dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Ile w ciągu roku masz godzin z temperaturą -15 lub niższą?
    Jaka ilość pary wodnej skondensuje w tym czasie?
    Ostatniej zimy to chyba w ogóle nie było takiej temperatury
    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Zawsze mogą powstać warunki przy których nastąpi kondensacja. Dlatego należy starać się zaprojektować przegrodę tak, aby ewentualny kondensat mógł zostać odparowany na zewnątrz do do wewnątrz domu.
    Zgadzam się z tym.

    Pytanie tylko czy krótkotrwały kondensat może mieć jakiś wpływ na konstrukcję, jak nie to super i nie ma się czego bać

  2. #62

    Domyślnie

    Problem wilgoci w przegrodach i jej ewentualnego wpływu na konstrukcję, jest dużo bardziej skomplikowany niż mogło by się wydawać.
    Myślę, że należy zachować pewne dobre praktyki, oraz szukać rozwiązań które dobrze działają w rzeczywistości.

  3. #63

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, czy miał Pan okazję korzystać przy ocieplaniu dachu z płyt PIR firmy Bauder?
    Czy produkty tej firmy są godne polecenia, ewentualnie czy może Pan polecić jakiegoś producenta tych płyt?

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aleksanderKM

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    pobawiłem się znowu na spokojnie programem ze stronki
    http://www.farbykabe.pl/old/?pid=309
    i niestety ale kondensacja pary wodnej zachodzi zawsze, a przy szczelnej konstrukcji izolacji nakrokwiowej raczej nie będzie miał gdzie ten kondensat odparować. Z programu tez wynika że kondensacja pary zachodzi przy izolacji termicznej z wełny, ale wełna przykrywany membraną to nie będzie takiego problemu.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Panie Andrzeju, czy miał Pan okazję korzystać przy ocieplaniu dachu z płyt PIR firmy Bauder?
    Stosuję wyłącznie produkty tej firmy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #66

    Domyślnie

    Co powiecie na użycie płyt kg na krokwie.
    Układ warstw krokwie -> płyta kg -> płyta PIR. Rozstaw krokwi co ok 80cm.

    Można by w ten sposób mieć już zrobiony dach od wewnątrz na gotowo, pod malowanie.
    Deskowanie też mi się podoba jednak koszt desek podłogowych, a chyba takie trzeba by użyć, jest dość wysoki.

    EDIT:
    Czy na deskowanie dachu wystarczą deski o grubości 20mm?
    Oczywiście, cały czas mam na myśli deski podłogowe, jako że miałby by być widoczne od wewnątrz.

    EDIT2:
    Wydaje mi się, że nawet deska 15mm powinna starczyć.
    W końcu ona, będąc pod płytą PIR, nie pełni funkcji warstwy nośnej, tylko wyłącznie wizualną.
    Czy zatem widzicie jakieś przeciwwskazania do stosowania takiej cienkiej deski?
    Ostatnio edytowane przez grzes124 ; 03-05-2015 o 13:01

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście deski w tym miejscu to wyłącznie układ dekoracyjny. Grubość 15 mm nie daje stabilności choć być może dociśnięta płytą PIR nie będzie "pajacować" natomiast 19 mm już daje gwarancję stabilności. Płyta gipsowa, paroizolacja i płyta PIR przy więźbie struganej to bardzo dobre rozwiązanie pozostaje znaleźć doświadczoną firmę do takiej realizacji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #68

    Domyślnie

    Witam i odgrzebuję temat, mam problem ze zrozumieniem jak wykonać dach 2-spadzisty wysunięty 90 cm zakładając że będzie to płyta GK i PIR nakrokwiowo.
    Jak się to łączy z izolacją ściany?
    W takiej konfiguracji płyta GK będzie mostkiem a dodatkowo wychodzić będzie na zewnątrz więc warunki dla niej nieodpowiednie.
    Jeśli mamy deskę to mamy taki sam problem, chyba że deska nie robi nam mostka, jest wykończeniem dachu od wewnątrz jak i okapu od spodu ale doczytałem wcześniej że należy ją obciąć!?

    Czy mam przez to rozumieć że w konstrukcji PIR na krokwiach i dachu 2-spadzistym wysunięcie poza mury jest niemożliwe?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony