dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dylatacja płyty fundamentowej

    Witam,

    Planuję budowę domu na płycie fundamentowej. Chcę umieścić w niej wszystkie instalacje, w tym rurki ogrzewania podłogowego - kilka pętli w różnych pomieszczeniach. Przy tradycyjnym ogrzewaniu podłogowym umieszczonym w wylewce przy większych powierzchniach stosuje się dylatacje, które zabezpieczają podłogę przed pękaniem.

    Czy w przypadku płyty fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym niezbędne jest wykonanie podobnych dylatacji? Na zdjęciach wykonywanych płyt nie dostrzegłem takich elementów. Jeśli tak to jak się je wykonuje?

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

    PB

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    w przypadku płyt fundamentowych w budownictwie jednorodzinnym dylatacja nie jest konieczna. Co innego w np. hali sportowej itd.
    W ogóle, dylatacja to nie jest nic fajnego. Jeśli nie jest niezbędna, należy jej unikać. Stosować tylko w wypadku, który bezwzględnie tego wymaga.

    Wykonanie takiej dylatacji, można wykonać na wiele sposobów. Wykonałem rok temu bardzo ciekawą dylatację płyty dennej podperonowej w Trzcianie.
    Płyty były zdylatowane paskiem styropianu, ale połączone prętami w otulinkach z tworzywa. Ktoś kto to zaprojektował, wymyślił bardzo dobry sposób.
    Zabezpieczył płyty przed nierównym osiadaniem/pracą. Jednocześnie skompensował naprężenia występujące właśnie na prętach łączących te płyty.

  3. #3

    Domyślnie

    mam problem z parkieciarzami. nie chcą mi położyć parkietu bo nigdzie nie ma dylatacji. mam płyte fundamentową z instalacjami w srodku. na wierzch były dawane wylewki wygładzające po parę milimetrów. czy mam czymś wyorać w tym dylatacje żeby im ulżyło?
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony