dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Niemiecka stal

    Wykonawca zaproponowal mi w miejsce stali fi12 fi 10 niemiecką dodając,że jest mocniejsza i ma wszystkie potrzebne atesty.Osłupialam chyba tak nie można?K

  2. #2

    Domyślnie

    Niech Ci to udowodni , może przecież jak Gustlik owinąć sobie polską 12 na palcu a niemieckiej 10 nie musi już owijać, daruj mu to.

    Nie daj się prowadzić za nos wykonawcy bo taki już niejednego inwestora próbował wyprowadzić na manowce.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jęśli jest to tylko wykonawca, to co mu zależy, ma jakiś interes aby Ci proponować Fi10 ?, nie rozumiem jego postępowania. Fi12 jest takie same jak Fi10 niemieckie - to chore. Jęśli masz Fi12 w projekcie to tak rób, bo zaraz się okaże ze nasze Fi 12 jest takie same jak Fi 8 japońskie, czy chińskie, a przecież to nasz stal jest tam eksporotwana

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    stal jest produkowana według określonych norm ( DIN, ASTM oraz często także ISO ). I jeśli jest to pręt zbrojeniowy fi 12 czy fi 10 to wszędzie w Europie taki sam, chyba że normy nie spełnia.

    I w procesie budowy domu nie zmieniałbym fi 12 na fi 10 !!!
    ktoś to policzył i jest to zapisane w projekcie.
    Takie samowolne działania wykonawcy prowadzą później do postów typu (...), no właśnie.

    Cz.

  5. #5

    Domyślnie

    no właśnie tym bardziej ,ze głównie 12 jest na podciągi.K

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Stal fi 10 ma 70% przekroju stali fi 12. Atesty potwierdzają, że wyrób trzyma się norm. Nie ma tutaj znaczenia, kto to wyprodukował. Chemia na całym swiecie jest ta sama. Tak jak tabliczka mnożenia.
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  7. #7

    Domyślnie

    W polsce można było ostatnio kupić szwedzką stal zbrojeniową, ale fi 12 to fi 12 i kropka.

  8. #8

    Domyślnie

    W Polsce, przez duże P. Przepraszam za Shifta

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna_K
    Wykonawca zaproponowal mi w miejsce stali fi12 fi 10 niemiecką dodając,że jest mocniejsza i ma wszystkie potrzebne atesty.Osłupialam chyba tak nie można?K
    Powiedz wykonawcy Panu Zdzisiowi, żeby się cmoknął w czółko! A na zimę niech sobie kupi 100 kg niemieckich kartofli zamist 120 kg polskich!
    Głupich nie sieją, oni się sami rodzą...

  10. #10

    Domyślnie

    Niestety możecie nie mieć racji, jest oczywiœcie możłiwe że ten ktoœ ma rację z tym drutem. Wytrzymałoœć stali zależy od jej gatunku stali, najpopularniejszy dla takich wyrobow to st3sx stos ... lub 18G2... Wszystko zalezy od wytrzymałoœci stali.( jest wbrew pozorom wielka rozbieżnoœć) Zgadzam się że raczej te druty niemieckie nie sš wykonywane ze stali lepszych gatunków, ale to należy sprawdzić zanim się pisze opinie na forum!

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk79081
    Niestety możecie nie mieć racji, jest oczywiœcie możłiwe że ten ktoœ ma rację z tym drutem. Wytrzymałoœć stali zależy od jej gatunku stali, najpopularniejszy dla takich wyrobow to st3sx stos ... lub 18G2... Wszystko zalezy od wytrzymałoœci stali.( jest wbrew pozorom wielka rozbieżnoœć) Zgadzam się że raczej te druty niemieckie nie sš wykonywane ze stali lepszych gatunków, ale to należy sprawdzić zanim się pisze opinie na forum!
    pewnie, że tak.
    Samych gatunków stali st3... jest cho, cho i jeszcze wiecej.
    można by dyskutować ; z jakiej rudy jest stal ( szwedzka, południowoafrykańska, a może rosyjska ), wytapiana w procesie ciągłym czy starszym do wlewek, sposób walcowania, ciągnienia itd. itp.

    Ale dla przeciętnego boba budowniczego istotne są tutaj dwie rzeczy ;

    1. stal spełnia określoną normę.

    2. w projekcie, ktoś ( projektant, konstruktor ) policzył wytrzymałości konstrukcji. I TAK MA BYĆ !

    Zakłądając, że ktoś zmieni te pręty fi12 na fi 6, bo uważa, że też będzie dobrze, zakładając dalej, że cuś się zawali !
    No to kto będzie najbardziej poszkodowany ?
    Kto będzie musiał szukać winnego i włóczyć się po sądach ?
    A nie daj boziu prosić muratora o pomoc

    Cz.

  12. #12

    Domyślnie

    Wyobraźcie sobie,ze rozmawiałam z konstruktorem i powiedział mi,ze MOŻNA zastąpić dwunastkę dziesiątką tylko sprawdzić w ateście wytrzymałość i inaczej zazbroić ,przeliczyć i już.K

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna_K
    Wyobraźcie sobie,ze rozmawiałam z konstruktorem i powiedział mi,ze MOŻNA zastąpić dwunastkę dziesiątką tylko sprawdzić w ateście wytrzymałość i inaczej zazbroić ,przeliczyć i już.K
    jeśli konstruktor się pod tym podpisze to OK.
    W końcu płacisz za projekt.
    A "inaczej zazbroić" to znaczy gęściej, czyli kupując stal na kilogramy ( tony ) wyjdzie to samo.

    Cz.

  14. #14

    Domyślnie

    luk79081, spójrz na moje miejsce zamieszkania. Jestem powiązany zawodowa z Ispat Polska Stal (obecnie koncern składa się z 4 hut : Katowice, Sendzimira, Cedler i Florian). Zaręczam Ci, że pręty zbrojeniowe są produkowane w/g tych samych światowych norm. Nie ma różnicy pomiędzy stalą polską a stalą wyprodukowaną przez Ispat Germany, Ispat Kanada albo Ispat USA. Jest tylko kwestia w tym, że polskie huty nie są obecnie technologicznie przystosowane do produkcji niektórych stali jakościowych, ale stal do produkcji drutów zbrojeniowych nie jest stalą jakościową!!! (dla laików- to określenie nie ma nic wspólnego z dabrą albo złą jakością stali). Jest to zwykła stal węglowa. Naprawdę nie chce mi się teraz analizować układu żelazo-węgiel i jakie są zależności wytrzymałościowe (granica wytrzymałości, plastyczności, zrywania itd.)pomiędzy różnymi gatunkami stali.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01
    ...A "inaczej zazbroić" to znaczy gęściej, czyli kupując stal na kilogramy ( tony ) wyjdzie to samo.

    Cz.
    Trafiłeś w sedno rzeczy!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony