dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ka_em
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.016

    Domyślnie Drzwi przesuwne chowane w ścianie nośnej

    Mam taki problem. Na etapie projektu założyłam, że będę miała dwie pary drzwi przesuwnych chowanych w ścianie. Jest to ściana nośna. Ale teraz mam problem bo nie wiem jak budowlaniec ma mi wybudować tę ścianę by została przerwa na system (kasetę) do montowana takich drzwi.

    Czy ktoś może się już spotkał z takim problemem?
    Poradzcie prosze jak mam to zrobić.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafal190

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-453
    Posty
    97

    Domyślnie

    Skoro jest to ściana nośna to zastosowanie i umiejscowienie takiego systemu, sposobu rozwiązania należałoby uzgodnić z projetantem.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Zwykle z drzwiami przesuwnymi chowanymi w ścianę to jest tak, że kasetę nakłada się na ścianę nośną i całość przykrywa suchym tynkiem.
    Są też profesjonalne kasety do ścian murowanych. Tuu jest ilustrowana instrukcja ich montażu:
    http://www.eclisse.pl/files/24/instr...20murowana.pdf

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zbyszek1956

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Mikołajki
    Kod pocztowy
    11-730
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jeśli drzwi przesuwne mają chować się w ścianę najlepiej powiedzieć dla fachowca, żeby wykonał otwór drzwiowy co najmniej dwukrotnie większy niż szerokość skrzydła. Sam ostatnio montowałem kasetę i żeby ją zakryć wystarczyło obłożyć ją płytą gipsowo-kartonową. Można je też łatwo zamontować samemu po kilku filmach instruktażowych. Lecz jeśli ktoś nie czuję się na siłach polecam zamówić ekipę montażowa. Załączam przykład tych drzwi z filmikiem instruktażowym i instrukcją montażu http://www.drzwiprzesuwne.eu/drzwi_z...drzwi_z_kaseta

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony