dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie czy za przecisk pod drogą powiatową jest pobierana opłata ?

    Witam.
    Mam problem, ponieważ chciałem zrobić przecisk pod drogą powiatową rurą kanalizacyjną. Kiedy zgłosiłem rozpoczęcie robót w starostwie, okazało się, że naliczona została opłata w wysokości 500zł, za to, że pod drogą powiatową została przeprowadzona rura. Mało tego, oplata będzie pobierana co rok.
    Czy miał ktoś taki przypadek? czy faktycznie za to się płaci?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kristofer34 Zobacz post
    ... czy faktycznie za to się płaci?
    Niestety. Zarząd dróg nie odpuści takiej okazji. Znam nawet przypadek, gdzie za ten sam odcinek kanalizacji ułożony pod wiaduktem za umieszczenie opłatę naliczyli: PKP - bo równolegle do torów, gmina - bo wzdłuż drogi gminnej i GDDKiA - bo wiadukt nad drogą gminną i koleją należy do nich. Jak do opłat to wszyscy są chętni i każdy z nich twierdzi, że ta sama ziemia należy do nich. Całe szczęście, że to nie Śląsk bo jeszcze by się okazało, że pod spodem jest chodnik górniczy i należy się opłata za umieszczenie w pasie tegoż. A jakby pod wiaduktem przepływała rzeczka, to opłata więcej niż pewna. Ciekawe dlaczego nikt nie płaci za umieszczenie drogi na urządzeniach (a zdarzają się takie budowy, choćby autostrad). Widać drogowcy należą do tych "równiejszych", chyba mają lepszy lobbing.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Niestety. Zarząd dróg nie odpuści takiej okazji. Znam nawet przypadek, gdzie za ten sam odcinek kanalizacji ułożony pod wiaduktem za umieszczenie opłatę naliczyli: PKP - bo równolegle do torów, gmina - bo wzdłuż drogi gminnej i GDDKiA - bo wiadukt nad drogą gminną i koleją należy do nich. Jak do opłat to wszyscy są chętni i każdy z nich twierdzi, że ta sama ziemia należy do nich. Całe szczęście, że to nie Śląsk bo jeszcze by się okazało, że pod spodem jest chodnik górniczy i należy się opłata za umieszczenie w pasie tegoż. A jakby pod wiaduktem przepływała rzeczka, to opłata więcej niż pewna. Ciekawe dlaczego nikt nie płaci za umieszczenie drogi na urządzeniach (a zdarzają się takie budowy, choćby autostrad). Widać drogowcy należą do tych "równiejszych", chyba mają lepszy lobbing.
    A czy w jakiś sposób można to obejść i nie płacić lub zapłacić ale jednorazowo, a nie jak mi to powiedzieli co rok ?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie da się, taki przepis, że trzeba płacić za zajęcie pasa drogowego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony