pomocy!!! Jestem przed wyborem okien. mam mętlik...Z tego co czytam w tym temacie to wychodzi, że HST się psuje i nie dają długiej gwarancji, dobrze zrozumiałam? PSK otwierałam w sklepie z oknami i wydawało mi się bardzo latające, jakby miało się zaraz zepsuć. Otwierałam też HS (drewno meranti) i chodziło super, czy dobrze rozumiem, że HST gorzej chodzi od HS?? Nie mam porównania bo nie mieli do pokazania HST... Mam okno- w świetle muru 240x 240. Murarze zrobili ciut więcej (powiedzmy 244x243, czy coś koło tego) Poradźcie co mam wybrać. Wiem, że HS będzie kosztowało netto koło 9 tys, HST ok. 7,5 a PSK 3,7 tys zl. Cena dla mnie gra rolę- ale jakość też... nie chcę mieć problemów już za 3 lata wydając sporo kasy. W całym domu okna będą PCV kolorowe dwuszybowe. Tylko z tym mam problem. a Problem numer 2- nie myślałam wcześniej o roletach. teraz zaczynam myśleć, jeżeli zdecyduję się na podtynkowe, to o ile zmniejszy mi się okno (wysokość na chwilę obecną ponad 240 cm)?? wysokość pomieszczeń 273 cm od parkietu. Czy pół metra od sufitu do okna będzie robiło złe wrażenie? Przeczytałam gdzieś że za duża odległość okna od sufitu robi złe wrażenie (ale nie było napisane jaka ma być ta odległość) bez rolet miałabym do okna 33 cm. (tak mam w projekcie)