dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Salon: coś mi w głowie kiełkuje, ale pomoc potrzebna :)

    Potrzebuję pomocy w ogarnięciu salonu. Nie mam kompletnie doświadczenia w urządzaniu takich powierzchni (niby tylko 35 metrów, ale całe moje obecne mieszkanie ma 44 m2...), boję się, że nie trafię ze skalą mebli.

    Plan pomieszczenia z wymiarami i wstępna koncepcja umeblowania, jaka była w projekcie wygląda tak:


    Na granicy kuchni i jadalni nie będzie stolika, tylko półwysep z wyższym barkiem od strony jadalni.

    Fotki:
    - część jadalniana, widok od strony holu, po lewej kuchnia.


    Na tej pustej niewytynkowanej ścianie będzie cegła, prawdopodobnie stara cegła skalna z Elkamino


    na ścianie po prawej, za drabiną (tam, gdzie okrągła dziura u góry) będzie kominek:


    ------------------------------------------------------------------------

    Część jadalnianą mam w miarę zaplanowaną, na szczęście...
    Stół będzie położony tak jak na planie: dokładnie w osi większego okna tarasowego. Wybrałam model z klejonki dębowej, prosty w formie, wymiary 100x200cm:


    do tego białe eamsy:
    .

    Nad stołem chcę mieć dwie lampy - jakie dać: białe (kuchnia będzie biała, nie za dużo tego koloru?) czarne (nie beda zbyt kontrastowe?)?



    Nie wiem, gdzie w salonie umieścić telewizor. To jest wbrew pozorom spory problem, bo determinuje położenie kanapy.

    Wersja pierwsza, to telewizor między ścianą z cegły a oknem - tak, jak sugerował projektant. Problem jest taki, że po bokach okien będa jakeś zasłony przecież, czyli telewizor musi być przesunięty względem projektu bardziej na bok. Nie będzie zbyt wciśnięty w kąt?
    To położenie jest wygodne o tyle, że można ogladnąć tv również z kuchni, podczas gotowania.
    Z wad: czy kanapa ustawiona przodem do telewizora nie podzieli pomieszczenia na takie dwa wagony??

    Wersja druga, to tv we wnęce po lewej stronie kominka.
    Z zalet takiego rozwiązania: kanapa będzie bardziej na środku, odsunięta od ściany ceglanej. Oświetlenie salonu wypadnie centralnie nad stolikiem kawowym.
    Wady: tv nie widać z kuchni i mężowi nie podoba się, że będzie koło kominka.


    Co sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez .:migotka:. ; 16-06-2014 o 19:29 Powód: literówki i inne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony