dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 141
  1. #41
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Jeżeli chcesz przejść z półki poglądów na półkę argumentów to uzasadnij rzeczowo swoje twierdzenie. Pozdrawiam.
    Poglądy można wyrażać na temat powiedzmy zachowań polityków. Parametry fizyczne dają konkretne wyniki.
    Można oczywiście je ignorować i zajmować się dalej lobbowanie styropianu. Jak jednak można zafundować sobie
    mieszkanie w termosie na własne życzenie - nie pojmuję.

  2. #42
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Jak jednak można zafundować sobie
    mieszkanie w termosie na własne życzenie - nie pojmuję.
    Nie jesteś w stanie tego pojąć bo nie masz pojęcia o dzisiejszych technologiach budowy,zatrzymałeś się w czasach minionych z lat 70-80,gdzie powietrze do domu wlatywało przez szpary w rozpadających się oknach zamontowanych przez ówczesnych "fachowców" po kielichu lub przez krzywizny ścian na łączeniu z oknami i szparami 1cm.
    Nie masz pojęcia o sprawnej wentylacji domu,mieszkania nie wiesz jak funkcjonuje i co daje sprawna wentylacja.
    Zapewne wg Ciebie dzisiaj trzeba i wręcz należy dziurawić nowe szczelne okna bo jak to tak bez szpary w oknie można żyć...
    Dom termos to najlepsza sprawa jaka może być,świeżego powietrza mi nie brakuje nigdy a wilgoci nie ma,dla Ciebie nie pojęte i takie czary mary jak dla jaskiniowców był ogień przypadkowo skrzesany.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Moja ocena jest zbyteczna. Wystarczy z kart technicznych porównać parametry poczytać trochę o charakterystyce fizycznej przegród.
    Nie prosiłem o Twoją ocenę (bo ona jest faktycznie zbyteczna) tylo o definicje. Ale mniejsza z tym.
    Poczytałem charakterystyki produktow i wybrałem silikat, jako materiał nośny i styropian, jako izolacje termiczną.
    Dzieki temu mam satysfakcjonujący współczynnik U, sporą akumulacyjność energii cieplnej i wilgoci (Parkiet już o tym pisał).
    Do tego duzą izolacyjność akustyczną.


    Wiec teraz oświeć mnie, jakie to parametry poprawilyby sie (i o ile), tak, ze żyloby się bardziej komfortowo/zdrowo, gdybym zamiast styropianu zastosował wełnę ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #44
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie prosiłem o Twoją ocenę (bo ona jest faktycznie zbyteczna) tylo o definicje. Ale mniejsza z tym.
    Poczytałem charakterystyki produktow i wybrałem silikat, jako materiał nośny i styropian, jako izolacje termiczną.
    Dzieki temu mam satysfakcjonujący współczynnik U, sporą akumulacyjność energii cieplnej i wilgoci (Parkiet już o tym pisał).
    Do tego duzą izolacyjność akustyczną.


    Wiec teraz oświeć mnie, jakie to parametry poprawilyby sie (i o ile), tak, ze żyloby się bardziej komfortowo/zdrowo, gdybym zamiast styropianu zastosował wełnę ?
    I zagrożenie kondensacją pary wodnej warstwie przegrody, czego efekt jest oczywisty ... Takiego to właśnie dokonałeś wyboru.

  5. #45
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie jesteś w stanie tego pojąć bo nie masz pojęcia o dzisiejszych technologiach budowy,zatrzymałeś się w czasach minionych z lat 70-80,gdzie powietrze do domu wlatywało przez szpary w rozpadających się oknach zamontowanych przez ówczesnych "fachowców" po kielichu lub przez krzywizny ścian na łączeniu z oknami i szparami 1cm.
    Nie masz pojęcia o sprawnej wentylacji domu,mieszkania nie wiesz jak funkcjonuje i co daje sprawna wentylacja.
    Zapewne wg Ciebie dzisiaj trzeba i wręcz należy dziurawić nowe szczelne okna bo jak to tak bez szpary w oknie można żyć...
    Dom termos to najlepsza sprawa jaka może być,świeżego powietrza mi nie brakuje nigdy a wilgoci nie ma,dla Ciebie nie pojęte i takie czary mary jak dla jaskiniowców był ogień przypadkowo skrzesany.
    To raczej styropian jest technologią rodem z lat 70 tych drogi przyjacielu. Stosowany był przy realizacji budynków z wielkiej płyty i do dziś przetrwał dzięki lobby. Tak - zgadza się rozwiązanie z zastosowaniem styropianu jest analogiczne do porównania którego użyłeś.

  6. #46
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    To raczej styropian jest technologią rodem z lat 70 tych drogi przyjacielu. Stosowany był przy realizacji budynków z wielkiej płyty i do dziś przetrwał dzięki lobby. Tak - zgadza się rozwiązanie z zastosowaniem styropianu jest analogiczne do porównania którego użyłeś.
    No i zapewne w domu z poniższej technologii woda będzie spływać po ścianach aż w końcu zatopi użytkowników,ponieważ ściany nie mają tam "skrzeli do oddychania"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ico-bloczki-thermomur.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	268944

    No ale dla Ciebie taka technologia to jak wynalazek opony na drewniane koło...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 06-07-2014 o 11:44

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    "... co latem silikat nazbiera, to zimą odda, ...." - skąd taka teoria?
    Co to jest "właściwe U"?
    P.S.
    Coraz bardziej intryguje mnie to forum i panujące tu poglądy ...
    Sam zacząłeś pisać o poglądach.......
    Jesteś zwolennikiem stosowania wełny i masz do tego prawo ale jeśli chcesz innym polecić ten materia,ł to rób to z uzasadnieniem.

    Moim zdaniem wełna, jako materiał dyfuzyjny, pozwala na szybsze wysuszenie świeżych ścian nawet z silikatu, który po wbudowaniu może mieć wiele wilgoci.
    Jeżeli tenże mokry silikat zamkniemy szczelnym XPS to osuszenie ścian będzie trwało znacznie dłużej.

    Jednak jest to okres przejściowy.

    W póżniejszym czasie styropian wypada lepiej, ponieważ hamuje ucieczkę, (wchłoniętej latem) wilgoci na zewnątrz ze ścian po włączeniu ogrzewania.
    Ta wilgoć jest bardzo przydatna kiedy w budynku po włączeniu ogrzewania naturalnie spada RH.
    Pomijam pełną klimatyzację, która dba zarówno o temperaturę jak i wilgotność w pomieszczeniach.
    Natomiast przewodnictwo cieplne styropianu grafitowego jest niższe od wełny mineralnej i z tym nie powinno się dyskutować. Pozdrawiam.

  8. #48
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No i zapewne w domu z poniższej technologii woda będzie spływać po ścianach aż w końcu zatopi użytkowników,ponieważ ściany nie mają tam "skrzeli do oddychania"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ico-bloczki-thermomur.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	268944

    No ale dla Ciebie taka technologia to jak wynalazek opony na drewniane koło...

    Otóż to. To trochę tak jakby w kołach wozu drabiniastego zamontować szprychy powlekane cynkiem - .... nie wiadomo dlaczego.
    Niezła kasa dla producenta styropianu. Pewnie już pracuje nad stropem styropianowym i więźbą styropianową . Gdyby jeszcze się udało pominąć beton/żelbet wówczas sprzedane mogło by byś jeszcze więcej m3 styropianu .
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte na żądanie ; 06-07-2014 o 11:56

  9. #49
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Sam zacząłeś pisać o poglądach.......
    Jesteś zwolennikiem stosowania wełny i masz do tego prawo ale jeśli chcesz innym polecić ten materia,ł to rób to z uzasadnieniem.

    Moim zdaniem wełna, jako materiał dyfuzyjny, pozwala na szybsze wysuszenie świeżych ścian nawet z silikatu, który po wbudowaniu może mieć wiele wilgoci.
    Jeżeli tenże mokry silikat zamkniemy szczelnym XPS to osuszenie ścian będzie trwało znacznie dłużej.

    Jednak jest to okres przejściowy.

    W póżniejszym czasie styropian wypada lepiej, ponieważ hamuje ucieczkę, (wchłoniętej latem) wilgoci na zewnątrz ze ścian po włączeniu ogrzewania.
    Ta wilgoć jest bardzo przydatna kiedy w budynku po włączeniu ogrzewania naturalnie spada RH.
    Pomijam pełną klimatyzację, która dba zarówno o temperaturę jak i wilgotność w pomieszczeniach.
    Natomiast przewodnictwo cieplne styropianu grafitowego jest niższe od wełny mineralnej i z tym nie powinno się dyskutować. Pozdrawiam.
    Przejściowy okres powiadasz.Czyżby?. Popatrz w parametry fizyczne, troszkę dłużej i jesteś na dobrej drodze by zweryfikować swój pogląd, czego Ci szczerze życzę. Wklejałem tu w innych wątkach tabelę w której podane są pewne stałem parametry, które jak tylko ktoś zada sobie nieco wysiłku jednoznacznie pokazują wszelkie zależności fizyczne. Pogląd nie ma znaczenia. Liczą się fakty, z którymi dyskusja jet kompletnie nieuzasadniona. Pozdrawiam.

  10. #50
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Styropian nadaje się do izolacji fundamentów i posadzek, ale nie do izolacji ścian silikatowych.

  11. #51
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Otóż to. To trochę tak jakby w kołach wozu drabiniastego zamontować szprychy powlekane cynkiem - .... nie wiadomo dlaczego.
    Niezła kasa dla producenta styropianu. Pewnie już pracuje nad stropem styropianowym i więźbą styropianową . Gdyby jeszcze się udało pominąć beton/żelbet wówczas sprzedane mogło by byś jeszcze więcej m3 styropianu .
    Może zamiast udawać wijącego się węża z braku argumentów może odpowiesz na zadawane pytania ?
    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    I zagrożenie kondensacją pary wodnej warstwie przegrody, czego efekt jest oczywisty ... Takiego to właśnie dokonałeś wyboru.
    Gdzie w takiej technologii jest miejsce na "parę wodną,która jest zagrożeniem" wg Ciebie ?
    Co z tą " zagrażającą parą wodną" dzieje się w takiej technologii ?

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Przejściowy okres powiadasz.Czyżby?. Popatrz w parametry fizyczne, troszkę dłużej i jesteś na dobrej drodze by zweryfikować swój pogląd, czego Ci szczerze życzę. Wklejałem tu w innych wątkach tabelę w której podane są pewne stałem parametry, które jak tylko ktoś zada sobie nieco wysiłku jednoznacznie pokazują wszelkie zależności fizyczne. Pogląd nie ma znaczenia. Liczą się fakty, z którymi dyskusja jet kompletnie nieuzasadniona. Pozdrawiam.
    Bardzo proszę wklej tabele, o których napisałeś a będę mógł się do nich odnieść. W tej chwili nie bardzo wiem o co chodzi.

    Póki co wiem, że oddychanie pomieszczeń poprzez ściany jest marginalne, być może nie mam pełnej wiedzy i chętnie skorzystam z Twojej.
    Pozdrawiam.

  13. #53
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Styropian nadaje się do izolacji fundamentów i posadzek, ale nie do izolacji ścian silikatowych.
    Już pisałem Ci,że piszesz bzdury to dlaczego wprowadzasz w błąd użytkowników ?
    Ja już mieszkam w domu z silikatów izolowanych styropianem i co ?
    Więcej mam styropianu niż ściany.
    Jakich spodziewać się efektów i kiedy ?
    Bo od prawie dwóch lat nie zauważyłem niczego,wilgotność w domu na prawidłowym poziomie nie przekracza 47%.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 06-07-2014 o 12:09

  14. #54
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Panowie - proszę poczytajcie o zjawiskach fizycznych zachodzących w warstwie przegrody zewnętrznej. Poczytajcie o krzywych ciśnień.
    Są na rynku programy powszechnie dostępne do badania tych wartości - można podstawić dane i przeprowadzić symulację dla warunków klimatycznych i średnich temperatur. Wszystko widać jak na dłoni. Można zbadać samemu każdy układ ściany - każdą dostępną warstwę konstrukcji i każdą dostępną warstwę ocieplenia.FIZYKA. Potem tylko właściwe wnioski i każdy wie jak jest .
    Miłej niedzieli życzę i pozdrawiam.

  15. #55
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Panowie - proszę poczytajcie o zjawiskach fizycznych zachodzących w warstwie przegrody zewnętrznej. Poczytajcie o krzywych ciśnień.
    Może zaczniesz odpowiadać na pytania a nie piszesz bzdury ?
    Za bardzo nie wygodne pytania ?

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Panowie - proszę poczytajcie o zjawiskach fizycznych zachodzących w warstwie przegrody zewnętrznej. Poczytajcie o krzywych ciśnień.
    Są na rynku programy powszechnie dostępne do badania tych wartości - można podstawić dane i przeprowadzić symulację dla warunków klimatycznych i średnich temperatur. Wszystko widać jak na dłoni. Można zbadać samemu każdy układ ściany - każdą dostępną warstwę konstrukcji i każdą dostępną warstwę ocieplenia.FIZYKA. Potem tylko właściwe wnioski i każdy wie jak jest .
    Miłej niedzieli życzę i pozdrawiam.
    Pojechałeś "po bandzie" i uciekłeś.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Styropian nadaje się do izolacji fundamentów i posadzek, ale nie do izolacji ścian silikatowych.

    Powiedzial, co wiedział
    Pojawil się zabawny czlowiek, z niejakimi kłopotami sprzedający system budowy Per...ko, kreujący sie na alfę i omegę fizyki budowli.
    Nie jest merytowyczne, ale za to choć zabawne
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-07-2014 o 12:21
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    I zagrożenie kondensacją pary wodnej warstwie przegrody, czego efekt jest oczywisty ... Takiego to właśnie dokonałeś wyboru.
    A teraz proszę o przykłady domów z 18cm silikatu, 20cm styropianu i WM z grzybem na owym silikacie.
    Skoro efekt jest "oczywisty" to przykładów powinno byc od groma.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie podpowiedzcie mi ile max czasu(lat) sciany (dom) z silikatu 24cm mogą stać bez ocieplenia, zadałem to pytanie expertowi w innym wątku, ale odpowiedzi i experta ani widu ?
    Ostatnio edytowane przez Greg_81 ; 06-07-2014 o 14:13

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Panowie podpowiedzcie mi ile max czasu(lat) sciany (dom) z silikatu 24cm mogą stać bez ocieplenia, zadałem to pytanie expertowi w innym wątku, ale odpowiedzi i experta ani widu ?
    Jeżeli nie będziesz ogrzewał pomieszczeń to czas nie ma znaczenia, natomiast przed uruchomieniem ogrzewania taką ścianę musisz ocieplić, szczególnie kiedy zamieszkasz i w pomieszczeniach wraz z temperaturą wzrośnie wilgotność. Pozdrawiam.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony