiczow ladnie to okreslil.
    Jeszcze raz Ci podpowiem, wykonaj zabudowę najlepiej z wełny z izolacją a nie z płyty wysokotemperaturowej i tak jak wcześniej wspomniałem poziom cykania będzie prawie niesłyszalny.

    Cytat Napisał Pecia Zobacz post
    6. Jezeli sa kominki stalowo-szamotowe ktore nie stukaja to warto o nich napisac nawet na tym forum skoro zadne pismo branżowe ani zadne opracowanie nie wspomina o takiej dodatkowej wlasciwosci/funkcjonalnosci niektorych kominkow stalowo-szamotowych.
    Mnie udalo sie takiego znalezc jest to kominek Schmida w ktorym sam mialem przyjemnosc palic.
    Mam nadzieje ze w tym watku ktos jeszcze sie pochwali ze ma taki kominek. Potwierdzi ze ma Schmida i nie ma stukow bądź zaprzeczy i opublikuje jakies stuki ze swego kominka. Byc moze ma ktos wklad innego producenta ktory nie ma wlasciwosci szafy grajacej.
    Wedlug mnie Schmid nie stuka poniewaz caly czopuch ma zeliwny i po prostu nie ma tam co stukac ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem.
    Mi cykanie w moim sparthermie już nie przeszkadza. Wydaje mi się ze zachowujesz się troszkę pedantycznie. Jeśli nie potrafisz się pogodzić z prawami fizyki to znak że nie powinieneś mieć kominka stalowo-szamotowego nie wiem czy w ogóle powinieneś mieć kominek. Masz rację że forum powinno być do wymiany doświadczeń, ale zobacz wszyscy mówią Ci że kominki stalowo szamotowe zachowują się tak a nie inaczej, a Ty masz swoje teorie na to. Stajesz się jak taki przysłowiowy abderyta i jak widać ludzie na forum zaczynają już z Cibie drwić. Ja też już więcej nie zamierzam Ci tłumaczyć, ale życzę powodzenia.

    P.S.
    Nie gniewaj się na mnie ale mnie tak jak enia rozbawiają Twoje posty

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ciekawe Ja osobiście nie spotkałem się z takowym zjawiskiem osobiście, ani nie miałem niegdy takowych sygnałów od klientów... A tu czytam stuki, dźwięki dziwne - i to generalizowane jest na wszystkie stalowe wkłady z wyłożeniem ceramicznym komory spalania...

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz Godzic

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    24

    Domyślnie

    W sezonie codziennie rozpalam w trzech różnych paleniskach: dwa stalowo-szamotowe i jeden żeliwny z wewnętrzną okładziną z szamotu (podobno jeden z najlepszych na rynku). Co ciekawe w tym najlepszym najczęściej zdarza się, że coś stuknie, puknie, itd... Kominek ze żeliwnym paleniskiem lubi sobie "pogadać", bo upakowałem do niego multum jakiś rur, kolan, trójników i szybrów...
    Kolejny stalowo-szamotowy posyczy jak żmija, coś tam w nim puknie lub stuknie... lub zabulgocze - a dzieje się tak, bo stalowe ściany otacza woda.
    W sumie najbardziej "małomówny", jest stalowo-szamotowy, z którego spaliny odprowadzane są za pomocą rury typu flex.

    aaa... uruchamiamy właśnie kolejny stalowo-szamotowy z bocznym wymiennikiem wodnym, w celach rozpoznawczo-testowych. Spodziewam się, że ten to, będzie lubił sobie pogadać. W dodatku trzeba go podłączyć do kanalizacji, bo podobno potrafi "zrobić" pod siebie .

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Ciekawe Ja osobiście nie spotkałem się z takowym zjawiskiem osobiście, ani nie miałem niegdy takowych sygnałów od klientów... A tu czytam stuki, dźwięki dziwne - i to generalizowane jest na wszystkie stalowe wkłady z wyłożeniem ceramicznym komory spalania...
    Bohusz nie słyszałeś bo rzadko ktoś na to w ogóle zwraca uwagę.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pecia

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    12

    Domyślnie

    hej

    Kazdy glos w dyskusji jest cenny nawet krytyczny jezeli cos do niej wnosi.
    Drwina niestety takim glosem nie jest. Chociaz kazdy ma prawo do wlasnego komentarza.
    Wcale bym sie nie zdziwil gdyby eniu sam sprzedawal kominki i albo nie wie o tym ze istnieja wogole problemy z trzaskaniem albo udaje ze nie wie.
    Panie Godzic jak rozumiem Pana opinia tez niezawiele miala wniesc do tego watku oprocz trzech usmieszkow.

    Porownanie do samochodu enia jest srednio trafione gdyz przy kupnie mozna samochod zapalic i sprawdzic ze robi brym glosniej lub ciszej.
    Bardziej trafione byloby porownanie ze po 1h jazdy z predkoscia powyzej 100 km/h zaczynaja huczec lozyska i producent w odpowiedzi na reklemacje stwierdzilby ze naturalnym jest rozgrzewanie sie lozysk w trakcie jazdy co powoduje huczenie i nie da sie z tym nic zrobic.
    Jeden odrzucalby reklamacje(bo w koncu klientom znudzi sie wysylanie kolejnych pism) a inny probowalby rozwiazac problem.
    Ciekaw jestem myslicielu czy nie chcialbys sie dowiedziec gdzies z forum skoro nie od sprzedawcy ze dana marka samochodu ma taka przypadlosc.

    Jezeli chodzi o niwelowanie problemu stukania w czopuchu to nie do mnie nalezy szukanie rozwiazania i nie wale glowa w sciane.
    W tym watku probuje sie dowiedziec czy ktorys z producentow sobie z problemem poradzil i jak narazie
    z zebranych informacji wychodzi mi ze:

    1. Hajduk - trzaska i stuka
    a) Volcano 1VT u mnie niezabudowany u kolegi zabudowany - oba stukaja.
    b) Potwierdzenie przyslane przez producenta ze trzaski i stuki sa u nich w kominkach naturalnym zjawiskiem i nie sa w stanie z tym nic zrobic.

    2. Spartherm
    a) trzaska i stuka tak wynika z filmiku od f5
    b) serwis spratherma zaprzecza jakoby u nich takie dzwieki byly dopuszczalne i twierdzy ze kazda sprawe rozwiazuje indywidualnie.

    3. Schmid - jak narazie jedyny ktorego udalo mi sie znalezc w ktorym producent poradzil sobie z problemem.
    a) sam w nim palilem przez kilka godzin na "pelnym gwizdku" i ani nie zamruczal nie trzaskal ani nie stukal.
    Narazie potwierdzone tylko w jednym kominku.

    Czyli myslicielu komus udalo sie przelamac mur niekoniecznie glowa i "pokonal prawa fizyki" .

    Bohusz ja raczej staram sie nie generalizowac ze wszystkie stalowo-szamotowe stukaja staram sie dowiedziec czy tak jest jak narazie z listy powyzej wychodzi mi ze da sie znalezc wklad ktory niekoniecznie musi przygrywac wlasnymi blachami w zimowe wieczory.
    Jezeli jestes w stanie dodac cos do listy wkladow powyzej tzn wiesz ze ktorys z kominkow ktore montujesz nie stuka to prosze o kometnarz.

    Moj watek jest skierowany do tych ktorzy zwracaja uwagę na trzaski i stuki w kominku uwazam ze im tez nalezy sie rzetelna informacja.

    ps. Mysliciel ja sie wcale nie gniewam.
    Przepraszam Cie ale jezeli Ty stawiasz znak rownosci miedzy sparthermem a hajdukiem to mam obawy czy wiesz o czym piszesz.
    Ostatnio edytowane przez Pecia ; 22-07-2014 o 19:36

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bardzo miarodajna opinia o firmie Schmid. Na podstawie jednego wkładu....

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony