dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Domy prefabrykowane betonowe

    Szukam informacji od użytkowników (budujących) domy prefabrykowane betonowe.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Melduję się:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1980_Lachmana6.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	258798

  3. #3

    Domyślnie

    podbijam temat, czy może jednak ktoś?
    ogarniam temat z czego budować dom i prefabrykaty betonowe jakoś najbardziej do mnie przemawiają.
    Także haloooo?????

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałem odświeżyć temat.
    Proszę o wypowiedź osób, które mają doświadczenie w budowie domów z prefabrykatów betonowych. Jak możecie polecić konkretne firmy, które wykonują domy w tej technologii to byłbym wdzięczny. Udało mi się znaleźć 3 firmy: Mabudo, Baumat i Sewaco. Jestem na etapie sprawdzania szczegółów ofert.
    Proszę także pisać na PW.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Nie wiem czy wiesz, ale to jest forum budowniczych domków jednorodzinnych.

    W przypadku tychże domków budowa z prefabrykatów betonowych to jest jak strzelanie z armaty do muchy

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Chcę odświeżyć temat, czy w obecnej sytuacji ( ceny robocizny ) ktoś budował do jednorodziny korzystając z prefabrykatów ?
    Mam tylko doświadczenie z płytą żerańską w swoim domu i dobrze wspominam wykonanie stropu w tej technologii.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #7

    Domyślnie

    wyguglaj sobie MIHATA.
    Byłem bliski zdecydowania się na prefabrykat keramzytowy czy keramzytowo-betonowy. Nie zdecydowałem się tylko z uwagi na cenę, którą jest zauważalnie wyższa względem tradycyjnego budowania. Obserwuję ich w sieci i dają się poznać wyłącznie jako profesjonaliści.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    wyguglaj sobie MIHATA.
    Byłem bliski zdecydowania się na prefabrykat keramzytowy czy keramzytowo-betonowy. Nie zdecydowałem się tylko z uwagi na cenę, którą jest zauważalnie wyższa względem tradycyjnego budowania. Obserwuję ich w sieci i dają się poznać wyłącznie jako profesjonaliści.
    Niestety, na FB jest informacja, że działają obecnie na terenie Trójmiasta i okolic.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #9

    Domyślnie

    Jak z nimi rozmawiałem to okolica Łodzi (jej wschodnia strona) były w zasięgu ich działania. Może tam są nieaktualne dane?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Inwestycja ma być w okolicach Białegostoku, i na terenie podlaskiego rządzi prefabrykacja drewniana. Myślę o kilku powtarzalnych domach, dlatego kieruję się w kierunku prefabrykacji. Myślę że beton w Polsce łatwiej sprzedać niż technologię szkieletową.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony