dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 98

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Brinkmann Consulting - serdecznie polecam

    Cześć,

    Obiecałem zdać relację z budowy mojej płyty, więc do dzieła

    1. Teren z piaskiem gliniastym i gliną piaskowo - generalnie do budowania nie najgorszy. Jedynym powodem wykonania płyty były kwestie energooszczędności.
    2. Dom parterowy budowany z silki (ściany konstrukcyjne 18 cm, działowe 12 cm), bez podpiwniczeń, bez użytkowego poddasza, konstrukcja więźby wiązarowa. Przerobiony projekt M36C z kolekcji muratora.
    3. Powierzchnia płyty 240m2
    4. Izolacja 15 cm XPS pod spodem, 20 cm XPS na cokole, 10 cm XPS opaska przeciw wysadzinowa + drenaż opaskowy.
    5. Czas wykonania 5 dni roboczych.

    Już z tytułu tematu wiadomo, że jestem bardzo zadowolony, a dlaczego? Hmm... Bo ekipa wykonująca płytę to ludzie w pełni profesjonalni, mili i znający się na robocie

    Prace zaczęły się w poniedziałek 14.04. Ekipa przyjechała punktualnie na godzinę 9 zgodnie z umową. Dojechałem jak już styropian był wyładowywany z ciężarówki. Praca zaczęła się od pomiarów wytyczenia budynku na ławicach, które ustawił geodeta moimi rękami. Co ciekawe chłopaki po pomiarach stwierdzili, że niektóre osie są krzywo. Szybki telefon do geodety i mam obietnice, że w ciągu godziny przyjedzie i sprawdzi.

    Przyjechał, sprawdził i okazało się, że chłopcy-płytowcy mieli racę a geodeta się pomylił. I już pierwszego dnia duży plus za skrupulatność - mogli przecież robić wg. tyczenia.

    Pogoda już w poniedziałek zaczęła płatać figle i kapało z nieba, ale chłopaki się nie poddali mimo, że mój teren słabo przepuszcza wodę i jak popada to robi się lodowisko szybko.
    Kolejne 2 dni to kopanie, zagęszczanie, nawożenie piachu ( na podsypkę poszło 330 ton ). Z piachem bywało różnie, ale ekipa dzielnie wprowadzała korekty do zaplanowanej kolejności działań i nigdy nie było momentu, że nie mieli co robić. Kolejny plus za elastyczność.


    Na budowie codziennie był Thomas (no może 1 dzień go nie było) i wieczorem podsyłał mi zdjęcia z postępów prac robione telefonem komórkowym. Ja też wieczorami się pojawiałem i z jednej z wizyt zapamiętałem rozmowę z Thomasem w kwestii wielkości pompy do betonu. Na moje wątpliwości czy nie będzie za daleko dla pompy powiedział " Niech Pan się nie martwi, zamówimy taką, która będzie wystarczająca". To właśnie cenię w fachowcach. Nie ma podcierania dupy szkłem i oszczędności na wszystkim. Kolejnym przykładem niech będzie jakość folii - mój kierownik powiedział, że nie widział aby ktoś stosował tak grubą i wszystko co jest napisane na stronie Brinkmann Consulting pokrywa się z tym co widzi na placu budowy. Nawet tak prozaiczne rzeczy jak podkładki dystansowe pod zbrojenie nie były żadnymi klockami http://www.sklepbat.pl/edane/Asort/Katalog/CE49_1.jpg Ekipa używała czegoś takiego http://www.pl.all.biz/img/pl/catalog/73267.jpeg - rozwiązanie proste i genialne, na pewno się nie przewrócą przy zalewaniu
    Strzemiona też idealnie powiązane naprzemiennie, a nie na odpierdol losowo. Jeśli chodzi o użyte materiały to uważam, że na niczym nie było oszczędzania.

    Jeśli komuś moje zachwyty wydadzą się śmieszne to z góry przepraszam - nie jestem fachowcem

    Co ciekawe pierwszego dnia Thomas zamontował na płocie kamerę, która co 5 minut robiła zdjęcia przez cały czas budowy. Czekam na DVD, które mam otrzymać na dniach

    Beton został zamówiony na piątek na godzinę 14. Pompa, która przyjechała miała 45 metrów i dała radę tak jak obiecywał Thomas.
    Beton zamówiony z Cemexu w ilości 50 m3. Z obliczeń wychodziło 48 m3 i to jest kolejny przykład, że nie ma podcierania dupy szkłem. Było zamówione więcej a to co zostało poszło na utwardzenie wykorytowanej wcześniej drogi

    Koniec końców po 3 godzinach wylewanie betonu zakończyło się. Wszyscy cali, nikt nie zginął!

    PEŁEN SUKCES!

    W załączeniu zdjęcia, które robiłem ostatniego dnia. Jeżeli macie pytania to serdecznie zapraszam. Thomasa polecam z czystym sumieniem, oby reszta budowy poszłą tak gładko

    LINK DO ALBUMU --> https://drive.google.com/folderview?...0k&usp=sharing

    p.s
    Jak to w życiu - ten się nie myli, kto nic nie robi. 2 przepusty od GWC wyszły o 20 cm przesunięte względem projektu. Tragedii nie ma bo tam idą rurki 25mm do ukrycia w styropianie na podłodze, Thomas podsunął też inne rozwiązania i dał rabat. To drobne potknięcie nie wpłynęło to na mój odbiór co do jakości wykonanej usługi.
    Ostatnio edytowane przez songoku_xxx ; 30-04-2014 o 12:03

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony