dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 112 z 112
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    Ładnie wyszło
    Dzieki a Wam jak sie mieszka? Jakies sugestie z perspektywy czasu?
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  2. #102

    Domyślnie

    Mieszka się rewelacyjne i jak na rodzinę 5 osobową metraż jest wystarczający.
    Pewnie by się coś znalazło co można by zmienić np. wiatrołap troszkę jest moim zdaniem jest za mały po tym jak zrobiłem zabudowę szafą, a i jeszcze sie zastanawiam nad zburzeniem ściany pomiędzy kotłownią a garażem i mam prośbę o kilka fotek bo z tego co wyczytałem to chcesz to pomieszczenie zagospodarować na siłownie.
    ---------------------------------------------------------

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    a i jeszcze sie zastanawiam nad zburzeniem ściany pomiędzy kotłownią a garażem i mam prośbę o kilka fotek bo z tego co wyczytałem to chcesz to pomieszczenie zagospodarować na siłownie.
    Nie bardzo rozumiem co masz na mysli. Z tego co pamietam masz normalnie drzwi z garazu do kotlowni. Zrob mi jakis rysunek z rzutu Waszego projektu o co Ci chodzi.Zdjecia chetnie wrzuce tylko musisz sprecyzowac co mam na nich ujac.
    No i chyba Ty masz te pomieszczenia za garazem troche węższe niz ja bo jedynka od czworki tym sie rozni. Wiem ze poszerzałeś calosc ale mimo wszystko jednak roznica nadal jest
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  4. #104

    Domyślnie

    Chodzi o ta ścianę z drzwiami oddzielającą garaż a kotłownia.
    ---------------------------------------------------------

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    i jak postępu w wykończeniówce?

  6. #106

    Domyślnie

    Czy gdzies w okolicy Warszawy (lub nawet w calym wojewodzwie mazowieckim) mozna zobaczyc na zywo Szmaragda 3?

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tomku, jak u was przebiegały prace nas izolacją tarasu nad salonem. W którym momencie montowaliscie np. Obróbkę blacharskią. Masz może jakieś zdjęcia? W jakim systemie to robiliscie? My w naszym szmaragdzie jeszcze nie postawiliśmy bocznych ścianek tego tarasu, ponieważ wydaję się nam ze może lepiej zaizolujemy ten taras.
    Ostatnio edytowane przez Octans ; 11-07-2015 o 07:51

  8. #108
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomekEs

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Kato
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    jestem nowy na tym forum, ale tez niedlugo bedziemy rodzinnie budowac Szmarag 4, i bardzo fajny ten Wasz dziennik plus zdjecia z budowy. Duzo juz przeczytalem i mysle ze duzo juz sie dowiedzialem, ale mam kilka pytan.

    Jakie zmiany wprowadziliscie, bo np w projekcie Sz-4 jest zaokraglona lazienka na dole, ktora wchodzi do garazu - robiliscie proste sciany pod prysznic?
    My chcemy wyrownac sciane garazu do szerokosci kotlowni - powiekszy to troche garaz.

    Poza tym chcemy rowniez powiekszyc taras i go bardziej zadaszyc i chyba zrezygnowac z balkonu w pokojach dzieciecych na korzysc wiekszego daszku.

    Rowniez prawdopodobniej zrezygnujemy z okien w garazu i kotlowniach, tak zeby sie przesunac 3 m zamianst 4m od sasiadow. Nie mamy za duzej dzialki - 752m2 wiec poozwoli to na wygospodarowanie troche wiekszej przestrzeni od strony jadalni i tarasu.

    Poza tym, na gorze pokoj maly, ten ktory Wy macie dla gosci, zamienimy w garderobe z wejsciem od sypialni, a ta mala garderobe z sypialni przerobimy na pralnie z wejsciem od lazienki - chyba tez tak macie?

    Jezeli mogee prosic o mniej wiecej informacje ile Was wyniosla budowa SSZ i Deweloperki to bede wdzieczny, Widzialem ze SSO byl ok. 125k PLN czyli w sumie podobnie jak w wycenie na stronie mg projekt. Czy reszta kosztow jest podobna?

    Dzieki z gory za info i pozdrawiam ze slaska.

  9. #109

    Domyślnie

    A czy zamiast okien jakbyś wstawił luksfery to nie będzie kolidowało z przepisamy odnośnie 3m od granicy działki?
    ---------------------------------------------------------

  10. #110
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamilajura

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zastanawia mnie cZemu nie macie tego drugiego okna w kuchni?

  11. #111

    Domyślnie

    Witam, z Żoną również planujemy budowę Szmaragda. Z myślą o zebraniu wszystkich Szmaragdowiczów w jedną społeczność dla lepszej i szybszej wymiany informacji stworzyłem na Facebooku grupę, link --> Grupa budujących dom Szmaragd
    Może uda się zebrać wszystkich zainteresowanych w całość i stworzyć fajną oraz merytoryczna grupę z poradami dla budujących oraz chcących wybudować ten dom. Zapraszam do dodawania się oraz pisania postów. W grupie siła Pozdrawiam

  12. #112

    Domyślnie

    Witam,
    jak po tylu latach możecie ocenić budowę z Porothermu? Chodzi mi np. o aspekty cieplne, czy nie było jakiś problemów w między czasie i czy jesteście zadowoleni z tego surowca? Czy strop macie Terriva?

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony