dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie malowanie karto-gipsu

    witam ,chciałbym się dowiedzieć jak malować ściany polożone z karton gipsu.jakich środkow,farb użyć

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ? Google nie działają?

    Ściana z k-g niczym w malowaniu nie różni się od ściany z innych materiałów budowlanych.
    Grunt i farba do ścian. Jaka? To już zalezy jaki efekt chcesz uzyskac.

  3. #3

    Domyślnie

    tak też myślałem tylko w praktyce wyszło mi inaczej.Wziąłem zagruntowałem ściany,do malowania użyłem emulsji z pigmentem teraz po wyschnięciu farby (czas schnięcia ok tygodnia)przejeżdżam ręką po ścianie i zostaje mi na ręku farba Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	000_0016.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	257821
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-05-2014 o 13:09

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakiej emulsji?
    Ja malowałam k-g tanią farbą emulsyjną i niczego takiego nie mam. Farba schła może godzinę.
    Kredówką malowałeś? Może mokre płyty?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    co to za farba???

  6. #6

    Domyślnie

    Najpierw gruntujeszje gru tem Sniezka, a potem dopiero farbe, ja polecam Tikurille ale jesli wybierzesz Beckersa czy Flugera to na bank nie pozalujesz chodz zadna z nich tania nie jest
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja gruntowałam rozwodnioną tanią emulsją (Snieżka, Nobiles?) i malowałam tą samą farbą tylko nierozcieńczoną (w pom. technicznych) a Nobilesem Cztery Pory Roku w pokojach

  8. #8

    Domyślnie

    nie mam pojęcia jaki typ to jest emulsji nie pisze na opakowaniu czy to jest kredowa tylko że jest to emulsja do wnętrz.być może że oszczędzałem na tej emulsji bo wziąłem ją najtańszą z selgrosu może dlatego to jest badziew,będę musiał pewnie sprubować inną emulsją

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może po prostu była przeterminowana albo przemrożona zimą?
    Co to za producent? Jaki jest termin przydatności?

  10. #10

    Domyślnie

    "Yasna"farba emulsyjna do wnętz terminu wazności nie mogę znaleść może jest gdzieś zalany farbą ale i tak to nie zmieni postaci rzeczy że muszę zmienic farbę.zastanawiam się co to za farba emulsyjna akrylowa czy ona była by dobra ?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Farba emulsyjna to najczęsciej akrylowa. Rzadziej (i drożej) tak nazywa się lateksowe.

    Producentem tej farby jest firma Dragon.

    Ponieważ na stronie Selgrosu nie ma już tych farb, zakładam, że kupiłeś na wyprzedazy produkt przeterminowany. Pytanie tylko, czy zostałeś o tym uprzedzony? Jeśli nie - idz zareklamować farbę - Selgros ma obowiazek przyjąc reklamcję z tytułu rękojmi za sprzedany produkt.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam!
    Nie chciałabym zakładać nowego tematu i dlatego szukam tutaj pomocy. Pomalowaliśmy z mężem sufity już 3 razy i wciąż widać smugi i jakieś niedociągnięcia. Jestem w szoku, bo w starym domu malowałam bez gruntowania i jakimś tam dekoralem lub śnieżką i zawsze było ok. Teraz w nowym budownictwie tynki pomalowaliśmy farbą gruntującą i tikkurilą super white i mamy problem. Proszę o jakieś porady co zrobić aby było dobrze....

  13. #13

    Domyślnie

    malowane było dość dawno i ta farba była kupywana na początku roku dlatego tej farby może nie być,nie zakladałem wcześniej tematu z tym problemem gdyz z dnia na dzień musiałem wyjechać za granice dopiero teraz gdy wrociłem zacząłem interesować się jak rozwiązać ten problem

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    również obstawiam ze jest prawdopodobnie rozwarstwiona po przemrożeniu bądź miała odległy termin ważności, pozostaje to zdjąć ze ściany, zagruntować i pomalować

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Farby lateksowe to farby akrylowe tylko że jest w nich dużo więcej żywicy niż w "zwykłych".

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    ...no tak lateksowe =marketingowe i tyle w temacie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony