dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 114
  1. #21

    Domyślnie

    SALON: To poproszę o wizualizację salonu z sofą zamiast narożnika, stołem, meblami jak w powyższych wizualizacjach i fotelem. Gdybym wywaliła z salonu tę szklaną witrynkę i półki nad telewizorem to salon by prezentował się lepiej, luźniej, swobodniej prawda? To już chyba lepsza szklana witrynka półkami do drzwi obok drzwi balkonowych.- czy jestem w błędzie? Który stół Ci się bardziej podoba : okrągły czy prostokątny? I marzy mi się parkiet, a u Ciebie na wizualce to są panele?
    Pierwotnie chciałam do schowka wrzucić pralkę- zrobiłabym to gdybym miała miejsce na szafę. A tak będzie rupieciarnia.
    ŁAZIENKA: Nie mam pomysłu na miejsce na brudownik, dlatego wyeksmitowałam go do schowka.
    Generalnie dałaś mi sporo do myślenia, za co bardzo Ci dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 13-11-2014 o 21:03

  2. #22

    Domyślnie

    Zachęcam, żebys sama pobawiła się w meblowanie salonu. Jest wątek z polecanymi programami do projektowania wnetrz, możesz spróbować z aplikacjami udostępnionych przez producentów mebli np. http://www.meble.vox.pl/projekty-voxbox (online) lub http://www.forte.com.pl/content/projektuj-z-forte (do pobrania i zainstalowania na dysku).

  3. #23

    Domyślnie Użytkownicy kabiny prysznicowej półokrągłej z brodzikiem 80 na 80 proszeni o....

    Użytkownicy kabiny prysznicowej z brodzikiem półokrągłym 80 cm na 80cm proszeni o zabranie głosu. Chodzi mi o wygodę korzystania z takiej kabiny. Proszę o rady, porady, rady, wszelkie sugestie. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    S.

  4. #24

    Domyślnie

    Czy naprawdę nikt z forumowiczów nie miał przyjemności lub nieprzyjemności korzystać z takiej kabiny?

  5. #25

    Domyślnie

    No to ja zabiorę głos.
    Jeśli masz tylko możliwość /miejsce w łazience zakładaj coś większego.
    Półokrągłe nie są złe ale te 80 to raczej dla szczuplejszych osób , w środku nie za wiele miejsca, wejście dość wąskie, swobodnych ruchów rękami podczas mycia nie można wykonywać, a o wspólnym prysznicu trzeba zapomnieć.
    Ale z drugiej strony do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, w moim przypadku mam taką w jednej z dwóch łazienek, tej małęj na parterze, która teraz jest użytkowana i jakoś dajemy radę. Duża łązienka na piętrze będzie wykonczona za jakiś czas i tam wstawię dla wygody kabinę 100x100. Mała kabina na parterze będzie użytkowana tylko awaryjnie, gdy komuś będzie się śpieszyć albo zjedzie dużo gości.

    PS: moja rada, przejdź się do sklepu i wejdź do takiej kabiny, może ludzie będą dziwnie patrzeć, ale przynajmniej doświadczysz jak to jest. Ja tak zrobiłem bo miałem obawy , wybór był bardziej świadomy.
    Ostatnio edytowane przez danielw ; 28-11-2014 o 20:20

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Miałam ćwierć koła 70x70 cm i nawet brałam prysznic z mężem razem
    Oczywiście nie byłowygodnie, ale nam to wówczas nie przeszkadzało...

    Ja nie jestem specjalnie chuda.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-11-2014 o 00:00

  7. #27

    Domyślnie

    Danielw i Elfir dziękuję za odpowiedź. Mam tylko jedną łazienkę, wiem, że człowiek może się przyzwyczaić do wszystkiego....Może inni użytkownicy kabin 80 na 80 podzielą się swoimi łazienkami?

  8. #28

    Domyślnie Jaką kabinę wybrać do takiej łazienki?

    Uparłam się na wannę i kabinę w łazience. Postawienie kabiny 90 na 90 wiążę się jej kłopotliwym myciem przy pionie. Kabina 80 na 80 jest dla mnie za ciasna. Czy jest jakieś inna wersja kabiny? Nie pytam o aranżację łazienki, tylko o typ kabiny by była jak najmniej kolizyjna i nie miałabym kłopotu z jej eksploatacją, użytkowaniem, myciem. W załączeniu obrazek podglądowy, wymiary bez gładzi, kafli. Z góry dziękuję za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka z grzejnikiem.JPG
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	40,7 KB
ID:	291710  

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Odpływ w podłodze i drzwi szklane, które idzie składać do środka.

  10. #30

    Domyślnie

    Aiki nie potrafię sobie tego wyobrazić czy chodzi o tzw. odpływ liniowy? Jeśli trafię na partacza to takim systemem pewnie zaleję sąsiada z dołu...I czy w takim odpływie można zamontować sitko aby nie zapchać rur kanalizacyjnych włosami?
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 29-11-2014 o 15:50

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    odpływ liniowy ma zabezpieczenie przecież

  12. #32

    Domyślnie

    Taki pomysł.
    Mozna dać grzejnik nad wanna, a w jego miejscu wstawić kabinę prostokątna np. 80x100.

  13. #33

    Domyślnie

    Foxikos pomysł dobry, ale grzejnik jest nie do ruszenia. Nie chodzi mi o aranżację łazienki ( przesunięcie grzejnika w inne miejsce to już aranżacja). W internecie na Domosfera.pl znalazłam coś takiego jak na załączonym zdjęciu.Tu są drzwi przesuwne, ale u mnie byłoby wejściowa wnęka jakieś 90 cm czyli wchodziłoby się bokiem (gdyż po rozsunięciu jednego skrzydła-zostałoby 45 cm) raczej to mało wygodna prawda? I postawienie ścianki przy wc do tej wnęki prysznicowej czy to by wiązało się w niewygodnym korzystaniem z wc?
    Elfir na odpływach liniowych i kabinach się nie znam, czy to ma zabezpieczenie przed zapchaniem się włosami czy przed zalaniem sąsiada czy jedno i drugie? I to ma być w bloku nie w domku jednorodzinnym dlatego tak wnikam czy to realne jest.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czbłazienka.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	25,8 KB
ID:	291890  

  14. #34

    Domyślnie

    Sylw.
    Dokładnie mam tak jak pokazałas, tylko tyle ze drzwi otwierane maja ok60 cm.
    Przestrzeń pod WC musi mieć przynajmniej 70 cm, aby komfortowo korzystac

  15. #35

    Domyślnie

    A jeszcze miałam taki pomysł jak na rysunku. Ale nie wiem czy to jest realne.
    Obawiam się, że pozostanie mi kabina i jej mozolne mycie. A jak postawię kabinę i chciałabym za np 6 lat kupić inną to wiąże się to z kuciem kafli ze ścian? I drzwi do kabiny czy lepiej szklane czy plastikowe?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka ze ściankami.JPG
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	38,1 KB
ID:	291893  

  16. #36

    Domyślnie

    Ja nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tą kabiną 80x80,przecież masz miejsce na większą.Możesz dać normalną 90x90 i wysunąć ją o komin (36cm) tym samym zyskujesz sporo miejsca w środku i możesz zrobić półeczki.


  17. #37

    Domyślnie

    Ja nie mogę ruszyć grzejnika na inną ścianę. Grzejnik musi być tam gdzie jest , zatem przesunięcie kabiny w kierunku umywalki nie wchodzi w rachubę. Na grzejnik nie ma rady, a w łazience nie wyobrażam sobie by go nie było. Grzejnik ma być szeroki na 40 cm.
    Kilka słów wyjaśnienia mojej łazienkowej logiki ( może błędnej):
    Kinka Twoje rozwiązanie wymaga odpływu liniowego prawda? Wymiary na rysunku są bez tynku, kafli.Ja liczę tak ( NIE WIEM CZY DOBRZE, nie znam się, dlatego tu zamęczam na forum) :
    długość ściany to 266 cm, ale pomniejszam o 2 cm -bo kafle czyli 264cm
    264cm- 71cm (szerokość wanny z kaflami) - 10 cm odstępu od umywalki a wanną - 50 cm (szerokość umywalki) - 90 cm kabina= 43 cm na odstęp między umywalką a kabiną. Odstęp na grzejnik montowany metr od podłogi a pod nim haczyki na ręczniki.
    Twoja propozycja to:
    264cm- 71cm- 10cm-50 cm -90- 36 cm (pion)= 7 cm odstępu między kabiną a umywalką. Grzejnika nie wyrzucę, ręczniki gdzieś muszę wieszać.

  18. #38

    Domyślnie Kłopotliwy w aranżacji przedpokój

    Mam - moim zdaniem-kłopotliwy w aranżacji przedpokój. Nie mam pomysłu na jego aranżację . Chciałabym aby - w miarę możliwości- znalazło się w nim siedzisko, które jest jednocześnie szafką na buty,szafa- gdzieś trzeba trzymać odkurzacz i deskę do prasowania oraz kurtki. Nie chciałabym wieszaka na kurtki gości na widoku . No i lustro wypadałoby mieć w przedpokoju.Ale nie wiem czy nie wymagam za wiele.
    Nie mam pomysłu, będę wdzięczna za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przedpokój z wymiarami.JPG
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	298294  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 11-01-2015 o 20:19

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    No rzeczywiście nie jest ten korytarz prosty
    Prawą część zabudowałabym szafą, właściwie drzwiami - kurtki/buty/deska, itd - niech będzie głębsza niż 60cm - właściwie zlicowałabym prawie z naświetlem. I dobrała kolor pod ściany - szafa znika
    Na wprost na ściance 70 - niskie, fajne siedzisko + lustro (to główny punkt korytarza - możesz szaleć z kolorem, fakturą)
    Na ścianie z drzwiami 95 lub 162 (zależnie od tego, do czego prowadzą kolejne drzwi, albo jaką część korytarza widać z salonu - dałabym kilka wieszaków/haczyków nie rzucających się w oczy (można poszukać rzeźby ściennej - z drewna, metalu, która ma sprytnie ukryte haczyki/kuleczki do odwieszania kurtek) - w okresie letnim jest ozdobą ściany

  20. #40

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Na ścianie 162 jest domofon. Myślałam o siedzisku na ścianie 70 a nad nim lustro- tylko boję się, że lustro nie będzie w dobrej kondycji jak korzystający z siedziska będą się opierać plecami o lustro, a niektóre osób płci pięknej będą stykać się głowami o lustro, a na głowach mają "upinacze" do włosów.Nie chcę eksponować wieszaków i ich zawartości (gdyż to wąski przedpokój 125 cm), a te wiszące rzeczy będą zaraz po wejściu do mieszkania rzucały się w oczy. Ewentualnie te ukryte wieszaki dałabym na tej ścianie 55 cm. Co Ty na to?
    Czy Twoja wizja jest zgodna z tym co ja narysowałam poniżej?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przedpokój pomysł nr 1.JPG
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	298360  

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony