dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 91
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1803
  1. #221

    Domyślnie

    aaaaa faktycznie nie zauwazyłam tej tyci kropeczki od kibelka
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  2. #222
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Byłam pomierzyć łazienkę i wydaje mi się że układ bez ścianki z kibelkiem w poprzek jest korzystniejszy.

    Zakładając że prysznic zabierze 80cm i kibelek to samo to zostaje mi aż 86cm na umywalkę. Nie wiem tylko czy te założenia moje są optymalne.
    Zastanawiam się ile miejsca jest potrzebne do swobodnego korzystania z toalety.

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Och, widzę, że nie tylko u nas tarcia małżeńskie z powodu remontu?
    Ostatnio edytowane przez jo--anna ; 13-03-2015 o 05:18

  4. #224

    Domyślnie

    można zrobić tak:


    tylko darować sobie te wnęki nad kibelkiem - robiąc tu szafkę, tak jak chcesz
    a wnęki zbudować pod prysznicem na odstawianie kosmetyków kąpielowych

    dodatkowo opcja z podestem jest super, bo fajnie wystopniuje łazienkę i nie trzeba kuć posadzki
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Byłam pomierzyć łazienkę i wydaje mi się że układ bez ścianki z kibelkiem w poprzek jest korzystniejszy.

    Zakładając że prysznic zabierze 80cm i kibelek to samo to zostaje mi aż 86cm na umywalkę. Nie wiem tylko czy te założenia moje są optymalne.
    Zastanawiam się ile miejsca jest potrzebne do swobodnego korzystania z toalety.
    Moja mała łazienka ma 2,5 metra długości i 1,2 szerokości. Podzielona jest tak: 90 cm prysznic, 80 cm wc, 80 cm umywalka. A ponieważ drzwi prysznicowe będą składane do środka na ścianę, to przesunę kibelek bliżej prysznica. Normalnie drzwi będą cały czas złożone, więc będzie więcej miejsca po każdej stronie sedesu
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 30-07-2014 o 14:58

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Hehe u nas jest podobnie jo--anno tylko że to mój mąż chciał białe ściany a nie ja.
    Staram się brać pod uwagę jego preferencje w końcu on tez tu mieszka tylko on tego nie zauważa. Najpierw wnet się nie pokłóciliśmy o to że się uparł na białe ściany (bo tak mieli jego rodzice w mieszkaniu) a potem jak się na nie zgodziłam i je jakoś wkomponowałam to twierdzi że on wcale nie chciał białych tylko jasne ale szare to nie jasne więc szare nie. Ech i tak za każdym razem. On nawet nie wie ile razy zmieniałam koncepcje żeby dopasować się do niego. Kiedyś mu to powiedziałam to się bardzo zdziwił. Walka z wiatrakami normalnie.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 30-07-2014 o 15:04

  7. #227

    Domyślnie

    dumam i dumam i jak mąż się bardzo uprze przy nieprzerabianiu to tez nie ma tragedii...

    zostawiłabym jak jest tylko zamiast gotowej kabiny prysznicowej postawiłabym 2 stałe ścianki prysznica 80cm, tak jak te murowane:

    jeśli obawiasz się chlapania to dorobić drzwi i już

    zostanie Ci 70cm na przejście do kibelka, to nie jest mało - to tyle ile światło drzwi łazienkowych, więc niezbędne minimum

    jak postawisz same ścianki a nie taką gotową kabinę to optycznie nie zagraci to małej łazienki
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  8. #228

    Domyślnie

    Karolina, dobry pomysł Ale może zamiast murować do sufitu, to wymurować obie ścianki do wysokości umywalki, a powyżej szkło? Dałoby to więcej światła i przestrzeni.. Najlepsze byłoby jednak szkło od samego brodzika

  9. #229

    Domyślnie

    o matko źle napisałam

    "stałe ścianki prysznica" to miałam na myśli właśnie szkło na stałe - "tak jak te murowane" tylko że szklane, tak do wysokości drzwi gdzieś
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    można zrobić tak:


    tylko darować sobie te wnęki nad kibelkiem - robiąc tu szafkę, tak jak chcesz
    a wnęki zbudować pod prysznicem na odstawianie kosmetyków kąpielowych

    dodatkowo opcja z podestem jest super, bo fajnie wystopniuje łazienkę i nie trzeba kuć posadzki
    O to jest właśnie to co bym chciała. Oczywiście bez półeczek nad kibelkiem (bleeee).
    Tylko zastanawiam się czy taka zabudowa nie pomniejszy jeszcze tego pomieszczenia, czy nie zrobi się całkiem wąsko i ciasno?

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Moja mała łazienka ma 2,5 metra długości i 1,2 szerokości. Podzielona jest tak: 90 cm prysznic, 80 cm wc, 80 cm umywalka. A ponieważ drzwi prysznicowe będą składane do środka na ścianę, to przesunę kibelek bliżej prysznica. Normalnie drzwi będą cały czas złożone, więc będzie więcej miejsca po każdej stronie sedesu
    Oj a ja myślałam że to ja mam maleńką łazienkę
    A mogłabyś wrzucić zdjęcie bądź wizualizację tej łazienki?

    Wymieniłyśmy się privami ale oficjalnie nie witałam ciebie jeszcze w moim wątku więc witaj

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem w czym lepsze są ścianki od takiej kabiny

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem w czym lepsze są ścianki od takiej kabiny
    w niczym...
    zmienia się tylko kształt, a zawalidroga zostaje....
    ale to co przyniosła Karolina... jest genialne!!
    i właśnie na tym obrazku jest brakujący element układanki.... ścianka w której ukryje się geberit pomieści równocześnie przyłącza



    a brodzik na podeście i jest git!! bez kucia....

    na chwilę wklejam ci fragment mojej półki nad geberitem, bo wykorzystałam całe miejsce i zasłoniłam szybą (taką samą jak mam drzwi od prysznica)

    i jak widzisz wszystkie kąty zapełnione (to znaczy coś widzisz, ale większości jednak nie, bo szyba dość trochę zasłania... )
    nie wiem skąd się tyle tego cholerstwa bierze w łazienkach
    Ostatnio edytowane przez Catti ; 03-08-2014 o 22:20

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    O to jest właśnie to co bym chciała. Oczywiście bez półeczek nad kibelkiem (bleeee).
    Tylko zastanawiam się czy taka zabudowa nie pomniejszy jeszcze tego pomieszczenia, czy nie zrobi się całkiem wąsko i ciasno?
    ...
    no to tak na pewno da się zrobić całkiem łatwo
    nie obawiałabym się pomniejszenia - zabudowa by miała 10-15cm (zależy jaki stelaż kibelka będzie) a to całkiem mało

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem w czym lepsze są ścianki od takiej kabiny
    ...
    a w tym że u masz zakamarki które ciężko się czyści - już Ci dziewczyny malowały
    poza tym - te prowadnice w których jeżdżą drzwi to wg mnie koszmar do mycia - miałam, wiem chyba że umiesz to doczyścić, bo ja nie umiałam
    no i stała szyba wygląda lżej bo nie masz u góry tego metalowego relinga łączącego, bo szyba jest mocowana do podłogi i ściany
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    nie obawiałabym się pomniejszenia - zabudowa by miała 10-15cm (zależy jaki stelaż kibelka będzie) a to całkiem mało

    całkowicie się zgadzam...
    bez obaw, tym bardziej, że to jest to w czym da się ukryć przerobione przyłącza....

    a potem tylko płytki i sukces!!!!

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Nie o zakamarki mi chodziło bo zawsze zakamarki będą a o wrażenie zagracenia. Właśnie mam odczucie że taka kabina mniej miejsca zabierze bo półokrągła i jak otworzę drzwi to będzie większe przejście. Co do relingów to kwestia modelu kabiny. Widziałam i takie bez nich ale nie mam na kabinę za ponad 2tyś a dwie szklane ścianki plus drzwi to też pewnie koszt nie mały no i jeszcze mi to ktoś zrobić musi.

    Prowadnice ciężkie do czyszczenia to fakt.

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Prowadnice, fakt, koszmar do czyszczenia. Ja też u rodziców nigdy nie zdołałam doczyścić. Poza tym takie wygrodzenie na podłodze optycznie pomniejsza przestrzeń.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Brodzik raczej będzie tak czy siak więc tego nie uniknę.

    Jeżeli udało by mi się skonstruować takie szklane ściany plus drzwi do tego za góra 1000zł to mogłabym to wziąć pod uwagę. Więcej na prysznic nie mam.

  18. #238

    Domyślnie

    a ta łazienka to będzie pierwsza wykończona w domu na tip top?

    pisze teraz o opcji bez przerabiania instalacji:
    bo może jak to dodatkowa to możnaby było rozłożyć koszty w czasie??
    zamontować tylko brodzik skoro ma być i np jedną szybę (przykładowo) od strony umywalki, a za jakiś czas gdy dojdzie zł w portfelu dorobić dwie pozostałe szyby


    tak tylko dumam...
    jeśli ma być od razu gotowa i opcja bez przenoszenia to ja bym wybrała kabinę kwadratową, bo to łatwiej będzie czyścić podłogę przy brodziku


    no ale - mam nadzieję że mąż się zgodzi i przeniesiecie przyłącza za ścianką
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Oj a ja myślałam że to ja mam maleńką łazienkę
    A mogłabyś wrzucić zdjęcie bądź wizualizację tej łazienki?

    Wymieniłyśmy się privami ale oficjalnie nie witałam ciebie jeszcze w moim wątku więc witaj
    Sama widzisz, że nie jest taka malutka
    Łazienka ma być gotowa za miesiąc, a plan na nią jest taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	272595 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	272596

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	272597
    Jest tak, jak pisałam wcześniej: drzwi stale otworzone, aby wnęka prysznicowa była częścią łazienki. To pozwoliło odsunąć wc od umywalki i jest więc miejsca po każdej jego stronie Tego typu drzwi prysznicowe do najtańszych nie należą, ale coś za coś, niestety
    Pomysł z zabudową wc, w ktrórej można ukryć przeróbki jest niezły, ale niestety nie oznacza braku kucia.. Stelaż wc trzeba zatopić w wylewce, którą chyba już masz, a poza tym średnice rur odpływowych kibelka i prysznica są zdecydowanie różne. A te też już masz. Musiałby się tu wypowiedzieć hydraulik

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Pierwsza gotowa i pewnie przez dość długi czas będzie jedyna w domu.

Strona 12 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony