dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 91
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 1803
  1. #1601

    Domyślnie

    W pierwszej chwili myślałam, że to nie panele, a płytki ceramiczne, takie, jak my mamy w łazience i wiatrołapie... (Mattina sabbia)
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  2. #1602
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ręczną cięłam. Nie mam odpowiedniej piły z resztą i tak bym się nie odważyła.

    Też bym wolała przybić ale bez pistoletu to raczej nie przejdzie bo na zwykłe gwoździe trzymać nie będzie, mam nadzieję że nie będę musiała tego odrywać zbyt szybko.

    Te moje teoretycznie można za zaczepy plastikowe i nawet je kupiliśmy ale nie zdały egzaminu. Musiałoby być ich bardzo dużo żeby listwa przylegała jak trzeba.

  3. #1603

  4. #1604
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Nowy sprzęt
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180119_111104.jpg
Wyświetleń:	468
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	405357

  5. #1605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    alez masz piekny widok - az mnie skreca

    i jak odkurzacz? odkurzalas? ma dobry ciag?

  6. #1606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    u mnie tez wecej sniezku niz w miescie. wczoraj moj reha sie zakopal przy wyjezdzie ale jak przyjechal to byl zachwycony cisza i klimatem. jutro bede mogla u nas obfocic, bo ja wyjedzam jak ciemno i wracam jak ciemno.

    a ten odkurzacz ma mozliwosc odlaczenia mniejszego i np. do tapicerek?

  7. #1607
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Widok uwielbiam ale już nie długo będę się nim cieszyć bo działkę ktoś kupił. Już i tak ciężko zrobić zdjęcie żeby nie ująć domów na pierwszym planie.

    Odkurzałam, zadowolono jestem tylko jak pisałam u ciebie, jest cięższy niż myślałam. Trudno powiedzieć jak ciągnie bo ma elektroszczotkę, zbiera dobrze.

    Niestety nie ma takiej możliwości i ma tylko tę jedną końcówkę.

  8. #1608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    moje tez maja szczotki
    najlepiej wciag sprawdzic jak rozsypiesz cos na podlodze - make, cukier, kasze, jakies paprochy i zobaczyc czy jeden dwa razy styknie. No i na dywanie - masz jakies? nasmiec tam i sobacz ile razy musisz przejechac. Ale w sumie wazne zeby te codzienne smieciory wciagnal i nie trzeba duzego wyciagac czy z miotla latac i szufelka. Jesli jestes zadowlona to najwazniejsze.

  9. #1609

    Domyślnie

    [QUOTE=Doriko;7594478]Joanno a czym przyklejacie te listwy?

    Doriko zapytałam mojego na jaki mówi Soudal

  10. #1610

    Domyślnie

    U mnie śniegu niet, Widok też miałam jeszcze do niedawna taki piękny jak Ty i przy ładnej pogodzie Ślęze widać pięknie u mnie.

  11. #1611
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Maniu, odkurzacz ma ciąg zadowalający, bez wow ale działa jak trzeba.

  12. #1612
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Joanno, listwy też soudalem kleje, może za mało dajecie? Daje paseczek kleju po całości (w górnej części bo reszta odstaje od ściany) a co jakieś 10-15cm daje więcej.

  13. #1613
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    U mnie nadal zima:






    Zdjęcia z przed tygodnia ale dzisiad dopadało więc nadal wygląda tak samo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180206_131516.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	407390Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180206_132828.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	407391Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180206_131604.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	407392Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180206_131926.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	407393Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180206_132343.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	407394

  14. #1614

    Domyślnie

    Piękne widoki, chociaż w połowie lutego człowiek chciałby już wiosnę czuć...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  15. #1615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ależ zazdroszczę ci tego słońca. Żeby choć godzinkę dziennie u nas poświeciło a tu d... blada.

    Iscra, gdzie ty. Znalazłam stronę kopalnią pomysłów dla was. Idę wkleić linka
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #1616
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jo.anna

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Dzielnica
    przedmieścia
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    U mnie nadal zima:






    Zdjęcia z przed tygodnia ale dzisiad dopadało więc nadal wygląda tak samo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180206_131516.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	407390Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180206_132828.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	407391Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180206_131604.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	407392Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180206_131926.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	407393Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180206_132343.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	407394
    Widoki rzeczywiście piękne, ale widok drogi już niekoniecznie
    Co prawda widać, że odśnieżona, ale nadal nie wygląda za dobrze...a jak jest na jesień/wiosne, kiedy często pada? Robi się błoto?
    Moje obecne cztery kąty mają podobny dojazd... nie mogę się doczekać, kiedy się wybudujemy, bo tam droga jest w o niebo lepszym stanie!

  17. #1617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    My mamy... zmierzyłam na GoogleEarth... 500 mb od drzwi garażowych do drogi asfaltowej. To droga bita. Wprawdzie utwardzona gruzem i żwirem, ale co 3 lata trzeba kilka kilkanaście ton żwiru wysypać, bo wybijają się doły. Woda też wypłukuje sporo.. W tym roku będzie znacznie więcej, bo budują się 2 domy, ale właściciele są zobowiązani do naprawy, więc finansowo pewnie wyjdzie jak zawsze, czyli każdy dom przy drodze zapłaci za jedną wywrotkę.
    W śnieżne zimy wygląda jak droga u Doriko i jeździ się dobrze. Gdy rozmarznie nie ma błota, tylko te dołki przeszkadzają.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #1618
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jo.anna

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Dzielnica
    przedmieścia
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    My mamy... zmierzyłam na GoogleEarth... 500 mb od drzwi garażowych do drogi asfaltowej. To droga bita. Wprawdzie utwardzona gruzem i żwirem, ale co 3 lata trzeba kilka kilkanaście ton żwiru wysypać, bo wybijają się doły. Woda też wypłukuje sporo.. W tym roku będzie znacznie więcej, bo budują się 2 domy, ale właściciele są zobowiązani do naprawy, więc finansowo pewnie wyjdzie jak zawsze, czyli każdy dom przy drodze zapłaci za jedną wywrotkę.
    W śnieżne zimy wygląda jak droga u Doriko i jeździ się dobrze. Gdy rozmarznie nie ma błota, tylko te dołki przeszkadzają.
    To kawałek macie, nie zazdroszcze. Ja mam obecnie podobnie, ale pocieszam się, że to etap przejściowy, aż się wybudujemy
    Cóż, posiadanie sąsiadów ma jednak i swoje plusy, w tym wypadku obniżenie kosztów za ziemię. A jak wygląda kwestia tej drogi? Kupiliście jej udziały wraz z działką?

  19. #1619
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Jak pada jest błoto szczególnie w miejscach gdzie droga jest w dole. Niestety u nas jest koszmarna glina i woda nie wsiąka jak trzeba dlatego mnie mróz cieszy
    Droga jest częściowo gminna a ostatni odcinek jakieś 100m to droga prywatna (właścicielem jest poprzedni właściciel działek na wzgórzu) i tam mamy tylko prawo przejazdu ale to my dbamy o ten odcinek puki co sami. W tym roku chyba dwa domy będą się budować więc pewnie wiosna ciężka będzie, mam nadzieję że właściciele tych nowych domów poczują się do obowiązku dbania o drogę.

  20. #1620
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jo.anna

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Dzielnica
    przedmieścia
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Jak pada jest błoto szczególnie w miejscach gdzie droga jest w dole. Niestety u nas jest koszmarna glina i woda nie wsiąka jak trzeba dlatego mnie mróz cieszy
    Droga jest częściowo gminna a ostatni odcinek jakieś 100m to droga prywatna (właścicielem jest poprzedni właściciel działek na wzgórzu) i tam mamy tylko prawo przejazdu ale to my dbamy o ten odcinek puki co sami. W tym roku chyba dwa domy będą się budować więc pewnie wiosna ciężka będzie, mam nadzieję że właściciele tych nowych domów poczują się do obowiązku dbania o drogę.
    Czyli jeden odcinek drogi jest prywatny, ale macie do niego prawo - jest to jakoś uregulowane prawnie, czy umowne? Troche słabo, jeśli któregoś dnia, właściciel zabroni Wam tamtędy jeździć...
    Skoro większa część drogi jest gminna, to nie ma jakiegoś planu na jej ulepszenie? Rozumiem, że na razie stoi tam mało domów, ale może w przyszłości, kiedy będzie ich więcej...?

    Ja razem z działką kupiłam część drogi osiedlowej, główna droga jest z polbruku, za to jej odnogi, które prowadzą do domów są porządnie utwardzone i trzymają "formę" mimo tego, że jak na razie poruszają się po niej głównie ciężkie pojazdy.
    Póki będą trwały roboty, utwardzona droga jest idealna, a później można razem z pozostałymi właścicielami złożyć się na polbruk, właścicieli nie jest dużo, więc będzie łatwiej, a komfort jazdy o ile lepszy

Strona 81 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony