dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dorian_szymanski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-752
    Posty
    3

    Question 42mkw dla młodej pary

    Witam wszystkich forumowiczów,

    Ja i moja dziewczyna postanowiliśmy, że chcemy razem zamieszkać. Kupiłem mieszkanie,
    które obecnie jest w fazie budowy. Ma 42mkw i ogromy balkon otaczający mieszkanie z
    dwóch stron - od południa i zachodu.

    Problem w tym, że mieszkanie nie należy do ustawnych. Brakuje nam miejsca na szafy -
    nie mam dużo rzeczy, część zostanie pewnie u rodziców. Tak czy owak, kłopot z szafami
    pozostaje.

    Planujemy otworzyć kuchnię na duży pokój, albo na duży pokój i przedpokój.

    Mieliśmy jeszcze taki nasz wymarzony pomysł na to by zrobić duże (otwierane
    dwustronnie) drzwi między małym a dużym pokojem - dla optycznego powiększenia
    przestrzeni i efektu jak w starych Warszawskich kamienicach -
    1.bp.blogspot.com/-0XNfji5BXAo/UIGhOmtxeXI/AAAAAAAAEJQ/nciW_DUOOk0/s1600
    /sc18.jpg .

    Bardzo prosimy o pomoc. Wydałem już sporo pieniędzy na architekta wnętrz, który
    niestety kompletnie nie rozumiał naszej idei i chęci uproszczenia wnętrza do maksimum.

    DS Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie_42mkw.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	265356Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie_soho.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	265357

  2. #2

    Domyślnie

    Rzut jest za mały nie widać wymiarów,czy wszystkie okna są do podłogi?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witastwosz1

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    115

    Domyślnie

    może tak - bez ścian można więcej zaplanować Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie 1.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	265518

  4. #4

    Domyślnie

    A gdzie lodówka...........? Bardzo mało blatu..........?

  5. #5

    Domyślnie



    Ostatnio edytowane przez kinka ; 15-06-2014 o 09:08

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dorian_szymanski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-752
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ojej dziękuję za tak szybką reakcję! Już wrzucam duże pliki bo widzę, że forum pomniejszyło strasznie oryginały.

    W kwestii okien - w kuchni jest małe okno (nie do podłogi). Reszta, czyli dwa wyjścia na balkon i jedno bardzo duże okno w pokoju są to okna od sufitu po podłogi.

    Tak jak to się pojawiło w waszych propozycjach - chcielibyśmy jeden duży stół kuchenny między oknem kuchennym a wyjściem na balkon. Chociaż koncepcja Elfira też jest ciekawa, nawet bardzo...

    Rany, naprawdę dziękuję za wasze zaangażowanie! Jutro siądziemy z Martą nad tymi propozycjami i przegadamy je dokładnie!

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d1fa71a40.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...509ae4386.html
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie_42mkw.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	265889  
    Ostatnio edytowane przez dorian_szymanski ; 16-06-2014 o 22:42

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w przeciwieństwie do kinki zawsze staram się by kuchnia została kuchnią a salon salonem. Nie znoszę (poza naprawdę mikroskopijnymi pomieszczeniami) idei gotowania komuś na uchem, gdy siedzi na kanapie

  9. #9

    Domyślnie

    Elfir ciężko utrafić w gust forumowicza,dlatego jak już zauważyłaś zawsze staram się stworzyć kilka wariantów.Ja też jestem zdecydowanie za tym aby strefy były jednak w jakiś sposób oddzielone,ale czasem bywa to trudne mając 16m pokój i kuchnię 8m nie da się zachować przestrzeni.Tym bardziej że każdy chce mieć teraz wyspę czy barek z krzesłami,nie każdemu podobają się takie kuchnie "dwurzędowe",co nie zmienia faktu że twój pomysł jest całkiem fajny tyle że nie daje za bardzo większej przestrzeni.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kinka - ja cię nie krytykuję! Po prostu wyjasniłam dlaczego ja zawsze daję ściankę od kuchni

  11. #11

    Domyślnie

    Elfir spokojnie ja zupełnie nie odebrałam tego jako krytyki.To chyba dobrze jak każdy ma inny pogląd na to samo wnętrze i tworzą się różne warianty,potem jest nad czym myśleć

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dorian_szymanski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-752
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przysiadłem wczoraj do tego projektu, wróciłem do waszych propozycji i powstało coś... no nie wiem, sami oceńcie. Mi się podoba, mojej dziewczynie również. Pytanie jak to wygląda od strony praktycznej.

    Wrzuciłem projekt w Illustratora i wymierzyłem dokładnie tak, że 1 mm w projekcie to 1 cm w rzeczywistości.

    Wymiary mebli dla ułatwienia brałem z IKEA.

    Największa zmiana to powiększenie małego pokoju kosztem łazienki. Będzie więc prysznic zamiast wanny. Projekt łazienki jak widzicie nie jest zrobiony, więc do Was pytanie - czy się uda? W szczególności czy uda się zmieścić tam pralkę + prysznic.

    Poza tym... są nasze wymarzone drzwi miedzy pokojami. Jest miejsca na dwie szafy - większą w małym pokoju (200/60) oraz mniejszą w przedpokoju (105/50). Szafy będą musiały być zrobione na wymiar.

    Mamy stół między kuchnią a dużym pokojem oraz duże biurko w rogu pokoju - to dla sprzętu komputerowego.

    Kanapa na środku - 2/3 osoba z funkcją rozłożenia. Do tego, brakuje na obrazku, jakiś mały stoliczek przed tą kanapą.

    TV powieszony na małej ściance między kuchnią a przedpokojem - ścianka ma długość 118cm.

    W rogu kuchni (przy oknie) chcę zrobić wysoką, wąską szafkę na szczoty, mopy, odkurzacze etc.

    Co myślicie? Czy światło z okna nie będzie walić po TV? (jakby to był nasz największy problem....). Co z łazienką?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie_soho.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	266922

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na okna dasz rolety i temat masz z głowy.

    Ja łazienkę ci powiekszyłam.

  14. #14

    Domyślnie

    Mnie się bardzo podoba ten układ,jeśli chodzi o łazienkę to bez problemu zmieści się pralka:
    Prysznic 80x110 obok pralka

  15. #15

    Domyślnie

    Pralke zawsze można do łazienkie ale to zależy jak pion

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANTERIUSZ Zobacz post
    Pralke zawsze można do łazienkie ale to zależy jak pion
    Czy ty czytasz to co piszesz czy to jakiś wyścig ile uda ci się na godzinę postów napisać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony