dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 296 z 296
  1. #281

    Domyślnie

    No widzę że rolety muszą być tylko cały czas otwarte lub cały czas zamknięte i nie wolno ich częściowo zamknąć/otworzyć bo psuje to "samopoczucie" sprzedawców żaluzji i psuje im sprzedaż

    Sam mam rolety i wystarczy patrzeć jaki jest kąt słońca i umiejętnie dopasować otwarcie rolet. Widzę że w wielu domach tak ludzie ustawiają rolety ..

    Ciągle właśnie rolety najskuteczniej chronią przed przegrzewaniem , przed hałasem i przed zimnem.

    Żaluzje mniej efektywnie chronią przed przegrzewaniem .

    Żaluzje największą ochronę przed nagrzewaniem mają przy całkowicie zamkniętych lamelach , ale wtedy największa zaleta żaluzji odpada ..

    Żaluzje to kompromis pomiędzy "widokami" a przegrzewaniem pomieszczeń ..
    Sami decydujemy czy chcemy mieć lepszą widoczność czy mniejsze przegrzewanie pomieszczeń ...

    W ciepłych krajach ciągle rolety są numerem jeden ...

    A żaluzje ?

    Jak dla mnie fenomen marketingowy. Duzo tańsze w produkcji żaluzje , posiadające mniej zalet niż rolety w sprzedaży są duużo droższe niż rolety ..
    Zapewne są duuużo większe marże , więc jest większe "parcie" na ich sprzedaż

    Sam myślałem nad żaluzjami , ale po analizie stwierdziłem że rolety mają dla mnie sporo więcej zalet (najlepsza ochrona przed przegrzewaniem , dodatkowo tłumią hałas , dodatkowo zabezpieczają w zimę przed wychładzaniem , są "pancerne" i nawet najsilniejszy wiatr ich nie zniszy , tak samo jak pies) oraz co ważne w moim przypadku wycena rolet była o ponad połowę niższa niż żaluzji ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 25-01-2019 o 07:50
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #282
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    A roleta niby tego nie robi???
    Robi. On i off. A żaluzja powstrzymuje promieniowanie a jednocześnie nie zamyka widoku z okna i zapewnia dopływ światła dziennego.

    To oczywiście wybór klienta i kwestia tego czego oczekuje.

    IMHO - żaluzja wygrywa!

  3. #283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zaraz tam snucie takich teorii spiskowych. Nie zajmuję się jednym ani drugim, ale... :

    - jestem w stanie sobie wyobrazić termiczne pęknięcie szyby przy częściowym zasłonięciu rolety Na pocieszenie dodam, że nie spotkałem się z takim przypadkiem..
    - żaluzja - bardziej nowoczesny wygląd, rolety zostały mi obrzydzone przez stosowanie ich jako wszelkiej maści zasłonek na barakach udających obiekty "użyteczności" . To taki argument uczuciowy
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #284
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twalaszek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    40

    Domyślnie

    Pewnie temat poruszany - ile mam cofnąć nadproże aby zmieścić ocieplenie przy żaluzjach ? Ocieplenie zakładam 18 cm. Czy nadproże ma być rozmiarami jakieś specyficzne ?

  5. #285
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    thomas-74-74

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Czaniec
    Kod pocztowy
    43-354
    Posty
    13

    Domyślnie

    U mnie przy wysokości okna 240 skrzynka była wysokości 26,5cm

  6. #286
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego jak będziesz miał skrzynkę i czy będziesz ocieplał nadproże.

  7. #287
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twalaszek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    40

    Domyślnie

    Dlatego pytam. Za parę dni będziemy robić nadproża i możemy cofnąć np. o 10 cm ale rozumiem, że samo nadproże będzie wyższe aby cała skrzynka się schowała ?

  8. #288
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał twalaszek Zobacz post
    Dlatego pytam. Za parę dni będziemy robić nadproża i możemy cofnąć np. o 10 cm ale rozumiem, że samo nadproże będzie wyższe aby cała skrzynka się schowała ?
    Dlatego ci napisałem że wszystko zależy od tego jakie będziesz miał skrzynki. Różni dostawcy stosują różne systemy i mają różne wymiary musisz teraz wybrać do jakiego dostawcę będziesz zamawiał i u niego zasięgnąć informacji co do tego jakie ma skrzynki jakie mają wymiary i Jak najlepiej przygotować nadproże. nic ci nie da przecież informacja jak ja to polecam robić swoim klientom jeśli skorzystasz z oferty innego dostawcy

  9. #289
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Cześć, mam pytanie odnośnie montażu żaluzji fasadowych w elewacji z cofniętym nadprożem i warstwą ocieplenie pomiędzy nadprożem a skrzynką. Czy taki sposób montażu jest jakkolwiek możliwy w przypadku gdy okna mają 230 cm i wieniec jest jednocześnie nadprożem? Czy w takim przypadku trzeba wstawić normalne nadproże (cofnięte) by móc zmieścić skrzynkę? W przeciwnym wypadku trzeba by najpewniej zmniejszyć wysokość okna. Mam rację czy czegoś nie rozumiem? Pozdrawiam!

  10. #290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Trzeba najpierw wiedzieć jakiej wysokości jest osłona dla danego okna
    Później sprawdzić czy cofnięcie nadproża i wieńca zarazem nie osłabi stropu
    Cały temat nie jest na forum tylko na rozmowę z projektantem

  11. #291
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Trzeba najpierw wiedzieć jakiej wysokości jest osłona dla danego okna
    Później sprawdzić czy cofnięcie nadproża i wieńca zarazem nie osłabi stropu
    Cały temat nie jest na forum tylko na rozmowę z projektantem
    jareko – dzięki, czyli nie ma prostej odpowiedzi. Notuję zatem i będę rozmawiał z projektantem.

  12. #292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Prosta odpowiedź jest gdy masz oddzielne nadproże na nim pustaczek i nad tym wszystkim wieniec stropu
    Wtedy pocienic nadproże o maks 1/4 szerokości dodatkowo uzbrajajac pretem to nie problem
    Tu masz przede wszystkim wysokość osłony i ona najprawdopodobniej wejdzie już w wieniec stropu a to wymaga konsultacji i ewentualnych obliczeń
    To nie dziura 90 cm tylko prawie 3 metry
    Ja bym się takiej zmiany w ciemno nie robil

  13. #293
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Tak właśnie myślałem, że to może stanowić problem. Dzięki!

  14. #294

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabicak Zobacz post
    Jestem widziana lub nie jestem widziana. A żaluzja ma też te dodatki. Ja widzę a mnie nie widać.
    A to "Ja widzę a mnie nie widać" to na jakiej zasadzie?

  15. #295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    2-3 CM TO MAŁO,

    większość osób (ja również) na etapie zalewania nadproża betonowego , zostało cofnięte o 10 cm, w to miejsce styropian poszedł 10 cm, na skrzynkę dodatkowo kilka cm.Najwążniejsze jest ocieplenie samego nadproża, bo chłód i tak wejdzie od dołu. Skrzynka z żaluzji ma chyba 30 cm więc to będzie spory mostek termiczny
    A ile u Ciebie wyniosła wysokość tego cofniętego nadproża?

  16. #296
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Jest tutaj ktoś z Warszawy kto zamontował u siebie żaluzje fasadowe ?

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony