dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 112
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cześć. Dzieki za pozytywny komentarz Budowa poszła sprawnie. Pogoda w tym roku byla swietna takze nie bylo opóżnień. Zaczeliśmy budowę stanu surowego 26 czerwca a skończyliśmy chyba 5 września. 24 października wstawiliśmy okna ale jeszcze nie mialem kiedy zrobic zdjec. Zrobie to pewnie w sobote bo w tygodniu wczesnie sie juz sciemnia i zdjecia beda nieciekawe.

    robiliście dodatkowe przepusty w fundamentach nie licząc wod-kan i napowietrzenia kominka ?
    Niebardzo rozumiem co masz na mysli. Moge jedynie powiedziec, ze kominka u nas nie bedzie
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    hej

    miałam na myśli przepust na np GWC, jeśli ją planujesz
    podpytuję, aby na tym etapie o czymś istotnym nie zapomnieć

    czyli niewiele ponad 2 miesiące Wam zajęła budowa, pewnie super sprawną ekipę mieliście, tylko pozazdrościć

    pozdrawiam!

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Żadnych dodatkowych systemow nie planujemy. Wentylacja grawitacyjna, instalacja wod.-kan. elektryczna i gazowa nic wiecej skomplikowanego poza tym

    Na etapie budowy fundamentow zostawialismy jedynie otwor za odplyw kanalizacji. Ustalalismy ten otwor(jego położenie i wysokośc) z hydraulikiem ktory bedzie robil przylacze. A raczej hydraulik zasugerował to murarzom

    Ekipa racja, bardzo sprawna i bardzo fajna. Śmiało mogę każdemu polecić.
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    no proszę są i już okna )
    ładny kolor, drzwi i bramę garażową dobierzesz w tym samym kolorze ?
    ile w sumie okien wstawiono ? jeszcze za oknami w ogóle się nie rozglądałam, jeśli to nie tajemnica mógłbyś zdradzić jakiego rzędu jest to koszt ?

    pozdrawiam!

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Się, jak pała, wklepałem do dziennika, ale już się naprawiłem. I tutaj pytam ponownie, czemu nie ciepły montaż okien?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 09-11-2014 o 17:26
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Otworów okiennych mamy 15 . Kolor bramy i drzwi wejściowych chyba będzie w tym kolorze. Jest to winchester także chyba nie powinno być problemy z dobraniem koloru . Kamien elewacyjny na garażu chcemy zrobić ciemny szary, taki grafit, więc chyba ładnie to będzie kontrastować z winchesterem. Elewacja biała a dach antracyt .

    Trochę teraz żałuje, że nie zobaczyłem tego zdjęcia przed zakupem okien .
    Zrobiłbym dokładnie w takim samym klimacie. Bardzo mi sie podoba. Myśleliśmy mocno nad kolorem atracyt, ale nie bardzo wiedzielismy jak to potem fajnie zgrać z reszta elewacji. Mysleliśmy, że okna dach drzwi w tym kolorze sprawią że wszystko będzie szaro białe, ale jak widać da się znaleść fajny kontrast.
    Ale myślę że damy rade i tez cos wymyslimy
    Co do kosztów to my za profil drutex pięciokomorowy,pakiet dwuszybowy z ciepłą ramką, kolor obustronny , gdzie ramę po środku mamy białą, ruchome ramki w oknach balkonowych zapłaciliśmy z montażem prawie 19 tys zł .

    Nie zastosowaliśmy ciepłego montażu gdyż fachowcy w dziedzinie stolarki okiennej powiedzieli ze cieply montaz stosuje sie do domów pasywnych,jezeli ma to miec jakis sens. Nasz dom pasywny nie bedzie takze mamy taki montaż jaki mamy. No i koszta oczywiscie
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    dziękuję Ci bardzo za tak obszerną odpowiedź na moje pytanie )

    kolor winchester super będzie się komponował z szarym, widziałam już kilka takich zestawień, więc nie ma co sie martwic o efekt
    sama zastanawiam się nad antracytem, czy za bardzo nie zdominuję wyglądu domu takimi oknami, no i jeśli juz czy zdecydować się na antracyt w środku bo jakoś tak bardziej mi pasują białe, koszt okien nie zabija, choć jest to już spory wydatek
    podejrzę sobie jak to było u kreczka, dziękuję Ci bardzo

    miłego wtorku

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kolor okien rewelacyjny!! Brama garażowa...emm...jakże ekologiczna....
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Witajcie,

    dziekuje za pozytywne komentarze U nas niby zima, ale ciagle cos zwiazanego z domem jest na tapecie. Od dwoch tygodni mamy juz porobione piony kanalizacyjne, w najblizszym czasie ma przyjsc elektryk. Chyba tak mowil.
    Przy okazji wyznaczania kredą punktów, zacząłem myslec o o grubosci warstw izolacyjnych podłogi, a dokładniej poprostu zmierzylem ile mam na to miejsca wychodzi ze mam 19-20 cm. w projekcie jest na to 24 cm. Projekt zaklada 15cm styropianu 7cm szlichty i 2 cm na parkiet/panele itp.
    Z tego co pamietam to ustalilem chyba z murarzem ze bede dawal 10 cm styropianu. teraz nie wiem czy dobrze zrobilem ale on powiedzial ze tak sie zazwyczaj daje i ze bedzie ok tak wiec ok. wychodziloby ze mam 10cm styropianu i 10 cm na szlichete i podloge. Z tego co zdarzylem sie zorientowac to 7 cm na szlichte to duzo jak na czesc mieszkalną.

    Ile szlichty Wy, tutaj zaglądający nasi goście, dawaliście ?

    Ja chyba wybiore opcje 5+5+3 styropian + 5 cm szlichta i 2 cm na panele. Mam nadzieje ze to bedzie dobry wybor..........
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Eveline
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    blisko Łodzi
    Posty
    500

    Domyślnie

    Fajnie to już wygląda.

    A za okna drutex to jednak mało dalam. Fakt, że w tarasowych pękła szyba (czekamy na wymianę), ale za całośc (21 szt) w pakiecie 3-szybowym zapłaciłam 20, 5 tys.... Kolor dwustronny zloty dąb.
    Bramę i drzwi mam w tym samym kolorze co okna

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Eveline, zapłaciłaś normalnie że tak powiem gdybysmy chcieli pakiet 3 szybowy to na wszystkich oknach bylaby to kwota w granicach tej która Ty napisalas. Mamy za to 5 klamek z kluczykiem w kolorze innym niz standardowy, ciepłą ramkę i ruchome slupki w drzwiach tarasowych a to wszystko wplywa na wyzsza cene dlateo tez ni emamy koloru ktory nam sie marzyl bo za sam glupi inny kolor trzeba bylo zaplacic 2 tys wiecej.

    My nie zdecydowalismy sie na pakiet trzyszybowy poniewaz okna sprzedawal mąż mojej kuzynki i odradzil trzy szyby na profilu 5 komorowym na takich duzysz przeszkleniach.
    Powiedzial ze te profile byly produkowane pod dwie szyby a ze teraz jest boom na trzy szyby to po prostu w ten profil wrzucaja trzy szyby . Profil ten wytrzyma przy oknach o standardowych wymiarach ale przy takich duzych powiedzial ze po okresie gwarancji moga zaczac sie problemy.

    Takze poradzil albo 7 komor i trzy szyby albo 5 komor i dwie zyby. Powiedzial ze roznica w przepuszczalnosci ciepla nieznaczna.
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Eveline
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    blisko Łodzi
    Posty
    500

    Domyślnie

    No i właśnie obawiam się, że w tych dużych przeszkleniach będą pękały szyby Oby nie!

  13. #53

    Domyślnie

    Witam serdecznie co prawda zamierzamy budowac szmaragda zwylkego ale i tak sledzimy wasze postepy mozecie zdradzic ile kosztowalo postawienie szmaragda w tym stanie?pozdrawiam i kibicuje dalszym szybkim postepom na budowie ;D

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    witam ponownie, czy zaglądają tu jeszcze jacys Szmaragdowicze? Pytam bo nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie powyzej a mam kolejne. Otoz czy mozecie zweryfikowac czy oferta na brame segmentowa 225x500 , niemiecka, grubosc 42 mm , calosc ocynkowana, pelne uszczelnienie obwiedniowe i miedzysekcyjne automatyka nice spider dwa piloty kolor, tłoczenia dowolne + montaz i programowanie za 5 930 zł to dobra oferta?
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  15. #55
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmacko

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witaj Tomek
    Rowniez budujemy Szmaragd 3 od pazdziernika zeszlego roku, jestesmy teraz na etapie wiezby dlatego mam pytanie jak rozwiazales temat wentylacji poddasza oraz czym bedziesz wykanczal komin? M

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witaj mmacko budujesz 3 czy 4? My planujemy w swojej 3 wykończyć klinkierem. Kamień odradza nam nasza ekipa budująca. Twierdzą, że mimo impregnacji ciągnie wodę i może lać się potem na poddasze. Czy ktoś się z podobnymi opiniami?

  17. #57
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmacko

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    8

    Domyślnie

    Budujemy 3 taki jak Wasz, rozwazamy klinker lub struktonit, spotkalem sie z opiniami ze plytka klinkierowa moze odpasc M

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    My robimy komin jak w projekcie. Płytka może odpaść, ale chyba jak będzie zły klej lub ktoś coś położy nie tak. Jakie zmiany macie w projekcie?

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmacko

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    8

    Domyślnie

    Z wiekszych zmian to poszerzylismy garaż wraz z kotłownią o 1 m, zwiększylismy kąt nachylenia dachu do 30 stopnie, zlikwidowaliśmy podcień. Z malego pokoju na piętrze robimy garderobę. M

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Z tych zmian które wprowadziliście, również nie mamy podcienia, a nad kątem zastanawiamy się. Na jakim etapie budowy teraz jesteście?

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony