dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Przeniesienie płyty gazowej

    Witam,
    potrzebuje pomocy w zaplanowaniu instalacji gazowej w kuchni. Czy układ, który zaznaczony jest na zdjęciu jest prawidłowy -
    1) czy mogę zabudować piecyk gazowy Viessman vitopend 100 wysoką szafką (głębokość 60cm, oczywiście "góra" szafki otwarta), wnętrze szafki przeznaczone wyłącznie na piecyk - czy wymagane są jeszcze jakieś "otwory wentylacyjne"?
    2)jak zaplanować doprowadzenie gazu do płyty gazowej? zaznaczyłam zielonym kolorem schemat najprostszy jednak wtedy cała rura jest widoczna, druga wersja to kolor czerwony - i tu mam wątpliwości, czy rura może być tak umieszczona: idzie pod sufitem, ukryta jest w szafce narożnej i do płyty dociera zasłonięta cokołami szafek (?) - jak to "rozsądnie" zaplanować?
    Dziękuję za pomoc


  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    1) nie znam piecyka, ale jeśli ma zamkniętą komorę spalania, to nie powinno być problemu. Jeśli jest otwarta, to nie dam głowy, ale chyba nie możesz go zabudowywać w żaden sposób.

    2) czerwony układ, bezapelacyjnie. Zastawienie rury szafką jest dopuszczalne, musi tylko być dostępny zawór odcinający, może być nad blatem w narożniku kuchni. Nawet ten fragment rury jednak możesz (Ty bądź stolarz robiący kuchnię) zabudować prostą osłoną z płyty meblowej, z drzwiczkami na wysokości zaworu, osłona nie powinna być jednak trwale mocowana, najlepiej, gdyby tam po prostu stała sobie.

    Tu widać podobne rozwiązanie (prawy narożnik):

    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony