dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 91
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1803
  1. #241
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Sama widzisz, że nie jest taka malutka
    Łazienka ma być gotowa za miesiąc, a plan na nią jest taki:
    Załącznik 272595 Załącznik 272596

    Załącznik 272597
    Jest tak, jak pisałam wcześniej: drzwi stale otworzone, aby wnęka prysznicowa była częścią łazienki. To pozwoliło odsunąć wc od umywalki i jest więc miejsca po każdej jego stronie Tego typu drzwi prysznicowe do najtańszych nie należą, ale coś za coś, niestety
    Pomysł z zabudową wc, w ktrórej można ukryć przeróbki jest niezły, ale niestety nie oznacza braku kucia.. Stelaż wc trzeba zatopić w wylewce, którą chyba już masz, a poza tym średnice rur odpływowych kibelka i prysznica są zdecydowanie różne. A te też już masz. Musiałby się tu wypowiedzieć hydraulik
    Pięknie się zapowiada.
    A czy ja ci już mówiłam że cię nie lubię za tą mozaikę?
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 30-07-2014 o 16:51

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    A czy ja ci już mówiłam że cię nie lubię za tą mozaikę?
    O masz ci los Trzymaj kciuki, żeby jej wystarczyło, bo kupiłam 3 ostatnie paczki
    Mam nadzieję, że plan uda się zrealizować, choć ja patrzę na te wizki, a potem wchodzę do tego maleństwa, to wydaje mi się, że oglądam na fotkach pomieszczenie dwa razy większe

    Ja też odradzam Ci gotową kabinę owalną. Poza ewentualnymi walorami cenowymi nie ma żadnych innych, niestety. Po pierwsze nie jest ładna, po drugie jest ciasna, i po trzecie to, o czym mówiły dziewczyny, zbrzydnie Ci bardzo szybko przez problemy z czyszczeniem. Jeżeli myślisz o jak najtańszej wersji w układzie, który masz obecnie, to może wystarczyłoby nadmurować z 10 cm brodzik z płytek tych, które byłyby na podłodze, profilując odpływ i przykleić do niego z obu stron szyby szerokości 80 cm mocowane w ścianie i na tym podwyższeniu. Myślę, że nie trzeba by wtedy robić drzwi, bo taka szyba to całkiem sporo i wielu łazienkach wystarcza. Zostałoby 60-centymetrowe dojście do wc, a tyle spokojnie wystarczy. U mnie między ścianą a wc jest 52 cm (kibelek jest z tych krótszych) i musi to wystarczyć jako dojście pod prysznic
    O takim podwyższeniu mówię:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prysznic.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	272622

  3. #243
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Sama widzisz, że nie jest taka malutka
    Łazienka ma być gotowa za miesiąc, a plan na nią jest taki:
    Załącznik 272595 Załącznik 272596

    Załącznik 272597
    Jest tak, jak pisałam wcześniej: drzwi stale otworzone, aby wnęka prysznicowa była częścią łazienki. To pozwoliło odsunąć wc od umywalki i jest więc miejsca po każdej jego stronie Tego typu drzwi prysznicowe do najtańszych nie należą, ale coś za coś, niestety
    Pomysł z zabudową wc, w ktrórej można ukryć przeróbki jest niezły, ale niestety nie oznacza braku kucia.. Stelaż wc trzeba zatopić w wylewce, którą chyba już masz, a poza tym średnice rur odpływowych kibelka i prysznica są zdecydowanie różne. A te też już masz. Musiałby się tu wypowiedzieć hydraulik
    Świetna łazienka! Dasz namiary na mozaikę? Firma, model lub link, o ile to online?

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo--anna Zobacz post
    Świetna łazienka! Dasz namiary na mozaikę? Firma, model lub link, o ile to online?
    Dziekuję To jest płytka mozaikowa Hexa Blanco, zamawiałam w necie tutaj, ale odbierałam osobiście. Całe szczęście, bo bardzo dużo płytek było z wadami, mimo iż to pierwszy gatunek, a na miejscu mogłam przejrzeć każdą płytkę w paczce

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    [...] Po pierwsze nie jest ładna, po drugie jest ciasna, i po trzecie to, o czym mówiły dziewczyny, zbrzydnie Ci bardzo szybko przez problemy z czyszczeniem. [...]
    Po pierwsze widocznie mam zły gust bo mi się ona podoba i to bardzo.
    Po drugie na pewno nie jest bardziej ciasna od kabiny prostokątnej 80X80, widziałam na żywo więc wiem jakie ma gabaryty.
    Po trzecie wiem co to znaczy czyścić kabinę prysznicową biorę to pod uwagę.
    Po czwarte niektórzy muszą się kierować ceną, w tej chwili nawet na tą kabinę mnie nie stać więc może być tak że zostaniemy przy obecnej łazience jeszcze długo.


    EDIT:
    A tak poza tym to drążę temat i widzę zrozumienie. Tylko ilość pracy potrzebnej na przeróbki i konieczność zatrudnienia do tego fachowca działa na moją niekorzyść.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 30-07-2014 o 19:51

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Doriko, nie przejmuj się.
    Ruszyłyśmy z akcją, żebyś miała argumenty. Kasa niestety rządzi Też ciągle się z tym motam. Ale wyrobiłam sobie podejście stoika. Nie mam, to nie. Przecież wszystko się zmienia, a ja wierzę, że będzie lepiej, łatwiej i tak kiedyś wszystko urządzę, jak ja chcę.
    Kupowanie materiałów do wykończenia jednej z naszych łazienek ciągnęło się 2 lata, ale mam wymarzony trawertyn.
    Przez pewien czas prysznic braliśmy w tubie z przezroczystego PCV, która stała w brodziku, zmyślnie, przez mojego J., zamocowana systemem drewnianych listewek, żeby się na nas nie zwijała w trąbkę.
    J. się wkurzał i chciał cokolwiek kupić, a ja się postawiłam. W podłodze łazienki ziała wtedy ogromna dziura czekająca na wannę, którą chciałam wpuścić w podłogę.
    Wszystko w tej łazience zrobiliśmy sami. Nie masz pojęcia jak ciężka jest wanna z hydromasażem. Z palety postawionej przed domem wtaszczyliśmy ją we dwoje i we dwoje ją umieściliśmy na miejscu. Każda płytka (33x33x1,2 cm) z 15 m2 trawertynu przeszła przez moje ręce co najmniej 5 razy.
    Eh, już uciekam, bo ja tak mogę długo i o różnych częściach naszego domu. A jak zacznę o ogrodzie, to już klops będzie całkowity.
    Dacie radę
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #247
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Pestko, skoro możesz tak długo to bardzo proszę, masz moje pozwolenie na pisanie tu ile chcesz.
    Jakbyś założyła swoją galerię to nie mogła byś się opędzić od odwiedzających.
    Moim zdaniem nie sztuka urządzić się za duże pieniądze tak samo jak z ubieraniem. Mam nadzieję że z domem uda mi się lepiej niż z sobą ale na ubraniach mi specjalnie nie zależy za to domek chciałabym ładny.

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Po pierwsze widocznie mam zły gust bo mi się ona podoba i to bardzo.
    Po drugie na pewno nie jest bardziej ciasna od kabiny prostokątnej 80X80, widziałam na żywo więc wiem jakie ma gabaryty.
    Po trzecie wiem co to znaczy czyścić kabinę prysznicową biorę to pod uwagę.
    Po czwarte niektórzy muszą się kierować ceną, w tej chwili nawet na tą kabinę mnie nie stać więc może być tak że zostaniemy przy obecnej łazience jeszcze długo.


    EDIT:
    A tak poza tym to drążę temat i widzę zrozumienie. Tylko ilość pracy potrzebnej na przeróbki i konieczność zatrudnienia do tego fachowca działa na moją niekorzyść.
    Ostatnią rzeczą, której chciałam to to, żebyś się zdenerwowała Do tych niektórych, którzy kierują się ceną też się zaliczam, dlatego do remontu szykuję się trzeci rok.. My możemy Ci tu radzić, wygłaszać mądrości, ale to Ty decydujesz, Tobie ma się podobać i Ty za to płacisz.. Bardzo dobrze Cię rozumiem

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ale ja się nie zdenerwowałam

  10. #250
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Dorotko
    Też przyszłam przytulić i dodać siły. Każda z nas Cię rozumie, bo borykamy się z tymi samymi lub podobnymi barierami . Osobom z boku zawsze "łatwiej mówić". Czasem powoduje to frustracje, bo jest dużo "ale" wynikających z naszej indywidualnej sytuacji, ale jednego możesz być pewna, że porady są od serca i mają na celu pomoc
    Ja mam teraz kabinę półokrągłą z wysokim brodzikiem. Jest dla mnie zbawieniem przy dzieciach, bo nie mamy wanny, ale nie cierpię jej czyścić . Nie da się tego zrobić idealnie. Nie lubię tej kabiny, ale gdybym urządzała tę łazienkę ponownie, to stanęłaby niestety podobna, bo wynika to z potrzeb jakie zaspakaja. Piszę o domu, w którym mieszkam teraz.
    Każda z nas pisze z własnej perspektywy - co lubi lub jakie ma doświadczenia. Nie bierz tego osobiście Jeśli na 100% czujesz, że ta kabina jest w sam raz, albo na inną nie możecie sobie pozwolić, to bierz i nie stresuj się, że będzie inaczej niż tu kombinujemy .
    Dziewczyny dały kilka rozwiązań, które mogą ułatwić problem z przeróbką instalacji, bo jednak bałabym się ruszać podłogę z rurami ogrzewania. Macie jakiegoś fachowca, który to oszacuje pod względem możliwości i kosztów? Jeśli nie, to poszukaj nie tracąc czasu na gdybanie (gazeta lokalna, internet, znajomi) - taka wizyta nie będzie Was kosztować, a przynajmniej będziesz spokojna, że spróbowaliście ruszyć temat.

  11. #251

    Domyślnie

    teoretycznie podłogówka nie powinna przeszkadzać przy kuciu
    rurki od wody i kanalizacji w tym układzie łazienki zapewne idą wszystkie przy ścianie, a podłogówka jest od ściany odsunięta z 0,5m

    mam rację?
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  12. #252
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Mam pierwszy rysunek. Ale widzialam juz wczoraj, ze zrobilas sobie ju taka wizualke. Jest brzydki i pewnie niewiele wniesie.

    Załącznik 272691

    Druga mam naszkicowana ale jeszcze nie przejechalam jej flamastrem. Uklad podobny tylko realizacja pierwotnego zalozenia, czyli scianka mocno wystajaca a nad miska szafka. Nie wyglada to zle. Ale mazne w wilnej chwili. Mam zazynke w pracy i padam na twarz. Buziaki dla wszystkich czytajacych :*

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A może by tą umywalkę ciut mniejszą. Ja mam okrągłą 45 cm i jest okey. J., który lubi sobie pochlapać, jakoś z nią trzyma fason i nie chlapie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Dziękuję dziewczyny wiem że wy wszystkie z dobroci serca i jestem wam bardzo wdzięczna za pomysły.


    Według projektu rury kanalizacyjne idą tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanaliza.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	272725
    Jakość zdjęcia kiepska ale mam nadzieję że coś widać. Niestety nie zrobiłam zdjęć zanim wylali posadzkę bo akurat wyjechaliśmy i nawet nie widziałam ułożonej podłogówki. Teraz było by mi łatwiej wiedząc jak są ułożone wszelkie rurki.

    No właśnie nie mamy nikogo a tu często liczą sobie za przyjazd "bo daleko". Dlatego najpierw muszę ustalić jaki układ bym chciała i wtedy z ciągnę hydraulika żeby mi to wycenił.

    Andziu, podoba mi się ten układ ale wydaje mi się że on zagraci łazienkę i będzie mało miejsca wokół toalety ale może się mylę.


    Umywalka już kupiona a zwrot nie wchodzi w rachubę.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 31-07-2014 o 12:11

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Doriko, a jakie wymiary ma ta łazienka?
    Pewnie pisałaś, ale gdzieś pominełąm.

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Gdzieś tam było ale ostatnio u mnie się tyle dzieje że nie tak łatwo odnaleźć więc przypominam
    Wymiary 246X149, na jednej krótszej ścianie drzwi a na drugiej okno
    Okno a właściwie wnęka okienna ma około 67X100 a okno jest 137cm od podłogi i nie jest na środku tylko dalej od ściany ze sprzętami (52cm do okna a z drugiej strony 31cm tak mniej więcej)
    Ścina koło umywalki to 57cm do drzwi.

  17. #257
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Znalazłam TAKI namiar. Nie wiem czy dobrze kojarzę Twoje okolice?

    Aaa... pokaż te białe parapety . Może pomalować na nich czarny lub szary wzór?
    Np. romby jak na tej szafie


    Od razu dostaną pazura
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 31-07-2014 o 12:42

  18. #258
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    To wcale nie taka mała
    Całe rodziny takie mają i jeszcze pralka się mieści

    Jeśli jednak nie da się przenieść przyłączy, to wcale nie będzie tak źle.
    Na pewno wymiary się zmniejszą bo dojdą płytki, ale tej półokrągłej kabiny bym nie robiła.
    Jakiś niziutki brodzik bym znalazła 80x80 czy 90x80 cm. Nie będzie zbyt duży, ale na prysznic jednej osoby wystarczy Na pewno wygodniejszy niż półokrągła kabina.
    Postawiłabym ścianki boczne szklane (u szklarza na pewno można zrobić za rozsądne pieniądze), bez zamykania. Domowników uczulić, że jak nachlapią to wytrzec trzeba podłogę i już.
    Będzie przejście do wc niecałe 70 cm, ale spokojnie da się przejść przecież.
    I czyszczenie o niebo łatwiejsze niż tej kabiny.

    Jeśli ma być tanio, to płytkami wyłożyłabym tylko tam gdzie to niezbędne (w prysznicu do wysokości ok. 200-210 cm), przy umywalce max. 120 cm, powyżej lustro i farba (lustro żadne wymyślne, po prostu od szklarza przyklejone na ścianę - jak u mnie).

    Na ścianie z oknem bym płytek nie kładła. Farby zmywalne doskonale się zmywają, a przecież nikt tam nie będzie błotem rzucał Tyle co przetrzeć raz na jakiś czas ścierką z wodą to co się panom rozpryśnie

    Szczerze mówiąc to mnie ten prysznic przy oknie nie przekonuje. Wiecznie zachlapane okno...

  19. #259
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    A właśnie - ciągle zapominam napisać o płytkach przy umywalce. U mnie też nie będzie płytek.



    Kupiłam farbę typu "kuchnia-łazienka" (Śnieżkę, czyli bez przesadnej inwestycji) i mam nadzieję, że się sprawdzi .

  20. #260

    Domyślnie

    Ewa, za każdym razem, jak widzę tę Twoją łazienkę, serce bije mi szybciej i robią mi się maślane oczy z uwielbienia Cudna, po prostu cudna!

Strona 13 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony