dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 108

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    Kolega Beja napisał wszystko .Ja dodam tylko tyle ,że dobrze jest przewymiarować oczyszczalnie.Przyjmuje się ,że na jedną osobę potrzeba 5m 2 takiej oczyszczalni.Ponieważ zimą gorzej działa ,zalecają powiększyć do 7,5 m2 .Ja swoją mam bardzo przewymiarowaną przy 2 osobach to 40 m2. Ale my intensywnie korzystamy z wanny dlatego, tych ścieków mamy dużo więcej niż podają szacunki .
    Jak gdzieś przeczytałem często ludzie chcą zaoszczędzić na budowie i robią te oczyszczalnie za płytkie. Ona musi mieć głębokość min 120 cm ,lub jak mieszka się w zimnych rejonach naszego kraju to jeszcze większą.Przy odpowiedniej głębokości nie spada temperatura tej oczyszczanej wody i bakterie dalej dobrze działają.
    Żeby nie dostawał się kożuch i inne pływające nieczystości trzeba do tego zrobić z rur kanalizacyjnych odpowiedni układ. Narysuje jak będę w Polsce. Ten prosty patent był opisany na naszym forum w jakimś temacie o ściekach.Wygląda to tak .Na końcu rury odprowadzającej wodę z szamba do oczyszczalni jest trójnik .Rura jest podłączona w jego środku. W ten sposób woda jest brana z głębokości 20-25 cm do powierzchni ,a wystająca rura trójnika
    zabezpiecza przed kożuchem i "łódeczkami"
    Miłego wieczoru J.Korona

  2. #2

    Domyślnie

    Dzięki Beja za wyjaśnienie niektórych kwestii. To, że sprzedawcy będa chcieli wcisnąć coś, co mają, to ja wiem, chciałem się dowiedzieć, czy jest choć krzty prawdy w tym, co ta Pani napisała No i się dowiedziałem

    Cytat Napisał jerzyka51 Zobacz post
    Jak gdzieś przeczytałem często ludzie chcą zaoszczędzić na budowie i robią te oczyszczalnie za płytkie. Ona musi mieć głębokość min 120 cm ,lub jak mieszka się w zimnych rejonach naszego kraju to jeszcze większą.Przy odpowiedniej głębokości nie spada temperatura tej oczyszczanej wody i bakterie dalej dobrze działają.
    No właśnie, głebokość na pewno ma znaczenie. Być może nie podczas takich zim, jak dwie ostatnie, ale jednak. A gdy chcę zrobić taką oczyszczalnie w kopcu, tzn wyniesioną nat teren ziemi powiedzmy o 60-80 cm, to czy ta wyniesiona część nie jest bardziej narażona na mróz, niż jakby całość była w ziemi? Zakładam, że przy wyniesieniu wyżej całość będzie miała min 150 cm, więc będzie więcej, niż moja teoretyczna temperatura przemarzania gruntu...


    A tak w ogóle jerzyka51, Ty z kims rozmawiałes przed wybudowaniem swojej oczyszczalni, z kimś, kto takie oczyszczalnie konstruuje, projektuje, czy wszystko sam z neta i innej literatury sie dowiedziałeś? Bo ja poszperałem troszkę i np od jednego gościa dostalem ofertę, że za 300 zeta zrobi projekt do starostwa, a za 200 pomoze tel. w dniu roboty itp, normalnie bierze 2000 koła za budowę. Inny zaś (a to już duża firma jest) wyliczył projekt na 1363 zł plus koniecznie jakiś preparat za 520 na wierzch oczyszczalni (oczywiście preparat ma tylko ta firma) no ale całośc na 5-letniej gwarancji itp. A ja wolałbym sam, ale diabeł tkwi w szczegółach - nie chciałbym się przebudzić kiedyś z ręką w nocniku - i to dosłownie...


    PS. Nie zapomnij o tym rysunku
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony