dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 118 z 118
  1. #101

    Domyślnie

    widzę, że mój temat popularnością nie grzeszy
    Może odświeżę go trochę, bo zastanawiam się nad ułożeniem sypialni
    Może macie jakieś rady? Nie wiem gdzie łóżko najlepiej umieścić, czy przy ściane z drzwiami czy na bocznej?
    Wrzucam średniej roboty rzut

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sypialnia.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	278094

  2. #102

    Domyślnie Pomysł na sypialnię i pokój dla dziecka

    Witajcie kochani,
    dawno mnie tu nie było. Niedługo ruszam z remontem
    Niestety nadal mam problem z koncepcją na sypialnie dla mnie i męża (sypialnia 2) i dla dziecka (sypialnia 1). Wrzucam obrazek sypialni i liczę bardzo na waszą pomoc
    Prawdopodobnie w sypialni naszej trzebaby zmieścić gdzieś też łóżeczko dla dziecka bo rodzina nam się powiększa Co nie znaczy że już chcielibyśmy dla malucha teraz urządzić pokoik.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sypialnie.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	287036

  3. #103

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie ma żadnych pomysłów? Chyba to forum umiera, a przynajmniej tematy z projektowania wnętrz...

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szkoda, że drzwi wejściowe do pokoju o szerokosci 3,8 m nie sa odsunięte od ściany o min 65 cm. Wówczas na najdłuższej scianie moglabyś dać szafę ubraniową

  5. #105

    Domyślnie

    Elfir odnośnie drzwi to mam dowolność, mogę je przesuwać. I planuję chyba je przesunąć w stronę drzwi drugiego pokoju.

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A to ok.

    Sypialnia rodziców - szafa z gładkimi frontami i normalnie otwieranymi drzwiami (żadne przesuwne), duże łóżko (na rysunku ma 180 cm szerokości), szafki nocne, fotel

    Sypialnia dziecka - na środku łóżeczko, do którego mozna podejść z dwóch-trzech stron. Duża szafa przy drzwiach, głęboka komoda z przewijakiem bliżej okna. Naprzeciw fotel do karmienia.



    Ponieważ do drzwi w sypiani rodziców masz 170 cm, możesz odsunąc łóżko jeszcze o dobre 30 cm od okna i dac np. toaletkę zamiast stolka nocnego.
    Można też w ciągu szaf wygospodarowac wnękę na tv lub miejsce do pracy.



    a tu akurat przesuwne drzwi, całe z luster (może niekoniecznie praktycznie, ale efektownie):
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-11-2014 o 19:48

  7. #107

    Domyślnie

    Ważne, by łóżeczko Waszej pociechy stało daleko od okna, żeby słońce nie świeciło w oczy maleństwu. Elfir zaproponował bardzo dobry rozkład mebli w pokoju. Warto do tego zastosować odpowiednie oświetlenie przy łóżeczku, na przykład ledy. [reklama]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-11-2014 o 13:22

  8. #108

    Domyślnie Zasady oświetlenia w sypialni

    Jestem na etapie wymiany instalacji elektrycznej w sypialni. Mogę zrobić wszytsko, cokolwiek sobie zaplanuję. Sęk w tym, że nie bardzo mam pomysł jak umiejscowić punkty świetlne w sypialni. Czy mogłabym prosić Was o wskazówki?

  9. #109

    Domyślnie

    Elfir, niestety drzwi muszą zostać tam gdzie są - jak w pierwotnej wersji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sypialnie.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	300811

    Zastanawiam się, czy np. nie dać krótszej szafy na tej samej ścianie co łózko i stoliczki nocne? Wtedy zrobi się przestrzeń na wejściu.

  10. #110

    Domyślnie

    Pytanie - jeśli macie kinkiety w sypialni, to na jakiej są one wysokości??

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przecież układ pokoju dziecka jest z drzwiami po staremu.

    A w sypialni rodziców cofnijcie po prostu szafę o głębokośc drzwi.

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    przecież układ pokoju dziecka jest z drzwiami po staremu.

    A w sypialni rodziców cofnijcie po prostu szafę o głębokośc drzwi.
    Wiesz Elfir, odnośnie ułożenia mebli już mamy zamysł, wrzucam zdjecie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sypialnia.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	300894
    zastanawiam się teraz nad oświetleniem - bo po etapie rozbiórek i zmian w mieszkaniu - przyszedł czas na nową elektrykę. I zanim ustalę rozkład oświetlenia, muszę mieć rozkład mebli.

    Chciałabym mieć oświetlenie nad łóżkiem, ale zastanawiam się w jakiej wysokości je zrobić - gdzieś znalazłam że kinkiety robi się na wysokości 1,8m, a gdzieś że 75cm nad materacem. Nie chcę lampek nocnych na stolikach - bo zajmują tylko miejsce.

  13. #113

    Domyślnie

    Kasia, ja mam kinkiety nad łóżkiem i są ok. 130 cm od podłogi.

  14. #114

    Domyślnie

    Flawia a włączniki masz pod kinkietem?
    A co sądzicie o moim ustawienu mebli?

  15. #115

    Domyślnie

    Włącznik mam na kinkiecie i biorąc to pod uwagę, przydałoby się mieć te kinkiety z 10 cm niżej. Ale przygotowując podejście do kinkietów nie wiedziałam, jaki zagłówek będzie miało łóżko, więc jestem usprawiedliwiona

  16. #116

    Domyślnie

    My mieliśmy zlew w rogu z doświadczenia mówię, że to tylko kwestia przestawienia się
    Nigdy nie mów nigdy.

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał aldona79 Zobacz post
    My mieliśmy zlew w rogu z doświadczenia mówię, że to tylko kwestia przestawienia się
    Zlew?? Aldona jestem na etapie sypialni teraz

  18. #118

    Domyślnie

    Aaaa.. przepraszam, odpowiedziałam na początek tematu, nie zauważyłam, że później już było na inny temat. Sypialni akurat nie mamy takiej malutkiej
    Nigdy nie mów nigdy.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony