dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Szafka gazowa

  1. #1

    Domyślnie Szafka gazowa

    Stawiam płot i chcę w słupek wmurować nową skrzynkę gazową. Ponieważ w mojej okolicy będą rozprowadzać gaz ziemny to panowie geodeci zaznaczyli mi skrzynkę w słupku o minimalnych wymiarach 60 x 60 bo w innej nie zmieszczę reduktora i licznika. Po przejrzeniu ofert na znanym portalu trafiłem na G63 lub GDA63. Mam pytania:
    1. Jakie musi skrzynka mieć atesty aby można było ją bez problemu używać?
    2. Jak głęboko może być prowadzona instalacja gazowa (chodzi mi o podejście do i ze skrzynki?
    Nie pozwol aby inni decydowali o twoim losie.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nela29
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa Wesoła
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    189

    Domyślnie

    1. Skrzynka jest wliczona zazwyczaj w koszt instalacji na twojej działce.
    2. Co do glebokosci zakopania rurek na posesji to chyba nie ma na to przepisu, bo moj gazownik jak kopali, mowil ze widzieli rurki zakopane na glebokosc szpadla na rure u tak idzie folia informacyjna.
    240m2 (100% podłogówki), kocioł 1F ACV kondensat.
    Ściany 3-warstwowe 42 cm + 15cm styropian grafit. 20cm podłoga, 15-18cm piany na dachu.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Rolą szafki gazowej jest osłona licznika, reduktora i zaworu odcinającego przed wpływami atmosferycznymi i ograniczenia w pewnym stopniu dostępu osób niepowołanych /np. dzieci/. Szafki wykonywane są z tworzyw sztucznych lub blachy stalowej. Do szafki 0,6 x 0,6 m zmieści licznik, zawór i reduktor. Atest jest wymagany.
    Przewody gazowe kładzie się na głębokości 0,9 - 1,0 m.
    Firma kładąca przewód gazowy na głębokości 20 - 30 cm, gdyby się coś stało, naraża się na odpowiedzialność karną. Jestem przekonany, że tak instalacji nie kładł gazownik z uprawnieniami, niemożliwy jest też projekt na takie poprowadzenie przewodu gazowego. Wygląda to raczej na samoróbkę i zupełny brak wyobraźni i odpowiedzialności "wykonawcy".

  4. #4
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adarkar Zobacz post
    Stawiam płot i chcę w słupek wmurować nową skrzynkę gazową. Ponieważ w mojej okolicy będą rozprowadzać gaz ziemny to panowie geodeci zaznaczyli mi skrzynkę w słupku o minimalnych wymiarach 60 x 60 bo w innej nie zmieszczę reduktora i licznika. Po przejrzeniu ofert na znanym portalu trafiłem na G63 lub GDA63. Mam pytania:
    1. Jakie musi skrzynka mieć atesty aby można było ją bez problemu używać?
    2. Jak głęboko może być prowadzona instalacja gazowa (chodzi mi o podejście do i ze skrzynki?
    To ja może zapytam tak.Dlaczego tak mocno się nad tym zastanawiasz skoro do skrzynki robi przyłącze ZG a od skrzynki osoba z uprawnieniami ,która to na bazie warunków dokona takiego podłączenia instalacji.Jeśli chodzi o atest SG to masz mieć np. taki:

    Wszystkie produkty wykonane są według aktualnych zaleceń Mazowieckiego Okręgowego Zakładu Gazownictwa (M.O.Z.G) “Gazownia Warszawska” (umowa nr 6/97 z dn. 10/09/1997) i przeszły pozytywnie badania Instytutu Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krakowie.

    Przecież nie będziesz skrzynki robił sam.Po co ci wiedza na temat głębokości?Masz tam jakieś wkopane inne instalacje i stąd obawy o głębokość?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    To ja może zapytam tak.Dlaczego tak mocno się nad tym zastanawiasz skoro do skrzynki robi przyłącze ZG a od skrzynki osoba z uprawnieniami ,która to na bazie warunków dokona takiego podłączenia instalacji.Jeśli chodzi o atest SG to masz mieć np. taki:

    Wszystkie produkty wykonane są według aktualnych zaleceń Mazowieckiego Okręgowego Zakładu Gazownictwa (M.O.Z.G) “Gazownia Warszawska” (umowa nr 6/97 z dn. 10/09/1997) i przeszły pozytywnie badania Instytutu Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krakowie.

    Przecież nie będziesz skrzynki robił sam.Po co ci wiedza na temat głębokości?Masz tam jakieś wkopane inne instalacje i stąd obawy o głębokość?
    Dokładnie,
    Gazu nie robi wujek Heniek tylko osoby z uprawnieniami. Na instalacje wew. musisz miec projekt budowlany na ktory uzyskujesz pozwolenie na budowę i zgłaszasz rozpoczęcie robót do nadzoru budowlanego. Wbrew pozorom to jest gruby temat. Prościej jest zrobić projekt przyłącza gazu od sieci do ogrodzenia.
    Jeśli chodzi o skrzynkę to od tego roku jej kupno i montaż jest po stronie PSG a nie klienta tak jak wcześniej. Jak masz jakieś wątpliwości to dzwon do działu technicznego w rozdzielni.
    Buduje Gracjana

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZIS Zobacz post
    Dokładnie,
    Gazu nie robi wujek Heniek tylko osoby z uprawnieniami. Na instalacje wew. musisz miec projekt budowlany na ktory uzyskujesz pozwolenie na budowę i zgłaszasz rozpoczęcie robót do nadzoru budowlanego. Wbrew pozorom to jest gruby temat. Prościej jest zrobić projekt przyłącza gazu od sieci do ogrodzenia.
    Jeśli chodzi o skrzynkę to od tego roku jej kupno i montaż jest po stronie PSG a nie klienta tak jak wcześniej. Jak masz jakieś wątpliwości to dzwon do działu technicznego w rozdzielni.
    Krótko zwięźle ,konkretnie i na temat.Tylko autora zabrakło.

    pzdr.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony