dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 112
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie Szmaragd 4 budowa domu - pytanie i komentarze

    Tutaj dyskutujemy na temat naszego dziennika budowy Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam,
    gratuluję dotychczasowych efektów prac My z budową Szmaragda III ruszamy w przyszłym roku. Pozwolenia już posiadamy. W tym roku robimy podjazd, ponieważ pozwolenie ma tylko rok ważności. Mam pytanie ile poszło ci piasku do zasypania fundamentów? Pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cześć. U nas do zasypania i obsypania terenu w okół budynku potrzebowaliśmy około 300 ton +. Będzie jeszcze potrzebny piach do zasypania tarasu i schodów, ale przywieźli nam 330 ton piachu więc powinno starczyć. W weekend nie miałem czasu niestety na zdjęcia. Dzisiaj już panowie murują pierwszą kondygnację i podobno idzie im dosyć sprawnie. Także dzis wieczorem zdjęcia juz z wylewką i jakimiś tam ścianami

    Jeżeli chodzi o ławy to faktycznie szerokie. w niektórcy miejsach dochodziły nawet do 100 ponieważ koparka tak jakoś wiecej wybrała...
    Ale u nas są podmokłe tereny i glina więc potrzebne były solidne fundamenty pod tego klocka.
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź Mam jeszcze pytanie do waszej 4 wprowadzaliście jakieś zmiany?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    tak, ale raczej kosmetyczne, nic znaczącego. na dole to tylko w sumie murek 1,20m oddzielający jadalnię od salonu i spiżarnia pod garażem, natomiast na górze kosztem garderoby bedzie pralnia z wejsciem z lazienki a kosztem czesci sypialni bedzie garderoba obok pralni, takiej wielkosci jak miala byc pierwotnie.
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Spiżarka pod garażem? My robimy czesciowo pod schodami i podobnie pralnie na piętrze. Możesz zobaczyc ns naszych planach. A masz jakies rys zmian? A zmieniacie cos w kanalizacji?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    sory, miało byc pod schodami w tej wnęce co jest w garażu niestety nie mamy rzutów zmian tylko naniesione w projekcie zmiany. Kanalizacja idzie tak jak w projekcie. A czemu pytasz? coś powinniśmy zmienić przy takiej opcji pralni? bo z tego co widze to akurat pion idzie akurat w scianie pomiedzy łazienką a nasza zaplanowaną pralnią i nie powinno być problemu z odprowadzeniem wody z pralni
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Macie spiżarkę w tym samym miejscu co my. nasza ciągnie się aż do ściany salonu. Kanalizację musimy ruszyć ponieważ zmieniliśmy układ łazienek na parterze (w originale były tam dwie, a my robimy wspomnianą spiżarkę i łazienkę z prysznicem) i układ wc i bidetu na piętrze.

  9. #9

    Domyślnie

    Kibicuję. Dom podobny do mojego. Z tej samej pracowni, tylko że mój po duuużych przeróbkach
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Budowa pięknie idzie wam ładnie wygląda ta teriva Ile was będzie kosztował tan strop. My mamy robić dwa stropy wylewane i liczymy po 15 tyś za szt. Mieliśmy budować w przyszłym roku, ale coś nas naszło i fundamenty zaczynamy w przyszłym tygodniu Mam jeszcze jedno pytanie ile liczycie porotermu na cały dom?

  11. #11

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    certa, w tle to raczej nie jest Kasjopea. to bardzo duzy dom, nie wiem czy nie jakis Opal czy cos w tym stylu.

    Jezeli chodzi o okno to racja, zrezygnowalismy z niego poniewaz chcielismy miec mozliwosc ulokowania wiecej szafek na scianie

    Octans, koszt belek pustaka (teriva) oraz całego betonu na sam strop to w naszym przypadku koszt około 7 tyś zł. Ale jakby dodacdo tego nadproza podciągi wience,schody itd to łącznie wyjdzie około 10-11 tysięcy, a no i dodać trzeba jeszcze zbrojenie, no to wyjdzie też cos około 15 tysięcy pewnie Ciężko wyliczyć bo nadproża moi fachowcy zalewali z betoniarki.
    A porothermu jeszcze nie wiem dokładnie ile pojdzie, bo kupilem wg zestawienia ale tam chyba liczyli bez otworów bo kilka palet zostanie do zwrotu. Kupilem 34 palety 25tki a poszło dopiero 17. za jakieś dwa trzy tygodnie będe miał wszystko czarno na białym, ponieważ mój majster powiedzial ze najpożniej do konca sierpnia bede mial juz SSO z dachem odeskowanym i przykrytym papą.
    Ostatnio edytowane przez tomek898989 ; 29-07-2014 o 14:18
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    My kupiliśmy 25 - 2400 szt i 12 - 960 szt i zastanawiamy się czy nam starczy. I jeszcze jedno pytanie jakiej grubości dałeś styropian na fundamenty bo my w projekcie mamy gr 12?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    to mozecie byc spokojni ze Wam wystarczy bo my kupilismy 25, 2448 sztuk i tak jak mówię, zostanie sporo. Jak skończą murowac i nie zapomnę to napisze ile zostało styropian dalismy styrodur 10 cm. Nie patrzyłem w sumie nawet ile jest w projekcie, tylko taki mi majster kazał kupić i taki kupiłem

    AHA kwestia jaki porotherm kupujecie bo chyba winerberger a plecewice czy jakiś max to mają troche inne wymiary i to też wpływa na potrzebną ilość.
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Malgos@

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, przymierzamy się do budowy domu i naszym faworytem jeśli chodzi o projekt jest również Szmaragd.
    U nas ma być wersja do zbliźniaczenia
    Chcielibyśmy jednak w miarę możliwości zobaczyć taki dom "na żywo".
    Czy byłaby możliwość obejrzenia Państwa domu? Jeśli to oczywiście nie byłby problem.
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    tomek898989 planujecie może wentylacje mechaniczną z rekuperatorem ?

    P.S.
    Forumowicze co myślicie o małej zmianie na piętrze na takie coś ? zyskujemy sypialnie z tarasem, dużą garderobą i łazienką no i 2 pokoje, tylko mały minus, ten pokój nad garażem nie będzie miał wysokiego okna ale reszta to same plusy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietro-1-Model.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	275098  

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witaj lucascom
    zmiany można zrobić, ale rzeczywiście pokój nad garażem nie będzie atrakcyjny. Możesz w nim zrobić jeszcze jedno takie same okno na drugiej ścianie, aby nie było za ciemno. Wówczas w tej łazience od sypialni głównej możesz okno przenieść na tą samą ścianę i zachować symetrię na elewacji, ale nie jest to konieczne. I druga rzecz musisz puścić nowe piony do tych łazienek, bo w tym projekcie główny pion jest razem ze kominem wentylacyjnym.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tomku obniżałeś tego chudziaka pod garażem? U was jest podwójny garaż, a mój szmaragd 3 ma na jego połowie garaż. I teraz zastanawiamy się jak to ugryźć wylać garaż niżej niż pokój, nie wiem czy to jest wykonalne jak tam nie ma żadnej ściany fundamentowej? Czy będzie taka wytrzymałość? Czy nie będzie to pękać? Brakuje mi tych rzutów poprzecznych, bo w projekcie są trzy na jednej stronie tylko w części i tylko AA i BB mam całego domu. Dodatkowo brak mi opisu podłogi w pomieszczeniu gospodarczym bo jest różnica 15 cm, a garażu 20, po analizie widać że w garażu nie ma warstwy styropiany, który jest w całym domu. Czy wylewać niżej pokój razem z garażem? U ciebie zauważyliśmy, że darowałeś sobie obniżenia pod przejścia w pomieszczeniu gospodarczym.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malgos@ Zobacz post
    Witam, przymierzamy się do budowy domu i naszym faworytem jeśli chodzi o projekt jest również Szmaragd.
    U nas ma być wersja do zbliźniaczenia
    Chcielibyśmy jednak w miarę możliwości zobaczyć taki dom "na żywo".
    Czy byłaby możliwość obejrzenia Państwa domu? Jeśli to oczywiście nie byłby problem.
    Pozdrawiam
    zapraszam
    ---------------------------------------------------------

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Witajcie, sory za mały przestój z mojej strony, ale miałem urlop no i jeszcze duzzo spraw na głowie związanych zbudową. Mamy już praktycznie skonczony SSO z obdeskowanym i papowanym dachem. Murarzom zostało dwa dni pracy. Daszek nad tarasem i wylanie schodów wejsciowych do domu.

    Także teraz ewentualnie można śmiało zajrzeć do naszego domy. wszystkie ściany juz sa wiec jako taki obraz rzewczywistosci mozna uzyskac

    Na dniach postaram się wrzucic zdjecia z kolejnych etapów i koncowego efektu.

    Wentylacji mechanicznej nie planujemy.

    Octans, my mamy obnizony chudziak w garazu kotłowni spiżarni i slowni względem reszty czyli czesci mieszkalnej. Dziwne,ze u was nie ma ściany fundamentowej pomiedzy tym pokojem a garazem, ale wg mnie to zaden problem, bo jezeli poprosisz murarzy aby wymurowali bloczki i tam, to bedziesz mial ja tak zrobilem w jednym przypadku gdy wymyslelismy sobie dodatkową sciane 25 cm oddzielajaca garaz od spizarni
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony