dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anna85

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-102
    Posty
    4

    Domyślnie Aranżacja sypialni i salonu z aneksem (mało ustawne) - prośba o pomoc

    Moi Drodzy,

    Chciałabym Was bardzo prosić o pomoc, poradę. Oczekuje na własne M i nie ma dnia żebym o nim nie myślała. Sen z powiek spędza mi kilka kwestii. Proszę pomóżcie. Mam kilka pomysłów ale to moje pierwsze mieszkanie, więc nie mam doświadczenia a chciałabym żeby było jak najbardziej funkcjonalne i ładnie urządzone aczkolwiek też nie zagracone.

    1. Salon z aneksem kuchennym:
    -jest do niego wejście od razu (nie ma przedpokoju). Pomyślałam, że postawię ściankę za drzwiami wejściowymi a za nią lodówkę (dzięki temu nie będzie jej widać, ścianka na wymiar lodówki) - czy to dobry pomysł?
    - chciałam zrobić murek przy aneksie na którym powieszę tv ale wtedy nie mam gdzie postawić stołu do jedzenia pytanie:
    gdzie stół do jedzenia?
    gdzie sofa (narożnik chyba się nie zmieści a tak chciałam mieć narożnik)
    gdzie telewizor? na środku pokoju? na czym powiesić/postawić? - chyba mój największy problem
    - chcę wyburzyć ściankę z salonu do przedpokoju między łazienką a salonem i zrobić jedną dużą szafę ok. 3 m. tak żeby obok drzwi wejściowych było miejsce jeszcze na zostawienie butów przez gości i wieszak - czy to dobry pomysł?

    2. Sypialnia:
    - jak ustawić najlepiej ścianę? (nie ma tam ściany na drzwi gdyż początkowo miała być tam kuchnia) - co radzicie? drwi przesuwne czy zwykłe? w którym miejscu ją postawić?
    - jak ustawić meble? łóżko pod oknem czy lepiej przy ścianie? łóżko ma wymiary 210 cm (dł.) x 171 cm (szer.). Do tego w sypialni chcę jeszcze wstawić komodę 160 cm (szer.) x 50 cm (gł.) x 95 cm (wys.) oraz toaletkę 100 cm (szer.) x 50 cm (gł.) x 159 cm (wys.)
    - jak zaaranżować te dwie wnęki, które dzieli komin? jak wspomniałam wcześniej miała być tam kuchnia

    Co o tym wszystkim myślicie? Bardzo będę wdzięczna za wszelkie propozycje i pomysły.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vuom.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	261512  

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo mało ustawne to mieszkanie i ta łazienka dostępna tylko z pokoju.
    A goście będą musieli się jakoś do niej dostać przy okazji zerkając na twoją sypialnię.........?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anna85

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-102
    Posty
    4

    Domyślnie

    Właśnie wiem, że mało ustawne niby 37 metrów a wszędzie mi brakuje kilku cm i marzył mi się narożnik ale mając ścianę 210 cm to takiego małego nie znajdę. Nie mam pojęcia gdzie telewizor ustawić. I stół jadalny a chcę mieć normalny stół bo jak babcia do mnie przyjedzie to trzeba zjeść normalnie.

    Goście na szczęście nie zerkną na sypialnię bo jak wspomniałam w opisie wstawię ścianę do sypialni. Wstępnie miała tam być kuchnia dlatego developer nie postawił tam ściany. Zastanawiam się tylko w którym miejscu ją wstawić czy równo ze ścianą czy bliżej łazienki. też się zastanawiam jak meble w sypialni ustawić.

    nie jest łatwo

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  5. #5

    Domyślnie

    Wydaje mi się że to miała być kawalerka,bo właśnie najbardziej w miejscu pokoju pasuje kuchnia.Ja proponuję całkowicie wszystko odwrócić:


  6. #6

    Domyślnie

    Kinka - przy takim metrażu chyba szkoda jednak pozbyć się możliwości powiększenia salonu o balkon.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anna85

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-102
    Posty
    4

    Domyślnie

    Kochani.. bardzo Wam dziękuję za propozycje. Zgadzam się z Kasią, że jednak wolałabym salon zostawić bo wyjście na balkon jednak bardziej mi odpowiada z salonu. Dzięki Kinka za propozycje ale przy takim przestawieniu wszystkich pomieszczeń to obawiam się, że finansowo nie byłoby mnie stać nawet na połowę zmian. Przerzucenie całej kuchni, kanalizacji czyli łazienki itd.. nawet nie wiem czy byłoby to możliwe.

    Przyznam, że bardziej miałam nadzieje na mniej inwazyjne propozycje bo niestety jestem też trochę ograniczona finansowo.

    Elfir bardzo dziękuję za tak szybki odzew. Tak się zastanawiam jednak, że jakbym wydzieliła ten mini przedpokój to kuchnia zrobiłaby się tak mała, że nic bym tam nie zmieściła. I znowu te wszystkie ścianki.. chyba zrobiłoby się trochę klaustrofobiczni

    Ktoś coś jeszcze może podpowiedzieć?

    Znalazłam fajny pomysł na ściankę z tv wolnostojącą którą mogłabym umieścić na wysokości połowy balkonu. Wtedy kanapa mogłaby być pod ścianą tak jak Elfir zaproponował. Co o tym myślicie? Nie mam pojęcia tylko kto mógłby wykonać coś takiego :
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26buf.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	261550  

  8. #8

    Domyślnie

    Może jeszcze tak (tv na wysięgniku)



    Ostatnio edytowane przez kinka ; 23-05-2014 o 09:14

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anna85

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-102
    Posty
    4

    Domyślnie

    Kinka nic nie ma
    wcześniej dałaś jeszcze komentarz z 2 czy 3 propozycjami i podobała mi się ta ostatnia (ścianka na tv od której odchodzi mały stół) ale gdzieś zniknęło fajna to była propozycja bo niewiele trzeba zmieniać co obniży koszty A tak na marginesie dzięki za kreatywność w pomysłach co do mojego przyszłego M!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony