dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mesmariusz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-031
    Posty
    72

    Question Zbiorniki na deszczówkę 1000l od 60 zł na allegro. Warto?

    Witam.

    Chciałbym zbierać deszczówkę do zbiornika z tworzywa, zakopanego pod ziemią. Wodę chciałbym wykorzystać do podlewania ogrodu (w zbiorniku umieszczona zostanie pompa elektryczna).

    Oczywiście np. w Castoramie są do nabycia gotowe zbiorniki za kwotę powyżej 2000 zł. Tymczasem na allegro znalazłem zbiorniki 1000l już od 60 zł wzwyż. W większości oznaczone są jako "zabrudzone". Zapewne używane wcześniej jako szamba. Znalazłem też zbiornik czysty "myty odpowiednimi detergentami" za kwotę 300 zł.

    Co myślicie o takich zbiornikach? Rozumiem, że zbiornik "zabrudzony" raczej do podlewania ogrodu się nie nadaje...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    1000 l na deszczówkę to przede wszystkim zdecydowanie za mało. Musi być większy zbiornik, żeby zmagazynować więcej wody podczas większych opadów (lub długo trwających), a z drugiej strony żeby starczyło ci na dłużej niż jeden dzień podlewania. Inaczej cała instalacja nie ma sensu.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mesmariusz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-031
    Posty
    72

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to te zbiorniki można ze sobą łączyć. Więc 4 x 60 zł i jest 4000l.
    Największy problem to wg mnie "zabrudzone" / "do przepłukania".

    Nie wiem, czy to się potem będzie nadawało do podlewania grządek z warzywami na przykład.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesmariusz Zobacz post
    Z tego co wiem, to te zbiorniki można ze sobą łączyć. Więc 4 x 60 zł i jest 4000l.
    Największy problem to wg mnie "zabrudzone" / "do przepłukania".

    Nie wiem, czy to się potem będzie nadawało do podlewania grządek z warzywami na przykład.
    Zależy czym zabrudzone.
    Jeśli to po szambie, to zalejesz wodą, dodasz jakieś bakterie, wszystko się rozłoży i nawet śmierdzieć nie będzie.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mesmariusz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-031
    Posty
    72

    Domyślnie

    Zapewne po szambie. Czym to wymyć (jakieś środki chemiczne? / biologiczne?), jeśli grządki mają być z tego podlewane?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mesmariusz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-031
    Posty
    72

    Domyślnie

    PS. Koło mnie są zakłady chemiczne: http://www.zlotniki.com.pl/ Ciekawe czy nie mają takich pojemników na zbyciu

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dwa problemy:
    - taki zbiornik zakopany jeśli nie będzie miał obudowy z dużą dozą prawdopodobieństwa zostanie zgnieciony/się zapadnie. A obudowa (beton, stelaż itp.) zwiększa dość znacznie koszty.
    - dowiedz się przed kupnem czym zabrudzony - jeśli tylko po szambie to nie najgorzej. Biologiczne zanieczyszczenie da się usunąć łatwiej. Kiedyś też się nad kupnem podobnych zbiorników zastanawiałem ale okazało się że zabrudzone były jakimiś smarami czy olejami. Ciężko umyć taki zbiornik(wąski wlew, trudno wszędzie "dojechać" np. myjką), może jakaś dobra i droga chemia dała by radę ale nie jestem chemikiem więc nie próbowałem.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieknyromek Zobacz post
    Dwa problemy:
    - taki zbiornik zakopany jeśli nie będzie miał obudowy z dużą dozą prawdopodobieństwa zostanie zgnieciony/się zapadnie. A obudowa (beton, stelaż itp.) zwiększa dość znacznie koszty.
    - dowiedz się przed kupnem czym zabrudzony - jeśli tylko po szambie to nie najgorzej. Biologiczne zanieczyszczenie da się usunąć łatwiej. Kiedyś też się nad kupnem podobnych zbiorników zastanawiałem ale okazało się że zabrudzone były jakimiś smarami czy olejami. Ciężko umyć taki zbiornik(wąski wlew, trudno wszędzie "dojechać" np. myjką), może jakaś dobra i droga chemia dała by radę ale nie jestem chemikiem więc nie próbowałem.
    Potwierdzam. Kolega zakopał taki zbiornik i po jakims czasie scianki sie zapadły. W dodatku nie szło go juz wyciagnac, go grunt sporo ważył i trzeba było nieźle sie nakopać zeby to wytargać.

  9. #9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony