dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Janne

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie Bal na 2 tapety i płytę g-k

    Witam,
    Mamy z żoną problem. Planowaliśmy uzupełnić ubytki w suficie, pomalować go i wytapetować ściany. NIby proste, ale ciągnie się to już kilka dni i jest pasmem katastrof. Każdy z fachowców mówi co innego...
    Właściciel mieszkania położył na ścianach płytę g-k, na to tapetę, a później drugą. Pan z Leroya poradził nam, żebyśmy zaczęli od sufitu-kazał nam wziąć akryl W Den Braven, uzupełnić ubytki, zeszlifować, itd. Był z tym kłopot, bo nawet po kilku dniach warstwa tego akrylu miała konstystencję lekko przyschniętej gumy do żucia. Jak już się zmordowałem ze szlifowaniem tego, to zaczął odpadać przy gruntowaniu sufitu...

    Równolegle oczyszczaliśmy ściany. Pierwsza tapeta zeszła gładko, druga-razem z papierową powłoką (najprawdopodobniej płyty g-k). Ponieważ poprzedni właściciel tapetował wybiórczo, mamy teraz taką sytuację, że dwie ściany mamy oczyszczone do gołego betonu, dwie pozostałe do płyty g-k/wiórowej. W tej chwili są tak mokre, że przynajmniej kilka dni muszą schnąć. Pytanie, co dalej. Zaprosiliśmy lokalnego fachowca, doradził, żebyśmy na tej płycie g-k osadzili na wkrętach kolejną, ją zaszpachlowali i otapetowali, podobnie ze ścianami z gołego betonu. Inny doradzał, żeby szpachlować wszystko, gruntować, malować i tapetować. Sam już nie wiem, kogo słuchać, boję się, że czego nie zrobimy, to zaraz nam efekt jednej rzeczy przeszkodzi w realizacji kolejnej (jak z sufitem-albo cały i wyszlifowany, albo zagruntowany, ale z odpadającą farbą i akrylem).

    Co byście radzili? Zatrudnienie fachowca na ten moment nie wchodzi w grę.

  2. #2

    Domyślnie

    To musi wyschnąć, potem na to regips, klej czy przykręcić, pozniej solidnie to zagrundowac, bo jak slabo zagruntujecie, to tez ktos kiedys, a moze Wy, zedrze tapete razem z papierem z plyty, jak dobrze zagruntowane to i tapeta ladnie zejdzie. TO moja rada.

    Nie bardzo rozumiem akcji z tym akrylem, domyslam sie tylko, ze jakies male dziurki kazal wam nim uzupelniac.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Akryl, jeśli tak długo schnął, był położony za grubo. W instrukcji pisze, jaka maksymalna warstwa jest dopuszczalna. W ogóle ze strony "eksperta" z leroja doradzanie akrylu do szpachlowania dziur było delikatnie mówiąc przegięciem.

    Co zrobić? Bez chociaż zdjęć tych ścian trudno powiedzieć, ale nie szedłbym w stronę kolejnej warstwy płyt GK, to nie ma sensu. Wyszpachlowanie tych ścian gipsem po całości byłoby dobrym wyjściem, ale nie wiem, czy dacie radę zrobić to równo bez żadnego doświadczenia. Zawsze można kupić worek gipsu (do gładzi) i spróbować.
    Ewentualnie, może wyjściem byłaby tapeta podkładowa? Ona zdaje się jest w stanie zniwelować nawet całkiem solidne nierówności.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony