dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 118
  1. #41

    Domyślnie

    Tak myślę oczywiście o okleinie drewnianej
    Salon chciałam urządzić w bardziej jasnych kolorach, ale rzeczywiście to musi współgrać. Muszę się jeszcze zastanowić...

  2. #42

    Domyślnie

    A miałybyście może jakieś pomysły/ koncepcje jak mogłabym zaaranżować salon i przedpokój? Co sądzicie o białym kamieniu z fugami? podoba mi się , choć nie wiem czy to nie chwilowa moda i z czasem będzie passe.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post


    \.
    Joliska, a pamiętasz jaki masz kolor farby na ścianach? Bardzo mi się podoba. Nadaje się chyba do każdego pokoju

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Pamiętam, choć dzisiaj właśnie został zamalowany Na ścianie z oknem jest S 0500N, dwie ściany przy kanapie to S 2005Y-50R - na zdjęciu jest nieco jaśniejszy niz w rzeczywistości Wrzucam Ci 3 inne zdjęcia, na których jest ten sam kolor - zobacz, jak się zmienia w zależności od kąta padania i jakości światła:





    Ostatnio edytowane przez joliska ; 27-06-2014 o 22:09

  5. #45

    Domyślnie

    Dzięki, naprawdę piękny! Przebrnęłam przez wątek o salonach i bardzo spodobał mi się również flugger nr 5496.
    Rozumiem, że numery farb są uniwersalne, czy też Ty używałaś określonej firmy farb? Powiem szczerze, mam teraz zagwozdkę który kolor wybrać - czy Twój czy fluggera
    A na jaki kolor zamalowałaś takie piękne ściany??

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Kasiu, te które Ci podałam, to numery z uniwersalnego wzornika NCS (mieszalnik). A zamalowałam Benjaminem Moore'em 2111-60

  7. #47

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad umiejscowieniem oświetlenia w salonie. Będę mogła dużo pozmieniać, więc chciałabym aby mieszkanie nabrało charakteru i na pewno oświetlenie pomaga. Wklejam rzut salonu (proj. Kinka), i prosiłabym o rady jakie oświetlenie i gdzie dać. Jedyne czego jestem pewna i czego chcę - to wisząca lampa nisko nad stołem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	267776

    Poza oświetleniem, będę też mogła pokombinować z kontaktami - na pewno zrobię je na ścianie przy TV, ale nie wiem gdzie jeszcze warto byłoby je dodać w salonie, tak by było wygodnie. Będę wdzięczna za wszelkie opinie i porady!

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Kasiu, te które Ci podałam, to numery z uniwersalnego wzornika NCS (mieszalnik). A zamalowałam Benjaminem Moore'em 2111-60
    Piękny kolor, chyba bardziej ciepły niż poprzedni. Tez mi się podoba

  9. #49

    Domyślnie

    A jesteś już zdecydowana na układ mebli w salonie i umiejscowienie wejścia do kuchni? Bo gdybyś nie chciała sofy stojącej tyłem do okna to można też tak:
    1)Wejście do kuchni 90cm maksymalnie odsunięte od okna czyli na sofę/narożnik zostaje ok.280cm ściany. TV przy drzwiach balkonowych, stół(okrągły kwadratowy lub prostokątny - jaki Ci będzie pasował) w kącie po lewej od wejścia do salonu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s1.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	46,2 KB
ID:	267796
    2)Wejście do kuchni odsunięte od ściany z oknem o ok.220cm a od ściany łazienki o 60cm - zostawia miejsce na zabudowę kuchenną również po jego prawej stronie. Od strony kuchni szafka rtv, naprzeciwko niej sofa - chyba, że znalazłabyś jakiś mały narożnik (lub sofę) i ustawiła go jak w wersji 1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s2.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	267797
    Na twoim planie salon ma 516cm ale z długości kuchni(372cm) i wnęki w łazience(177cm) wynika, że ma ok.550cm - czy ściana salonu od strony przedpokoju jest trochę cofnięta? Jakbyś mogła to podaj wymiary okna i drzwi balkonowych i szerokości ścian po bokach.

  10. #50

    Domyślnie

    Witaj Alicyja Bardzo dziękuję za odpowiedź! Każda porada jest baaardzo mile widziana!
    No generalnie jeszcze nic nie zadecydowałam, przyznam, że opcja nr 1 też bardzo mi się podoba! Myślę, ze nie potrzebuję aż tyle powierzchni roboczej w kuchni, dlatego też opcja nr 1 w kuchni wydaje się być wystarczająca.
    Prawda jest taka, ze nie wiem z kolei które ustawienie salonu wybrać ?? Czy stół pod oknem, czy rogówka pod oknem... Wiesz długość pokoju jest 5.17, bo nie wliczyłam ok 30cm ściany nośnej za drzwiami. Łazienka jak się postawi ściankę, pewnie też będzie ciut krótsza, nie pomyślałam o tym.
    Okno: szer. 152 cm, wys. 144 cm plus
    drzwi balkonowe z lewej strony wys. 225 cm, szer. 90cm.

    Ściana balkonowa: szer. 3,22, wys. 2,60
    Ściana z drzwiami: wymiary jak wyżej, jednakże tutaj obecnie są drzwi a chcę wykuć ok 140 cm wejście (tutaj moje pytanie, na jaką wysokość wykuwać, czy wystarczy na wysokość drzwi?)

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s2.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	267797
    .
    Wiesz co Alicja, tak sobie myślę, że może 2 opcja nie jest do końca zła, bo w sumie stolik hokerami wydaje się wygodniejszy pod oknem niż przy ścianie (można zeza dostać przy śniadaniu )) Tylko poradź, gdzie wtedy wrzucić zlew??

  12. #52

    Domyślnie

    Z sofy ustawionej na środku pomieszczenia masz widok na część pokoju - czyli tv, wejście do kuchni i przedpokój.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s0-A.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	267811 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s0-B.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	267812

    Z sofy ustawionej przy ścianie kuchni masz widok na cały pokój.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s1-A.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	267813 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s1-B.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	46,2 KB
ID:	267814 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s1-C.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	267815
    Kolorystyka, meble i dodatki na wizualkach przypadkowe. Narożnik ma ok. 240x160cm.
    Zostawiłabym ściankę(nadproże)nad wejściem do salonu.

  13. #53

    Domyślnie

    Jeśli chodzi tylko o to, żeby blat był pod oknem to może on być płytszy, np.40cm wtedy przy ścianie 372cm powinno się wszystko zmieścić. Zlew zaraz przy lodówce, płyta, o ile będzie gazowa, powinna być oddalona od okna o min.50cm(na rysunku 70cm). Spokojnie da się wykroić przyzwoity główny blat roboczy. I ustawienie w salonie można zrobić jak wersji 1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	28,0 KB
ID:	267816
    Bo w sumie ustawienie z telewizorem przy ścianie kuchni nie jest takie fajne, sofa musiałaby być raczej krótka ponieważ nie da się jej postawić w kącie przez te drzwi balkonowe(nie wiem jaki tam jest kawałek sciany po ich lewej stronie ale pewnie mniej niż głebokość sofy).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s2-A.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	267817 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s2-B.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	267818 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s2-C.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	267819

  14. #54

    Domyślnie

    Ojej Alicyja bardzo dziękuję Ci za wspaniałe wizualizacje! Właśnie czegoś takiego mi brakowało, tej wizji, tego ustawienia/porównania. Ja nie mam takich zdolności, naprawdę się napracowałaś
    Odnośnie salonu: to bardzo podoba mi się wersja nr 2 - narożnik przy oknie. Tak jakoś się to fajnie komponuje, a wychodząc z kuchni stół będzie na wprost.
    W wersji Kinki i Twojej nr 1 podobało mi się odcięcie rogówką strefy do jedzenia, jednakże na wizualizacji nie wygląda to tak przytulnie, tak jakby salon był zatłoczony - co sądzisz? Ja oczami wyobraźni widzę jak uderzam nogą o rogówkę
    3 opcja jak sama pisałaś - nie zmieści się rogówka a i od ściany do okna jest 60 cm, więc chyba odpada.


    Odnośnie kuchni - płyta będzie inukcyjna, ale oddalenie wydaje mi się będzie w sam raz. Myślałam o postawieniu obok lodówki słupka w którym byłby piekarnik, tylko nie wiem czy nie zatłoczę kuchni.
    Przyszło mi teraz do głowy, że pod oknem nie może być hokerów, bo będzie za nisko - blat maksymalnie na 90cm bo jest parapet - albo parapet będzie zdjęty i zamiast niego blat kuchenny, ale to w sumie nie ma chyba znaczenia.
    Myślisz że po lewej stronie też dać jakieś szuflady? W sumie tam powstanie niezła strefa robocza.

  15. #55

    Domyślnie

    O sofie na środku pokoju już napisałam, że będzie z niej głównie widok na przedpokój i wejście do kuchni - mnie by to przeszkadzało w relaksowaniu się, ciągle podświadomie spodziewałabym się, że ktoś będzie wchodził i wychodził. No i ograniczasz sobie pole widzenia do połowy pokoju zamiast mieć cały na widoku - to jest dla mnie główny mankament takiego ustawienia, że o świetle z okna padającym na telewizor już nie wspomnę
    Jak dodasz słupek z piekarnikiem to zrobi się trochę ciasno na ścianie 372cm. Gdyby płytę przysunąć maksymalnie do blatu pod oknem to między nią a zlewem byłoby ok.90cm - raczej minimum ale pewnie da się tak żyć Po lewej szuflady, półki - co chcesz Ja na wysokich stołkach barowych mam lęk wysokości, wolę niższe barki i stabilniejsze siedziska - są takie specjalnie przeznaczone do blatu na wysokości szafek kuchennych albo możesz kupić taborety z regulowana wysokością.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k3-A.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	267852 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k3-B.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	34,5 KB
ID:	267853 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k3-C.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	267854

  16. #56

    Domyślnie

    Alicyja, rzeczywiście masz stuprocentową rację
    Nie pomyślałam o światle padającym na TV, a w kuchni zrobiło się dość tłoczno. Bardzo dziękuję za rzuty kuchni!!!
    Chyba zrezygnuję ze słupka na rzecz piekarnika w dolnej szafce (chyba warto zrobić takie "poświęcenie" na rzecz większej przestrzeni).
    A podpowiedz mi moja droga, jak umiejscowić oświetlenie w salonie?
    Bo nad stołem to jasne, ale zastanawiam się czy dodać jeszcze jakąś lampę wiszącą, czy kinkiety? Bo stojącą na pewno gdzieś dam koło narożnika (do czytania).
    I nasuwa mi się kolejne pytanie - czy jest zasada - okrągły stół + wisząca pojedyncza lampa; a prostokątny stół + lampy w linii

  17. #57

    Domyślnie

    Mam prośbę, czy mogłybyście podrzucić mi kilka pomysłów jak zaprojektować przedpokój?

    Na pewno chcę w nim umieścić dużą szafę, ale nie chcę, żeby był to zwykły przedpokój z wielką szafą, tylko żeby nadawał mieszkaniu charakteru.
    Wrzucam jego wymiary i rzut.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przedpokoj.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	15,9 KB
ID:	269139
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przedpokój.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	12,2 KB
ID:	269138  

  18. #58

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pp1.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	22,9 KB
ID:	269220
    Proponuję przesunąć drzwi do sypialni 2 bliżej tych do sypialni 1 i przy drzwiach wejściowych postawić szafę takiej długości żeby nie wchodziła w "światło" wejścia do salonu. Czyli jeśli wejście do salonu 140cm to szafa pewnie ze 180cm. Oczywiście dokładniejsze wymiary do sprawdzenia bo nie wiem jaka jest szerokość sypialni 2.
    Przy drzwiach do łazienki można wstawić płytki mebel(na rzucie wygląda na to, że jest miejsce) -np. komodę i nad nią małe lustro czy obrazek albo wysoki regał na "bibeloty"(czy co tam chcesz) i dodatkowo np. półka na drzwiami do łazienki.
    Szafę możesz też zrobić krótszą(np.150cm) i przy drzwiach do sypialni 2 postawić siedzisko/puf/taborecik w jakiejś ciekawej formie. Jeśli chcesz wysokie lustro, żeby się przejrzeć w "całości" to może ono być np. na ścianie salonu(naprzeciwko szafy) lub lustrzane drzwi szafy(no i po prawej stronie drzwi do łazienki też można powiesić ale trochę szkoda tego miejsca).
    Zmieniłabym kierunek otwierania drzwi wejściowych jeśli okaże się, że bliżej będą ściany salonu niż frontów szafy.
    Nie wiem jak jest teraz rozplanowane oświetlenie(bo pewnie o nie zapytasz) ale sensownie byłoby zastosować włączniki schodowe - w jednym końcu przedpokoju zapalasz światła górne(np. wchodząc do mieszkania) a gasisz w drugim. Chyba, że wolisz osobno te światła zapalać i gasić... Jakiś kinkiet nad lustrem i ewentualnie przy drzwiach łazienki, na suficie dwa plafony, jeden może być podłużny a drugi kwadratowy lub okrągły. Można by też na ścianie od strony salonu zamocować wysoko dwa albo trzy reflektorki - byłoby zarazem oświetlenie lustra i wnętrza szafy. A może wolałabyś lampy wiszące?

  19. #59

    Domyślnie

    Dziękuję Alicyja! Przyznam, że musiałam 3 razy przeczytać Twój post, bo zawiera bardzo dużo istotnych treści
    Nie pomyślałam o koncepcji przesunięcia drzwi od sypialni. Kto wie, może to dobry pomysł?! Muszę pomierzyć wszystko i przemyśleć
    Bo faktycznie, szafa przy ścianie blisko wejścia nie będzie taka przytłaczająca dla przedpokoju. Chociaż nie wiem czy będzie to do końca wykonalne, bo obok wejścia jest szafka z licznikiem na prąd...
    Dobry pomysł z oświetleniem schodowym - postaram się go zastosować.
    Myślałam o szafie z lustrem, więc pewnie drugie lustro mogłoby być zbędne?
    Chyba do przedpokoju wolałabym plafony i kinkiety niż lampy wiszące.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    żle robisz rozpatrując każde pomieszczenie osobno.

    Cały rzut domu z zaznaczonymi pionami, ścianami nośnymi, wymiarami, oknami, drzwiami itd.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony