dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 68
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W ułożeniu płyt nic nie jest skomplikowane bo to małpa potrafi i wielu myśli, że potrafi. Natomiast samo położenie płyt to nie to samo co poprawne wykonanie izolacji i z tym jest największy problem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #22

    Domyślnie

    Proszę rozwiń ten temat. Prawdopodobnie sam będę miał taką izolację, więc chętnie poczytam o trudnościach z wykonaniem poprawnej izolacji z wykorzystaniem płyt pir.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Przepraszam ze tak wpadne "ni z gruszki ni z pietrzuszki" ale na Thermano PIR z okazji osiedlenia sie w nowej siedzibie przygotowuje wlasnie "akcje promocyjna" - nie lubie tego slowa "Promocja" bo mi sie z oszustwem kojarzy wiec inaczej: do 16 maja PIR Thermano 0,022 w korzystniejszych cenach na mojej stronie. Oczywiscie "na stocku" od najblizszego poniedzialku podane grubosci, wiec dostawa na 2 dzien przy lokalizacji mazowieckie i okolice
    http://astrobud.pl/pl/promotions
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Temat ten omawiam na szkoleniach, które prowadzę dla firmy ROBEN. Trudno go przedstawić w kilku zdaniach. Naczelna zasada to zachowanie ciągłości izolacji [każdej izolacji czyli paroizolacji, izolacji cieplnej i wodnej (krycie wstępne)]. Wymagana jest bardzo duża staranność montażu. Takie prace należy zlecić doświadczonej firmie. Istotną sprawą jest też rozwiązanie okapów i szczytów bo dość sporo przyrasta grubość dachu. Grubość kontrłat to minimum 4 cm. Wkręty mocujące o odpowiedniej długości montowane są prostopadle do połaci i pod kątem 60*. Kosze, naroża, "wole oczka" to osobna bajka. W załączeniu kilka wybranych zdjęć z moich realizacji. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040879.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	314150   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050305.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	314151   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040312.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	314152   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040309.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	314153   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040333.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	314154  

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    No nic bardziej mylnego! Wiedza wielu wykonawców jest w tym zakresie znikoma. Propozycja podziału pół na pół to błędne rozwiązanie. Podział pół na pół umożliwi powstanie kondensatu. Najlepiej nie dzielić bo wówczas paroizolacja występuje na krokwiach i więźba jest chroniona przed możliwością zaistnienia kondensatu. Dawanie 24 cm pianki to niepotrzebny wydatek gdyż 14 cm to U= 0,16 W/m2K a przy 16 cm U= 0,14W/m2K. Można rozważyć ograniczenie zastosowania płyt PIR na nieużytkowym poddaszu ale trzeba to inaczej rozwiązać. Pozdrawiam.
    Rozumiem, że chodzi o mój pomysł na rozdzielenie izolacji na pewnej wysokości dachu.
    Moja propozycja to tylko efekt przemyśleń laika (jestem "techniczny", ale nie z budowlanki), więc jeśli możesz, to podaj proszę przykład innego rozwiązania. Załóżmy też, że mam fanaberię i chcę mieć U dachu ~0,1W/m2K

  6. #26

    Domyślnie

    Andrzeju zgadzam się z tym co piszesz. Trzeba stosować się do instrukcji/zaleceń producenta co do konkretnego systemu, a nie będzie problemów.
    Przy okazji możesz mi puścić na priv ofertę na wykonanie takiego ocieplenia (robocizna) ok 200m2.


    EDIT:
    @fighter1983 przepraszam, że zapytam, ale gdzie te promocyjne ceny? Ja w pobliskim składzie budowlanym dostałem lepsze.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    ... Załóżmy też, że mam fanaberię i chcę mieć U dachu ~0,1W/m2K
    To nie jest żadna fanaberia! Po prostu myślisz przyszłościowo. Koszt izolacji to jednorazowy wydatek. Płyta grubości 20 cm U=0,12 W/m2K. Dwie cieńsze warstwy będą zawsze droższe od jednej grubszej. W Twoim przypadku montaż izolacji nakrokwiowej można zakończyć ~0,5 m nad jętkami a dalej nadbicie krokwi. Grubość wełny na jętkach minimum 40 cm musi się połączyć z płytą na dachu. Kalenica otwarta. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    To nie jest żadna fanaberia! Po prostu myślisz przyszłościowo. Koszt izolacji to jednorazowy wydatek. Płyta grubości 20 cm U=0,12 W/m2K. Dwie cieńsze warstwy będą zawsze droższe od jednej grubszej. W Twoim przypadku montaż izolacji nakrokwiowej można zakończyć ~0,5 m nad jętkami a dalej nadbicie krokwi. Grubość wełny na jętkach minimum 40 cm musi się połączyć z płytą na dachu. Kalenica otwarta. Pozdrawiam.
    Dzięki
    Rozumiem, że w tej konfiguracji nie będę miał ocieplonego strychu? Chciałem, żeby strych jakąś tam izolację jednak miał, stąd mój pomysł na poprowadzenie podwójnej płyty do jętek i wyżej już tylko jedna warstwa.
    A gdyby tak zrobić jak proponowałem, ale obydwie warstwy nakrokwiowo:
    • warstwa dolna na całości dachu
    • warstwa górna do wysokości jętek (+ kilka/kilkanaście centymetrów) i dalej drewniany ruszt zamiast płyt dla wyrównania
    • izolacja z wełny pomiędzy jętkami

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W jakim celu chcesz izolować strych? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #30

    Domyślnie

    Chodzi chyba o to, że przy zastosowaniu izolacji nakrokwiowej pokrywamy cały dach, zarówno w części którą grzejemy, jak i tej nieogrzewanej.

  11. #31

    Domyślnie

    Chciałem w pełni zamknąć dom w izolacji (nawet jeśli momentami cieńszej) i uniknąć w ten sposób błędów na łączeniu izolacji nakrokwiowej z wełną w jętkach. Poza tym strychu może będę miał nawet kilkadziesiąt m2, więc nie wiadomo czy w przyszłości nie będę tam miał rzeczy, które nie powinny przebywać w ujemnych temperaturach..

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro tak to cały dach należy pokryć taką samą grubością izolacji cieplnej. To, że zastosujesz na strychu cieńszą nie oznacza, że będzie tam cieplej bo niby skąd ma dostać się tam ciepło. Skoro zakładasz złe wykonanie izolacji poziomej to musisz przyjąć, że będziesz ogrzewał ten strych ciepłem uciekającym z pomieszczeń mieszkalnych. Z całą pewnością tego ciepła nie wystarczy na zagwarantowanie tam temperatury powyżej 0*C przy temperaturach poniżej -15*C. To tak jak w termosie można trzymać gorący napój lub lody. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #33

    Domyślnie

    OK, czyli albo równa grubość na całym dachu albo do jętek i izolacja pozioma.
    Sprowadza się to do prostego pytania: czy chcę mieć ciepły strych za kilkanaście tysięcy?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Latem z pewnością będzie ciepły. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    OK, czyli albo równa grubość na całym dachu albo do jętek i izolacja pozioma.
    Sprowadza się to do prostego pytania: czy chcę mieć ciepły strych za kilkanaście tysięcy?
    Jak chcesz tanio to chyba tylko wełna np 40cm, najlepiej układana samodzielnie, plus folia pe i membrana.
    Wiele domów tak ma i działa już lata.
    Pytanie czy warto dokładać przynajmniej drugie tyle do płyt pir. Na pewno są plusy tego rozwiązania, tylko kiedy i czy w ogóle one się zwrócą inwestorowi?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    ... plus folia pe i membrana.
    ...czy w ogóle one się zwrócą inwestorowi?
    Po co ta membrana?
    Nie znam nikogo komu budowa domu by się zwróciła no chyba, że to "dom publiczny". Natomiast miałem w młodości kolegę, któremu po kilku głębszych zwracało się wszystko. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #37

    Domyślnie

    Kusi mnie żeby zrobić jednak cały dach płytami PIR i może zmniejszyć strych i odsłonić wiązary przez co powiększę sobie przestrzeń w sypialni.
    Chciałem uniknąć wełny ze względu na możliwe błędy w jej wentylowaniu. U moich rodziców takie popełniono i odbiło się to niezłą czkawką :/

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Po co ta membrana?
    Nie znam nikogo komu budowa domu by się zwróciła no chyba, że to "dom publiczny". Natomiast miałem w młodości kolegę, któremu po kilku głębszych zwracało się wszystko. Pozdrawiam.
    Panie Andrzeju widzę, że załączył się już luz weekendowy, ale po co te złośliwości...
    Proszę się zapoznać z pojęciem "zwrot inwestycji".
    Ocieplenie dachu to tylko jedno z wielu miejsc, które można zrobić dobrze i w miarę normalnym kosztem, można drożej lub dużo drożej, jednak często efekt nie będzie współmierny do wydanych pieniędzy.

    Gdyby wybierać tylko te "lepsze" rozwiązania proponowane przez różnej maści fachowców, to szybko by się okazało że i milion złotych to za mało na wybudowanie domu jednorodzinnego.


    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    Kusi mnie żeby zrobić jednak cały dach płytami PIR i może zmniejszyć strych i odsłonić wiązary przez co powiększę sobie przestrzeń w sypialni.
    Chciałem uniknąć wełny ze względu na możliwe błędy w jej wentylowaniu. U moich rodziców takie popełniono i odbiło się to niezłą czkawką :/
    @olo911 przy budowie można spieprzyć wszystko, najlepszy czy najdroższy materiał nie pomoże jeśli go źle zastosujesz.
    Wełna jest normalnym izolacyjnym materiałem, jak każdy inny. Dobrze wykonasz to będzie dobrze działać.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    ... po co te złośliwości... .
    Z całym szacunkiem ale gdzie są te złośliwości skoro przy każdym fragmencie mojej wypowiedzi jest uśmiechnięta buźka? To była właśnie wypowiedź na luzie choć dotyczyła istoty sprawy. Miała bowiem zwrócić uwagę na fakt aby ostrożnie ważyć decyzje i nie zaślepiać się oszczędnościami bo budowa domu dla wielu to inwestycja na całe życie. Natomiast wracając do meritum to nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie. Ponawiam je zatem: po co ta membrana? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #40

    Domyślnie

    Wstępne krycie, ochrona przed wiatrem, dodatkowa ochrona przed wodą...?
    To ty tutaj podajesz się za eksperta, dlaczego więc mnie pytasz?

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony