dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 111
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witam majkot i dzięki

    Aranżacje będziemy robili na bieżąco jak nam tylko czas na to pozwoli, bo kończymy teraz projekt budowlany, aby na branże dać. Jak już się z tym ogarniemy, to pewnie żona będzie miała więcej czasu na to żeby wszystko dokładnie zaprojektować w środku, rozrysować i zapewne nie wytrzyma i ulepi parę wizualizacji. Ta jedna, jedyna wnętrza była robiona na potrzeby rozplanowania kuchni, abyśmy mieli pewność co do wysokości ścian i czy będzie to jakoś wszystko wyglądało, cośmy sobie wymyślili. Pochwalimy się na pewno jak coś powstanie

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał batyr Zobacz post
    Hyhy

    Myślałem jeszcze o wersyji takowej, coby pomiędzy rozpiąć tkaninę jakąś z możliwością zsuwania jej w razie mocnej niepogody
    Coś takiego ale nie do końca:
    Załącznik 262851

    lub pokrycia przestrzeni pomiędzy trzciną, czy bambusem
    Załącznik 262852
    to kosztuje 30 tyś, więc daszek wychodzi zdecydowanie taniej

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie



    Dlatego napisałem że coś takiego. Napewno nie kupie czegoś takiego... nie wiele więcej dom mnie będzie kosztował. Albo sobie ulepię sam, albo będą same dechy prostopadle do południa, albo strzechę pierdyknę.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    A więc coby nie być gołosłownym obliczyłem na szybko ile kosztowałoby przedłużenie dachu o 1,5m a ile system składanego pokrycia z tkaniny poliestrowej (takiej jak na parasole ogrodowe).

    Pokrótce - Dach: Pokrycie blachą + płyta OSB + obróbka blacharska + rynny - 870 zł
    Pergola 3m/3m: tkanina poliestrowa + 24 wózki + 12m tor górny + uchwyty do toru + stopery + profile aluminiowe + linki stalowe - 608 zł (trza by doliczyć jeszcze coś do nawijania linki) - takie chałupnicze rozwiązanie więc pewnie niezbyt wygodne bo po rozłożeniu trzeba by to jeszcze zblokować ręcznie na stoperach w torze

    Nie liczyłem drewna bo w zasadzie do jednego jak i drugiego rozwiązania jest potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez batyr ; 30-05-2014 o 14:30

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Reze
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    187
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    batyr, założenia masz jak dla mnie, rewelacyjne. Osobiście uważam, że lepszy mały domek z ogrodem, niż duży z kredytem
    Będę kibicować. Uda się.
    Buduje się mały domek w ogrodzie M72aL

  6. #26

    Domyślnie

    W końcu ktoś normalny ,buduje normalny domek a nie wille

    Będę zagladał,szczególnei interesuje mnie jak to bedzie wyglądac,jakie ogrzewanie,jakie koszta,piszcie wszystko
    powodzenia

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Reze, front witajcie.

    Wielkie dzięki za wsparcie. Mam wielką nadzieję, że się uda, że zmieszczę się w założeniach finansowych i że pomysł sam w sobie będzie udany... czas pokaże. Nie mniej jednak "I look forward..." Oczywiście będę, na ile to będzie możliwe, relacjonował wszystko - postępy prac, jak i poniesione wydatki, bo wiem, że będą wyższe od tych policzonych, choćby nie wiem jak skrupulatnie. Generalnie, póki co, wszystko udaje się jakoś w miarę po kosztach zrobić: geodeta wziął 100 mniej za mapkę jak usłyszał co chcemy zrobić, poza tym obiecał wytyczyć gratis budynek i zaoferował 30 m rury kanalizacyjnej free bo mu zalega z jakieś roboty, byle móc zobaczyć jak my to wszystko chcemy tam zmieścić Elektrykę też mamy 300 taniej, bo zamiast 800, będzie 500 za projekt przyłącza + instalacje wewnątrz, prócz tego, przez to że projekt przyłącza "robimy sami" to z PGE też odejmą z kwoty przyłącza ze 100 za to, że projekt jest po naszej stronie. Nie wiem czy to z litości, czy z ciekawości, czy może z racji kontaktów żony, ale się udaje na razie...
    Ostatnio edytowane przez batyr ; 31-05-2014 o 09:24

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dorzucam kolejne wizualizacje z dołożoną "pergolą", zadaszeniem nad tarasem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom3.jpg
Wyświetleń:	673
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	263191 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom4.jpg
Wyświetleń:	619
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	263192

  9. #29

    Domyślnie

    Batyr - buduj
    Wojtek, prawie zawsze.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia Wojtek Zobacz post
    Batyr - buduj
    Hyhy...
    Żona projektu nie może skończyć... bym chciał już zacząć, ale wiesz... przepisy, obostrzenia, pozwolenia

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witajcie ponownie.

    Troszkę mnie tu nie było, a to dlatego, że nic się nie działo w sensie wizualnym... utknęliśmy w papierzyskach. Trzeba było załatwić zjazd na działkę, pozwolenie na wycinkę drzew, projekt dokończyć, dać na branże i inne dziwne rzeczy. W zeszłym tygodniu z bratem i kolegą, po uprzednim uzyskaniu papierów na wycinkę, zabraliśmy się za 11 brzózek (w miejscu gdzie ma być wjazd) i 8 drzew owocowych "pod dom". W piątek przyjechał bardzo sprytny Pan Koparkowy i wyrwał wszystkie korzenie. W ten właśnie sposób powstał kolejny mały problem, mianowicie krajobraz iście księżycowy. Jak zapewne pamiętacie dom ma stać na "palach" więc jak by mi dół popadł akurat w tym miejscu gdzie wyrwany korzeń, to na mur beton, wyjdzie nie w tym miejscu gdzie powinien. Jako, że wyrwanie tychże korzeni Panu Sprytnemu zajęło 30 min z dojazdem, postanowiliśmy, żeby jeszcze podrównał teren, co zajęło mu kolejne 30 min. Pan zgarnął 100 i się oddalił. A oto efekt "wykopków":
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	270952Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	270953Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	270954Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	270955Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	270956

  12. #32

    Domyślnie

    Jest ok, czytam i czekam na efekty.
    Wojtek, prawie zawsze.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Reze
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    187
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wizualka superaśna, mój klimacik, szarości nigdy zbyt wiele
    Buduje się mały domek w ogrodzie M72aL

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dzięki Reze. Zapomniałem jeszcze nadmienić, że we środę ma przybyć geodeta, by wytyczyć nam "dom" na działce, może uda się jeszcze w tym tygodniu zalać słupy.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    A się pochwalę jeszcze, bo się mocno za tym forum stęskniłem i czuję małe nim nienasycenie. Bo jak wiadomo budowę domu zaczyna się od zakupu... nie, nie stali, desek szalunkowych, cementu czy piasku, no... przynajmniej nie u nas. U nas zaczyna się od:

    drzwi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	28,1 KB
ID:	271122
    były w promocji 300 taniej, to na co czekać...

    zegara
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	22,2 KB
ID:	271123
    też w promocji kupiony za pół ceny. W sam raz do naszego wystroju, a że tato żony jest kolejarzem, to ona też ma takie ciągotki

    krzeseł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	271124
    prawie jak w promocji, 15 zł sztuka, będą odczyszczone i pomalowane na czarne i białe

    Jeszcze jedna rzecz nad którą mocno się zastanawiamy bo jest ponad połowę tańsza niż początkowa cena
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	271125
    pasowało by do nas bardzo. Problem jest inny... nie bardzo chcielibyśmy wydawać teraz pieniądze na meble, skoro nie wiadomo czy nam starczy na chałupkę, a kanapę już mamy. Tyle, że te meble są delikatne takie bardzo, w sam raz do naszego giga salonu.

    Z rzeczy stricte budowlanych mamy płytę MFP na podłogę, oczywiście z promocji, tańsza o 12 zł niż moglibyśmy ją kupić od mojego dostawcy hurtownika (a kupujemy dużo płyt w firmię, w której pracuję), zaoszczędzimy przez to 500 zł. Mamy też deski szalunkowe i stemple na ogrodzenie z siatki leśnej, odzyskane z budowy mojego brata.
    Ostatnio edytowane przez batyr ; 22-07-2014 o 08:37

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Witam kolejnych zwolenników małego domku.
    Jestem oczarowana pomysłem, projektem i Waszą determinacją.
    Będę mocno trzymać kciuki za realizację tego Waszego "mieszkaniowego" celu i już dodaję do ulubionych, żeby niczego nie stracić z Waszej opowieści o spełnianiu marzeń.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witam ponownie po dłuższej przerwie.

    Idzie nam jak krew z nosa - powoli ale jednak. Z bratem ulepiliśmy wjazd na działkę - wstawiliśmy przepust, obsypaliśmy gruzem, coby można było "ciężkim" sprzętem wjechać. Geodeta wyznaczył budynek, zakupiłem oczyszczalnię, która na chwilę obecną spoczywa u sąsiada na podwórku, coby nikogo nie podkusiło, a łapki nie zaswędziały.Myślę że w przyszłym tygodniu zabiorę się za fundamenty, nie będę ich, jak początkowo myślałem, robił na dwa etapy (czyli najpierw słupy, potem podwalina) i kręcił samemu beton, betonu sam takiego jak cza, nie ukręcę, a poza tym cena podobna za gotow co za ukręcony samemu... tylko ta ilość, kto mi to przywiezie, całe 2,5 m3...

    Żona ma mordowała się z optymalnym "ustawieniem" w sypialni wszystkich niezbędnych elementów, które muszą się tam znaleźć (na razie niestety wirtualnym) i oto efekt jej pracy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10627663_10204555828403624_1524335051_o.jpg
Wyświetleń:	612
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	277220
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10631855_10204555877524852_1654007367_o.jpg
Wyświetleń:	553
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	277221

    Mnie się podoba

    a i zakupiliśmy oświetlenie, niestety nie mam zdjęć, ale reflektorki natynkowe podwójne po 72 zł za szt. czyli wychodzi niewiele drożej niż jeden punkt świetlny z byle jaką oprawką wpuszczaną i żarówką, a będzie fajnie wyglądać. Poza tym odkopaliśmy u mojej ciotki stary kufer do pokoju córki na różnego rodzaju pierdoły zabawkowe, szafeczkę dębową którą odczyściliśmy już ze starego lakieru i wyszczotkowaliśmy, teraz tylko pomalować na biało i starą dębową szafę po babci, którą też będziemy czyścić i malować na nowo. Jak już będą pomalowane to się pochwalę.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wreszcie... Kuniec papirologii... po długiej i nierównej walce mamy to. Ulepione, podpisane, złożone...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10685183_10204603429913632_1064167580_n.jpg
Wyświetleń:	352
Rozmiar:	54,7 KB
ID:	278006

  19. #39

    Domyślnie

    Jak Wam idzie?
    Wojtek, prawie zawsze.

  20. #40

    Domyślnie

    Niezwykły temat. Cieszę się, że tu trafiłem. Z pewnością będę zaglądał regularnie. Trzymam kciuki.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony