dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 118
  1. #1

    Domyślnie Pomysły na mikrownętrza

    Hej!
    Przymierzam się do remontu i zastanawiam powoli jak co zaaranżować. Od razu wiem, że największym wyzwaniem będzie niestety łazienka
    Jest bardzo wąska i dość długa -115 cm x 3,50 cm. Moim marzeniem jest mieć wannę z brodzikiem, bo w przyszłości będą dzieci, a pod prysznicem to średnio bobasy kąpać. Czy ktoś z Was miał podobny problem i ma cenne porady dla początkującej forumowiczki???

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba ciężko będzie umieścić w niej wannę,zawsze można zrobić prysznic z głębokim brodzikiem i wykapać dzieci.
    Poniżej masz pomysł na umieszczenie wanny,ale czy to wygodne rozwiązanie to już nie jestem pewna...........?

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za foto, faktycznie średnio wygodne rozwiązanie z wejściem do wanny "od góry". Podobno prysznice z głębokimi brodzikami już nie są modne, tylko prysznice bez brodzika.

  4. #4

    Domyślnie

    Chodzi o modę czy wygodę..........? Dzieci można kąpać pod prysznicem w wanience a taki 1,5/2 latek sam stoi tylko że nie ma frajdy z zabawy w wannie,gdzie wszystkie kaczuszki mu dookoła pływają.
    Nie da się poszerzyć łazienki.............?

  5. #5

    Domyślnie

    No generalnie może i można by poszerzyć o 1m szerokości w długości 2m (powstałby nierówny kształt łazienki) - poszerzenie o korytarz. Jednakże w tym miejscu myślałam o małej spiżarni.

  6. #6

    Domyślnie Mój projekt kuchni - prośba o rady

    Hej!
    Tak sobie przymierzam się do aranżacji kuchni, zastanawiam się czy macie jakieś pomysły/uwagi? Wrzucam to co do tej pory udało mi się zrobić (z pomocnikiem oczywiście) - wymiary rzeczywiste są podane.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	266930

  7. #7

    Domyślnie

    O rany strasznie ciasno,gdzie jest wejście,okno,musi być stół?

  8. #8

    Domyślnie

    Wyrysowałam zarys łazienki. Przemyślałam sprawę i można rozwalić ścianę w korytarzu (nie nośną). Pierwotnie myślałam o schowku, ale w perspektywie czasu, chyba wygodniej się żyje z wanną. Myślałam żeby wannę dać na lewą stronę, a we wnęce zrobić prysznic. Co sądzicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	266949

  9. #9

    Domyślnie

    Nie będzie to duża kuchnia -wejście - będzie na dolnej ścianie, poniżej szafki z umywalką i obok stołu - szerokość wejścia - do ustalenia. Okno - narysowane z lewej strony (obok umywalki). Jakiś stolik by się przydał, niekoniecznie musi być duży, ale żeby z jedzeniem nie biegać do salonu (jadalni nie będzie).

  10. #10

    Domyślnie

    Z ergonomicznego punktu widzenia zlew powinien byc bliżej lodówki.W tym układzie będzie niezbyt wygodne.Zrezygnowalabym ze zlewu czy kuchenki w narożniku.Ten sposób montażu nie sprawdza sie jest niewygodny po prostu w użytkowaniu.

  11. #11

    Domyślnie

    Co do kuchenki - zgoda, może rzeczywiście nie będzie to zbyt wygodne, ale nie bardzo rozumiem zasad ergonomii wobec lodówki i zlewu

  12. #12

    Domyślnie

    Przeważnie kiedy wyjmujesz cos z lodówki automatycznie myjesz w zlewie np mięso ,ryby ,jajka ,warzywa itp...przy tak usytuowanej lodowce będzie to po prostu mniej wygodne.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a musisz mieć płytę narożną?
    Szafki kuchenne mają 60 cm a nie 70 cm

    Przy wygodnym przejściu o szerokości 80 cm, stół musiałby mieć wymiary 70x60 cm, co wyglądałoby kuriozalnie.

    Narysuj to wzytsko jeszcze raz, ale na papierze milimetrowym
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-06-2014 o 22:27

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Łączę obydwa mikrowątki - jeden wiąże się z drugim, a pewnie w niedługim czasie kolejne pomieszczenie dołożysz

  15. #15

    Domyślnie

    taka minimalistyczna łazienka też może mieć swój urok

  16. #16

    Domyślnie

    kasiabuider-proponuję abyś wrzuciła cały rzut mieszkania,bo tak ciężko się połapać
    Układ kuchni jest beznadziejny,kuchenka w rogu i zlew na skraju szafki w wejściu do tego mikroskopijny stół.
    Może tak
    kuchnia

    łazienka
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 24-06-2014 o 11:33

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Łączę obydwa mikrowątki - jeden wiąże się z drugim, a pewnie w niedługim czasie kolejne pomieszczenie dołożysz
    Dziękuję To prawda Myślałam jeszcze o przedpokoju

  18. #18

    Domyślnie

    Stolik faktycznie mikroskopijny...w dodatku 4 osób tam nie widze.Jeszcze gdyby miał ktos stać przy kuchni i gotować- robi sie niebezpiecznie.Moze zrezygnować z tego stolika na rzecz barku z hokerami?

  19. #19
    Banned
    aberowski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    99

    Domyślnie

    ale przy barku jeszcze mniej miejsca

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    kasiabuider-proponuję abyś wrzuciła cały rzut mieszkania,bo tak ciężko się połapać
    Postaram się wrzucić Ale nie wiem czy uda mi się stworzyć - Elfir - o jaki papier milimetrowy Ci dokładnie chodz?. Musze zmusić mojego pomocnika, ale rzeczywiscie wtedy będzie łatwiej Wam zobaczyć oczami wyobraźni moje mieszkanie.

    Kinka dziękuję za rzuty, myślisz, że zlew w rogu dobrze się sprawdza?
    Odnośnie łazienki to faktycznie wanna w tej wnęce może się sprawdzić. Nie wiem czy toaleta nie lepiej by się sprawdziła na najdłuzszej ścianie? A co to jest "to okrągłe" obok zlewu??

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony