dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wierus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Posty
    5

    Domyślnie Poszukuje Norm/przepisów na hydroizolacje fundamentów

    Witam,
    Kilka miesięcy temu kupiłem dom od firmy deweloperskiej, zbudowany według jej własnego projektu. Cokół jest obklejony imitacją kamienia (popularna marka z marketów budowlanych). W związku z pracami ogrodowymi przyszło mi odbić część płytek cokołu. Okazało się wówczas, że ekipa budowlana twórczo podeszła do hydroizolacji ściany fundamentowej. Na bloczki przyklejony jest styropian pokryty jakimś dysperbitem. (jest ok). Natomiast warstwa przeciwwilgociowa (dysperbit) kończy się tuż na poziomem gruntu (3 cm) pod pierwszą płytką z kamienia i nie ma połączenia z izolacją poziomą pod wylewką. Brakuje około 30 cm izolacji pionowej pod cokołem z kamienia.
    Na chwilę obecną nie mam jeszcze wilgoci w ścianach, ale chciałbym zgłosić tą usterkę/niedoróbkę deweloperowi, póki mam jeszcze gwarancję/rękojmie.
    We wszystkich dostępnych mi źródłach podaje się, że izolacja pionowa fundamentów powinna być połączona z izolacją poziomą, ba powinna dodatkowo być poprowadzono 30 cm ponad to połączenie. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jakieś podstawy 'formalnej' takich twierdzeń. Czy takie postępowanie wynika tylko z dobrej praktyki inżynierskiej / wiedzy budowlanej czy jest gdzieś określone w normach/przepisach/zaleceniach branżowych?
    Mając doświadczenia z podobnych spraw obawiam się, że deweloper odpowie, że takie zrobienie izolacji jest zgodne z projektem domu (który wykonali jego pracownicy) i moje uwagi są bezzasadne.
    Pozdrawiam
    Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    Szukasz dziury w całym. Dysperbit nie ma z izolacją zbyt wiele wspólnego.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wierus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gandw Zobacz post
    Szukasz dziury w całym. Dysperbit nie ma z izolacją zbyt wiele wspólnego.
    Witam,
    Moglbym poprosić o rozwinięcie wypowiedzi? Wydawało mi się (i sądząc po opisach producentow dysperbitu im również), że może On być wykorzystywany jako izolacja przeciwwilgociowa.
    Zakładając, że dysperbit nie ma z tym zbyt wiele wspólnego, to co w takim razie stanowi izolację przeciwwilgociową fundamentów? Nie jestem specem od budowlanki, edukuje się tylko poprzez fora i magazyny. Stąd mój post tutaj.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony