dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 141
  1. #21
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał finf Zobacz post
    co ciekawe są tacy co twierdzą, że wszyscy się mylili w PRLu i biała cegła silikatowa na piwnice i elewacje to pomyłka, bo ona nasiąkała jak gąbka... o dziwo... nasiąkała a mróz jej nie rozsadza
    straszliwe i dziwne rzeczy uczą w tych szkołach ... Dr. Inż........ http://www.mybudujemy.pl/porady/mury-z-silikatow,18.html
    Gdzie wyjdzie punkt rosy przy 18cm silikacie i 20cm styro z lambdą 0,031 ?

    A ten lin,który zapodałeś jest czysto marketingowy i ogłupiający zielonych inwestorów.
    U mnie w domu jakoś wilgotność nie che przekroczyć 47% pomimo,iż mam szczelny termos opatulony szczelnie styropianem i nie przepuszczający wilgoci na zewnątrz przez ściany i moje ściany nie mają skrzeli do oddychania.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-07-2014 o 23:59

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    finf

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-318
    Posty
    28

    Domyślnie

    zakładając, że masz w domu temp. ok 20C i zakładając Twoją wilgotność ok. 40-45% przy ciśnieniu ok 1000 hPa - punkt rosy będzie na wysokości ok. 3 cm od wewnątrz w styropianie, ale wystarczy wzrost wilgotności o 7% lub wzrost temperatury wewnątrz o 2-3 stopnie ... a punkt rosy wypadnie na ok. ostatnich 3mm silki.... zakładam, że
    tynk ok. 1 cm i farba....
    Ostatnio edytowane przez finf ; 05-07-2014 o 00:31
    Jak budujesz - buduj dobrze, jak pracujesz rób to najlepiej jak tylko potrafisz i pamiętaj jeżeli istnieje sposób, aby coś zrobić lepiej - ja go znajdę

  3. #23
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    A no widzisz,u mnie wilgotność nie przekroczyła 47% a przez większość roku jest na poziomie 40%,w zimie ok.32-35% a to wszystko przy "nie oddychających ścianach" i domu bez skrzeli...
    Może przestaniecie w końcu pleść głupoty o oddychających ścianach ?
    Może przestaniecie w końcu pleść głupoty,że styropian nie nadaje się do izolacji bo nie "oddycha" ?
    Może w końcu nauczycie się,że do "oddychania" służy sprawna wentylacja a nie ściany ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 05-07-2014 o 00:43

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    finf

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-318
    Posty
    28

    Domyślnie

    Nie zmienia to faktu, że jak mam docieplać silkę styropianem i stracić jej główną zaletę (bo zimna, ciężka, droższe tynki....) - to wolę wersję bez dyfuzyjności, a więc bloczki pienione-impregnowane... bo są zrobione z tego samego, ale mają znacznie lepsze parametry cieplne, są lżejsze ale niestety nasiąkliwe.. a więc obowiązkowo styropian lub PIR .... w tej samej cenie uzyskam ścianę ze znacznie mniejszą akumulacją, bez dyfuzyjności ale z lepszymi parametrami cieplnymi.. więc tanio i prawidłowo = bloczki pienione...
    Jak budujesz - buduj dobrze, jak pracujesz rób to najlepiej jak tylko potrafisz i pamiętaj jeżeli istnieje sposób, aby coś zrobić lepiej - ja go znajdę

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    finf

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-318
    Posty
    28

    Domyślnie

    ... a jak opisywałeś budowę.. to bloczki silka 24 a nie 18.... jak są 24 to przy 45% i 21C punkt rosy wypada w silce
    Jak budujesz - buduj dobrze, jak pracujesz rób to najlepiej jak tylko potrafisz i pamiętaj jeżeli istnieje sposób, aby coś zrobić lepiej - ja go znajdę

  6. #26
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał finf Zobacz post
    Nie zmienia to faktu, że jak mam docieplać silkę styropianem i stracić jej główną zaletę (bo zimna, ciężka, droższe tynki....)
    Kolejna bzdura,powiedziałbym nawet bezmyślna.Skąd się kolego urwałeś ?
    Co to znaczy zimna ? Co to znaczy droższe tynki ?
    Ja nie mam zimnego silikatu,w domu jest ciepło,min.22,5st.C,zużycie na ogrzewanie za poprzedni sezon 1900kWh.To nie ściany grzeją a izolacja domu.Tylko ja nie mam badziewia wełnianego na ścianie.
    Droższe tynki ? W jaki sposób ?Co za bzdury pleciesz ?
    Tynk gipsowy kosztował mnie 22,5zł/m2 na gotowo.
    Cytat Napisał finf Zobacz post
    w tej samej cenie uzyskam ścianę ze znacznie mniejszą akumulacją, bez dyfuzyjności ale z lepszymi parametrami cieplnymi.. więc tanio i prawidłowo = bloczki pienione...
    Następna bzdura.
    18cm+20cm styropianu z lambdą 0,031 i z U 0,13 kosztował mnie za m2 76zł
    Pokaż mi tańsze U ściany z innego materiału ?

    Zanim marketingowcy wełniarscy zaczniecie się bardziej pogrążać proponowałbym douczenie się teoretyczne a przede wszystkim praktyczne bo pływacie nieziemsko i macie blade pojęcie o teraźniejszej rzeczywistości.
    No chyba,że zostaliście faktycznie odmrożeni po 30 latach spędzonych w kapsule z PRL-u...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 05-07-2014 o 01:13

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    finf

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-318
    Posty
    28

    Domyślnie

    ... zimna bo Lambda silki to ok. 0,6-0,8, a analogicznego np. solbetu to nawet od 0,08-0,35 ... co nie oznacza, że po dociepleniu styropianem odpowiednio ...
    ... droższe bo aby zatrzymać zalety.... to najlepiej silikatowe, silikonowe.... a te są droższe!
    ... cięższa i to o ponad 100 kg na 1m2 przy 24cm grubości...

    .. solbet energo 24cm... 45 zł + 10 cm styropianu...

    ... budowałem 2 swoje domy...
    => pierwszy Silka 18+20 wełna - tynki mineralne - w lecie jest zimniej... w zimie cieplej...
    => drugi Solbet 18+15 styropian - tynki akrylowe ... zdecydowanie brakuje 10-15 cm........
    Jak budujesz - buduj dobrze, jak pracujesz rób to najlepiej jak tylko potrafisz i pamiętaj jeżeli istnieje sposób, aby coś zrobić lepiej - ja go znajdę

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Szanowni przedmówcy, czy słyszeliście o chłonności materiałów higroskopijnych, o wilgotności równoważnej, gdzie materiał higroskopijny, taki jak drewno, silikat, tynk wapienno-cementowy nawet beton chłoną lub oddają wilgoć stosownie do wilgotności otoczenia i wcale nie musi to być temperatura punktu rosy.

    Dodatkowo w materiałach higroskopijnych, przed temperaturą punku rosy (100%RH) występuje jeszcze kondensacja kapilarna (ok. 85%RH).

    Natomiast w typowych zmianach wilgotności otoczenia, zmienia się wilgotność niektórych materiałów w niewielkim stopniu i różnym, ale się zmienia.

    Przykładowo i w przybliżeniu 20 metrowe pomieszczenie, gdzie ściana wewnętrzna z silikatu grubości 24cm zmieniając swoją wilgotność o 1 % co wcale nie jest dużo ( drewno zmienia wilgotność 3 - 5%) potrafi zgromadzić, lub oddać zgromadzoną wilgoć wielkości 160 litrów.
    Przy czym gromadzenie takiej ilości wilgoci nie będzie trwało kilka, czy kilkanaście dni, tu trzeba wziąć po uwagę cały okres poza grzewczy.

    Teraz policzcie sobie, biorąc pod uwagę czynniki zewnętrze jak i wewnętrzne, na jak długo starczy tej, zgromadzonej w ścianach wilgoci, przy określonej wymianie powietrza, kiedy włączycie ogrzewanie i z natury wilgotność w pomieszczeniu powinna spadać.

    Podpowiedż, w powietrzu 20 metrowego pomieszczenia przy temperaturze ok 20' i wilg. ok. 50% mamy zaledwie 1/3 litra wody.

    Ponadto czy nie uważacie, że tu ze względu na różną dyfuzyjność styropianu i wełny, po włączeniu ogrzewania, zawarta wilgoć w ścianach nie będzie jednakowo się przemieszczać.

    I jeszcze jedno pytanie czy rozróżniacie oddychanie pomieszczeń poprzez ściany (znikome) od oddychania ścian, czyli aktywność ścian i ich wyprawy w samoregulacji wilgotności własnej i otoczenia?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 05-07-2014 o 08:18

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Finh Napisz cos więcej o bloczkach pienionych.

  10. #30
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Przykładowo i w przybliżeniu 20 metrowe pomieszczenie, gdzie ściana wewnętrzna z silikatu grubości 24cm zmieniając swoją wilgotność o 1 % co wcale nie jest dużo ( drewno zmienia wilgotność 3 - 5%) potrafi zgromadzić, lub oddać zgromadzoną wilgoć wielkości 160 litrów.
    Przy czym gromadzenie takiej ilości wilgoci nie będzie trwało kilka, czy kilkanaście dni, tu trzeba wziąć po uwagę cały okres poza grzewczy.
    Podpowiedż, w powietrzu 20 metrowego pomieszczenia przy temperaturze ok 20' i wilg. ok. 50% mamy zaledwie 1/3 litra wody.
    jak powstaje wilgoć w domu i jak i czy zostaje usuwana ?
    U mnie wilgotność powietrza w domu nie przekracza 47% zatem ile "wody" mam w ścianach ?
    I pozostałe pytania na które nie dostałem odpowiedzi:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co to znaczy "wentylowanie pomieszczeń" i co ma na celu ?
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co powoduje grzyba i czemu u mnie w domu go nie ma ?
    Czemu w domu mam tak niską wilgotność czyt.poprawną i co to oznacza ?

  11. #31
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Finh Napisz cos więcej o bloczkach pienionych.
    Zapewne chodzi o beton komórkowy...

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    jak powstaje wilgoć w domu i jak i czy zostaje usuwana ?
    U mnie wilgotność powietrza w domu nie przekracza 47% zatem ile "wody" mam w ścianach ?
    I pozostałe pytania na które nie dostałem odpowiedzi:
    No i masz prawidłowo, co latem silikat nazbiera, to zimą odda, dzięki temu masz wilgotność powietrza na właściwym, w miarę równym poziomie. Z kolei styropian w przeciwieństwie do wełny "trzyma" zgromadzone zapasy. Przy właściwym "U" ścian i takiej wilgotności w pomieszczeniu nie ma mowy o grzybach. Pozdrawiam.

  13. #33
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    No i masz prawidłowo, co latem silikat nazbiera, to zimą odda, dzięki temu masz wilgotność powietrza na właściwym, w miarę równym poziomie. Z kolei styropian w przeciwieństwie do wełny "trzyma" zgromadzone zapasy. Przy właściwym "U" ścian i takiej wilgotności w pomieszczeniu nie ma mowy o grzybach. Pozdrawiam.

    "... co latem silikat nazbiera, to zimą odda, ...." - skąd taka teoria?
    Co to jest "właściwe U"?
    P.S.
    Coraz bardziej intryguje mnie to forum i panujące tu poglądy ...

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Własciwe U sciany, to taka wartośc, która przesuwa punkt rosy poza elementy muru. Silikat ma duże własnosci akumulacji i zarowno energii cieplnej, jak i wilgoci.
    Potrafi wchlonąć jej więcej niż inne materiały (gazobeton, ceramika), bez szkody dla siebie i ryzyka powstania grzybca i oddać wtedy, gdy wilgotnosc we wnetrzach spadnie (w sezonie grzewczym).

    Oczywiscie 10 cm welny na silikacie (jak to zostało pokazane w pewnej zabawnej tabeli) nie gwarantuje właściwej wartości wsp. U, ale juz 15-20 cm dobrego styropianu bez problemu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Poglądy można mieć różne a mnie bliższe są te, które prezentuje fotohobby. Pozdrawiam.

  16. #36
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Poglądy można mieć różne a mnie bliższe są te, które prezentuje fotohobby. Pozdrawiam.
    Poglądy?

  17. #37
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Własciwe U sciany, to taka wartośc, która przesuwa punkt rosy poza elementy muru. Silikat ma duże własnosci akumulacji i zarowno energii cieplnej, jak i wilgoci.
    Potrafi wchlonąć jej więcej niż inne materiały (gazobeton, ceramika), bez szkody dla siebie i ryzyka powstania grzybca i oddać wtedy, gdy wilgotnosc we wnetrzach spadnie (w sezonie grzewczym).

    Oczywiscie 10 cm welny na silikacie (jak to zostało pokazane w pewnej zabawnej tabeli) nie gwarantuje właściwej wartości wsp. U, ale juz 15-20 cm dobrego styropianu bez problemu.
    Rozumiem, że to Twoja autorska definicja - bo wtedy to ją tłumaczy .

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Wełna jest zdecydowanie lepszym wyborem.
    Jeżeli chcesz przejść z półki poglądów na półkę argumentów to uzasadnij rzeczowo swoje twierdzenie. Pozdrawiam.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Rozumiem, że to Twoja autorska definicja - bo wtedy to ją tłumaczy .
    Podaj swoją, ocenię.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #40
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Podaj swoją, ocenię.
    Moja ocena jest zbyteczna. Wystarczy z kart technicznych porównać parametry poczytać trochę o charakterystyce fizycznej przegród.

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony