dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Franek860

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    9

    Domyślnie Zardzewiała i dziurawa wanna

    Mam stalową wannę, ale zrobiła się dziurka koło odpływu i okazało się że wanna zardzewiała tam całkowicie i zalewam sąsiadów. Załatałem tymczasowo, ale muszę coś z tym zrobić. Remont był z 5 lat temu więc wyrywanie obudowanej wanny odpada. Znalazłem coś takiego http://www.wannawwannie.pl/ Czy ktoś z tym miał do czynienie? Wkład akrylowy załatwiał by sprawę bez remontowo, ale poszukuję kogoś kto to widział, bo zbyt piękne by było prawdziwe. Pytam na róznych forach ale nikt nic nie wie byłbym wdzięczny bo prawie jestem zdecydowany bo jedyna inne wyjście to nowy remont.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wymyślaj Po prostu nie chce ci się Co to znaczy wyrywanie wanny odpada? Jak Ci sąsiedzi zaczną liczyć kasę za zalanie ich łazienek, to szybko wymienisz . Zdemontuj obudowę i kup nową wannę z obudową i nie będziesz musiał znowu robić jej z płytek. Cóż.... 5 lat to akurat

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar worktravel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Dobczyce
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    20

    Domyślnie

    Hmm, pewne ryzyko jest, że wanna w wannie nie zda egzaminu. Kwota około 600 zł za ryzykowną wannę w wannie za niższą kwotę możesz mieć wannę z obudową: http://allegro.pl/polska-wanna-akryl...796127259.html
    http://allegro.pl/wanna-160x70-syfon...770494822.html
    http://allegro.pl/wanna-cersanit-joa...798515428.html
    A kłucie też się przyda aby zobaczyć gdzie ta woda się powdzierała.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bkrzano

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie ma ryzyka mam wannę w wanie od pół roku. Żona znalazła te firmę w internecie. Zamówiła, a ja miałem tylko pilnować montera, a byłem nastawiony sceptycznie. Montaż trwał dłużej niż obiecują, bo nie dwie godziny a trzy. Nic mnie nie obchodziło, wymienił odpływ, zasylikonował brzegi i muszę powiedzieć że wygląda to więcej niż dobrze. Starej wanny nie widać wkład przykrył go całkowicie. Nie musiałem wynosić gruzu ani taszczyć na dół żeliwnej wanny (mieszkamy w 4 piętrowym bloku). Flizy wkoło są nie zniszczone i łazienka zachowała spójność wykończenia. Jak bym miał z te całe 585 zł co mnie to kosztowało wykuwać wannę, montować zastanawiać się co flizami których brakuje, kupić odpływ, silikony, i nie wspomnę o sprzątaniu i nie trzeba się kąpać w misce przez tydzień. Cena jest tak skalkulowana żeby napiwek dać i dałem. Jest to stabilne i nie dudni jak zwykła wanna akrylowa.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Franek860

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki z odpowiedź. Mam otwór rewizyjny i wiem co dzieje się pod wanną. Nie mam czasu ani pieniędzy żeby się remontem zajmować. A sąsiadów ma jakby to powiedzieć ciężkich również ze względu na nich wolę nie remoncić. Więc zamawiam pochwalę się jak już będzie gotowe.

  6. #6

    Domyślnie

    O rany masz taka szansę coś zmienić w mieszaniu i nie chcesz? Mała zmiana otoczenia może bardzo dużo zmienić, a nie wyjdzie drogo.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Franek860

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    No już po. Pan przyszedł wyciął całkowicie odpływ tam gdzie był przeciek, wstawił wkład (wygląda jak kopia tej wanny z pod spodu tylko ciutkę mniejsza jest) uszczelnił silikonem, wymienił odpływ w znaczeniu rurki co idą do kratki ściekowej i to co w wannie jest. Cała operacja trwała trzy godziny. I trzeba tylko było odkurzyć wiórki po cięciu tej wanny. Zależało mi na oszczędności czasu i pieniędzy, a nie na remoncie miałem to nie dawno. Żona to traumatyczne wspomina każde sprzątanie po remontach i to jej w sumie pomysł był. A najważniejsze nie cieknie bo i niby jak skoro to nowa wanna jest. Zmiana otoczenia dopiero co była a bardziej zależy mi na tym żeby z żona wyjechać na urlop niż spędzić go w domu na doglądaniu czy pan Heniek ma wszystko i układa płytki w tę stronę co trzeba.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bronekk80

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ciekawe wkładka do wanny. Ja tam chyba wole remont kapitalny. I nie wiem czy malowanie nie wyszło by taniej.

  9. #9

    Domyślnie

    ja też mam wannę w wannie i jestem zadowolony, szybko i sprawnie poszło, a efekt jest super, jak pokazuję to znajomym to nie chcą wierzyć, że tam nadal jest stara wanna pod spodem

  10. #10

    Domyślnie

    sprawdzałem jeszcze ceny malowania wanien i muszę powiedzieć, ze zdziwieniem, że wanna w wannie to wcale nie jest droga impreza, malowanie, które daje gwarancję trwałości takiej jak nowa wanna może być i dwa razy droższe a potem jeszcze nie możesz przez parę dni korzystać z wanny, Panowie, którzy malują wannę w skafandrach nie przekonują mnie, żeby zastosować to w mieszkaniu gdzie łazienka jest bez okna

  11. #11

    Domyślnie

    Jak dla mnie ciekawy pomysł.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    inside4

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-133
    Posty
    5

    Domyślnie

    Popieram karlosu wanna w wannie to rewelacyjny pomysł, znany i ceniony w wielu krajach.
    Malowanie to strata pieniędzy-po trzech latach żółknie i odchodzi farba-wiem bo od kilku lat siedzę w wannach i trochę się tego naoglądałem.

  13. #13

    Domyślnie

    Nie wiem, dla mnie to bez sensu. Wanny nie są drogie. Jak jest w obudowie, to można kupić bliźniaczy model i spróbować ją podmienić, a nie kombinowac z takimi wynalazkami :|

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    no dla Ciebie bez sensu a jednopostwocy aż pieją z zachwytu. Temat do skasowania - jedna wielka kryptoreklama.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EmKa88

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem , dla mnie to jakieś nowum wanna w wannie.Nie wiem czy chciałoby mi się tak bawić.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    glad

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    A ja mam pytanie jak wymienić kran w zabudowanej wannie ? pękł na zgięciu u góry i lekko leci a wanna jest zabudowana
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Clipboard01a.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	253862
    Czy to mogę odkręcić co pokazują strzałki , jak to się nazywa ?
    Ostatnio edytowane przez glad ; 09-04-2014 o 18:48

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    melaga

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    Myślę, że warto wezwać jednak fachowca.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony