dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lionik

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    1

    Domyślnie Przyłącze kanalizacyjne - brak zgody zarządcy drogi

    Witam,
    Piszę ponieważ jestem w trakcie projektowania infrastruktury dla mojego domu. Gmina, która jest zarządcą drogi w której biegnie kolektor KS odmówiła mi możliwości wpięcia do tego kolektora, argumentując to faktem, że droga jest na gwarancji. Dodam, że w trakcie prac drogowych nie pomyślano o wystawieni króćca o dł. 1,5 m od studni KS w kierunku mojej (jedynej nie zabudowanej) działki.

    Czy Wójt zadziałał zgodnie z prawem udzielając odmowy na podstawie gwarancji, którą objęta jest droga gminna?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    I co jeśli gwarancja trwa 2 lata i uszkodzeniu ulegnie infrastruktura nie z winy Wykonawcy drogi to Wójt nie da pozwolenia na jej naprawę?

    Napisz prośbę na piśmie, zanieś na dziennik podawczy i poczekaj na pisemną odpowiedź. W piśmie zasugeruj, że można wyłączyć z gwarancji obszar zajęty na potrzeby wcinki, a gwarancją obarczyć Wykonawcę w/w wcinki.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał lionik Zobacz post
    Witam,
    Piszę ponieważ jestem w trakcie projektowania infrastruktury dla mojego domu. Gmina, która jest zarządcą drogi w której biegnie kolektor KS odmówiła mi możliwości wpięcia do tego kolektora, argumentując to faktem, że droga jest na gwarancji. Dodam, że w trakcie prac drogowych nie pomyślano o wystawieni króćca o dł. 1,5 m od studni KS w kierunku mojej (jedynej nie zabudowanej) działki.

    Czy Wójt zadziałał zgodnie z prawem udzielając odmowy na podstawie gwarancji, którą objęta jest droga gminna?
    Wiem, że post stary ale mam podobny problem. Może komuś udało się z podobnej sytuacji wybrnąć? GZD nie chce Nam udzielić zgody na budowę przyłącza ze względu na gwarancje drogi. Musimy kopać bo studzienka ktora tam jest nie daje możliwości wykonania przepychu. Poradźcie!

  4. #4

    Domyślnie

    Mam identyczny problem.

    W warunkach przyłącza wodociągowego "przecisk drogowy", droga na gwarancji, gwarant wysłał umowę trójstronna do podpisania a gmina nje chce podpisać.

    I co teraz? Nie mogę się podłączyć pod wodociągi. Paranoja jakas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony