dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 296
  1. #21

    Domyślnie

    Czy ktoś posiada żaluzje fasadowe i powie czy to w ogóle jest przydatne?

  2. #22

    Domyślnie

    przydatne do czego ? Gotowania ? pływania ?
    Przepraszam że tak pisze ale zadajesz dziwne pytanie jakbyś sam nie mógł na nie odpowiedzieć i ocenić czy potrzebujesz czy nie
    Żaluzja to żaluzja, czy od wewnątrz czy od zewnątrz. Ma za zadanie ograniczyć ilość światła wpadającego do wnętrza, dzięki konstrukcji masz możliwość w pewnym zakresie regulować jego ilość oświetlającą wnętrza aż do prawie całkowitego zaciemnienia bądź przy zastosowaniu prowadnic bocznych - do całkowitego zaciemnienia
    Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć
    Jest to alternatywa dla markiz, rolet w mej ocenie przydatna tam gdzie słońce saunę z wnętrza nam robi

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tuznajdziesz.pl
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-187
    Posty
    64

    Domyślnie

    Może poczytaj jeszcze tutaj - warto rozważyć za i przeciw.

  4. #24

    Domyślnie

    Bardzo fajna była i ładne żaluje. Mamy duże przeszklenia i myślimy o ochronie przed słońcem. Roleta to dla mnie "za dużo" a żaluzje byłyby idealne. W najbliższych dniach idę po wycenę. Zobaczymy jak to wyjdzie.
    Czy możesz polecić producentów?
    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    nie jest tak ze żaluzja jest mniej trwała od rolet.
    żaluzja nie będzie tez żadną barierą termiczna.
    zadaniem żaluzji jest przysłonięcie światła
    tylko żaluzja ma też urok wizualny (no chyba że się komuś nie podoba)
    4 tys różnicy na jednej żaluzji ? coś strasznie dużo Załącznik 269064

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gagarita

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Lipnica Górna
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    w żaluzjach możesz wybrać różne lamele (kształt) jeden zaciemniają całkowicie inne mniej.
    są też różne rodzaje prowadzeń a największa rozbieżność będzie przy różnych silnikach (ale tak samo jest przy roletach)
    fotka taka wyszła
    poszukam innej to później tu wrzucę
    pozdrawiam
    Zainteresował mnie wygląd innych elewacji tego budynku. Proszę o wrzucenie zdjęć.
    Jednym z największych producentów Żaluzji a Polsce jest firma Selt .
    W małopolsce można się spotkać tylko i wyłącznie z żaluzjami ich produkcji .

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jest jeszcze Anwis. Jakość i rozwiązania podobne.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja właśnie odwiedziłam firmę "Orlita". Czekam na wycenę.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rusztowania

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Królestwo Cieszyńskie
    Kod pocztowy
    43-523
    Posty
    17

    Domyślnie

    Również nie byłem zwolennikiem tych żaluzji, ale teraz już wszystko rozumiem
    reklama na forum jest płatna

  9. #29

    Domyślnie

    Trudniejsze zagadnienie. Czy ktoś ma okno narożne z ruchomym słupkiem i żaluzje fasadowe? Jak zostało to technicznie rozwiązane?

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał miss_piggy Zobacz post
    Trudniejsze zagadnienie. Czy ktoś ma okno narożne z ruchomym słupkiem i żaluzje fasadowe? Jak zostało to technicznie rozwiązane?
    A jakie to ma znaczenie, czy okno jest ze stałym, czy ruchomym słupkiem? Żaluzja fasadowa jest elementem zewnętrznym niezwiązanym z konstrukcją okiennego słupka. Czy można ją zainstalować na narożu budynku? Raczej bez problemu.
    PRO QUALITY

  11. #31

    Domyślnie

    No a do czego zostanie zamocowana z jednej strony żaluzja? Przecież żaluzje/rolety montuje się do ościeżnicy okna. Okno na wymiary 200x235 i drugie tyle samo.
    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A jakie to ma znaczenie, czy okno jest ze stałym, czy ruchomym słupkiem? Żaluzja fasadowa jest elementem zewnętrznym niezwiązanym z konstrukcją okiennego słupka. Czy można ją zainstalować na narożu budynku? Raczej bez problemu.

  12. #32

    Domyślnie

    widać, że ktoś z kim rozmawiałaś na temat żaluzji nie ma zielonego pojęcia w temacie
    Dla żaluzji fasadowych szerokość 2 metry to żaden problem, szerokość 4 metry także. Wysokość też nie jest żadnym ograniczeniem w Twoim wypadku.Prowadnice faktycznie mogą być mocowane do ościeżnic ale nie muszą. Możesz wybrać żaluzję bez prowadnic tylko na linkach wtedy masz mocowanie tylko góra-dół, Możesz zamocować prowadnice do ściany, można wiele
    Słupek ruchomy nie jest żądnym ograniczeniem, tu tylko ograniczeniem jest maksymalna szerokość żaluzji a ona w zależności od systemu jest od 3,5 m do 6 m
    Co innego rolety zewnętrzne gdzie 2 metry to nie kłopot ale 4 to już jest niewykonalne w jednym pancerzu chyba że wybierzesz roletę do drzwi garażowych ale wysokość pancerza o ile dobrze pamiętam wynosi 11 cm i koszt jest dużo dużo większy

  13. #33

    Domyślnie

    T12345T a możesz podać mi producenta, który robi takie żaluzje?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał miss_piggy Zobacz post
    No a do czego zostanie zamocowana z jednej strony żaluzja? Przecież żaluzje/rolety montuje się do ościeżnicy okna. Okno na wymiary 200x235 i drugie tyle samo.
    Na końcu tego okna masz masz też ościeżnicę. Niezależnie od tego czy okno jest ze słupkiem czy bez.

    A do tego wymiaru wystarczy dopasować odpowiednią żaluzję.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał miss_piggy Zobacz post
    T12345T a możesz podać mi producenta, który robi takie żaluzje?
    A choćby Anwis Włocławek, Selt z Opola i zapewne znajdziesz i innych producentów (nie mylić ze sprzedawcami bo ich jest o wiele wiele więcej) bo to co napisałaś o wymiarach, nawet jeśli masz szerokość 4 metry nie jest żadnym ograniczeniem

  16. #36

    Domyślnie

    U mnie byli sprzedawcy, którzy sprzedają żaluzje selt i mi powiedzieli, że muszę mieć stały słupek albo zgodzić się na "sznurki" na których będą te żaluzje zwisać. Rozumiem, że uważasz, że mogę mieć ruchomy słupek narożny i żaluzje bez linek w tym miejscu?
    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    A choćby Anwis Włocławek, Selt z Opola i zapewne znajdziesz i innych producentów (nie mylić ze sprzedawcami bo ich jest o wiele wiele więcej) bo to co napisałaś o wymiarach, nawet jeśli masz szerokość 4 metry nie jest żadnym ograniczeniem

  17. #37

    Domyślnie

    Żebyśmy się dobrze zrozumieli chodzi mi o takie okno. To nie jest moje bo nie mam jeszcze zamontowanego, posłużyłam się zdjęciem znalezionym w sieci. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ruchomy słupek.jpg
Wyświetleń:	1205
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	309763

    Natomiast w sieci znalazłam taką żaluzję. Wygląda jakby nie miała żadnej listewki między dwoma żaluzjami. No ale czy wtedy taka żaluzja przy wietrze nie ulega wycięciu, zerwaniu itp.?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domuslumina.It_.jpg
Wyświetleń:	1180
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	309764
    Ostatnio edytowane przez miss_piggy ; 23-03-2015 o 15:30

  18. #38

    Domyślnie

    Ta żaluzja na drugim zdjęciu ma "listwę" prowadzącą.

    Ale ze zdjęcia pierwszego rozumiem, że będziesz miała HSa narożnego z aluminium bez słupka narożnego.

  19. #39

    Domyślnie

    Tak, rozumiem, że to się nazywa słupek ruchomy.

  20. #40

    Domyślnie

    jak domniemywam będzie to hs rozsuwany z narożnika, że po jego otwarciu będzie wyglądać jak na zdjęciu z montażu
    Masz dwa rozwiązania, oba które burzą koncepcję swobodnego wyjścia w miejscu gdzie jest narożnik
    Albo linki albo prowadnice - wbrew pozorom na zdjęciu jakie ukazałaś widać tam właśnie prowadnice
    Jacyć niedouczeni sprzedawcy Ciebie nawiedzili

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony