dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 41
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 813
  1. #61

    Domyślnie

    tylko dobry i drogi, polecam raczej twardy, ale nie za twardy bo wtedy kręgosłup też cierpi, latex+kokos+z jednej strony końskie włosie+z drugiej srtony owcza wełna, nie kupuj tanich, na byle jakich sprężynach, bo będziesz żałował

  2. #62
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar macio
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Wiem wiem...niejasno napisałem pisząc o innym miałem na myśli sklep internetowy

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    ...

  4. #64

    Domyślnie

    Ja mam też z f-my M&K Foam sprężynowo-kieszeniowy i jest bardzo dobry. Zależy jakie lubisz , mo nazywa sie Estrella i jest raczej twardy ale na takim mi sie dopiero dobrze śpi . Przez przypadek się dopatrzyłem nawet ze jest zaliczany do leczniczych i ma zerowa stawkę vat .

  5. #65

    Domyślnie jaki materac? /było, wiem, ale.../

    witam
    stary materac już nas zabija, potrzebne wreszcie coś porządnego. wiem, że temat poruszany był parę razy, przeczytałem posty i linki oglądam pilnie ale na pewno będziecie kochani i pomożecie z paroma pytaniami
    założenia trzy ważne: średnia twardość, rozmiar 160x200 i cena bez ekscesów - te najlepsze odpadają
    aha - materac ma sobie leżeć na ziemi po prostu, nie na stelażu.

    czy z jakiejś marki jesteście niezadowoleni? coś wyszło w trakcie użytkowania, że niepolecacie firmy X? na razie pasuje mi texel albo jamajka ale poszukiwania nie skończone

    nie jestem pewien tej powłoki lato-zima - czy ona ma sens przy materacu na podłodze, nie na stelażu?

    jak to jest ze 'strefami' - niby ma ich być w materacu kilka, ale po kiego
    mi one, skoro ja mam 2m, Moja Pani 1,6 - a te strefy są chyba rozlokowane pod statystyczne rozmiary - może będzie nas coś gniotło, tam gdzie powinno nie gnieść, jak myślicie? ;D

    jeszcze pytanie do krakusów - gdzie jest duży wybór materacy?
    dzięki z góry
    --
    Cerbin
    Od 01/04/2012 w Guliwerze pod Niepołomicami

  6. #66

    Domyślnie

    Hej!
    Ja w kwestii formalnej - skoro jest już jak sam piszesz kilka wątków w temacie materacy, to może zamiast tworzyć kolejny, zadaj pytanie w już istniejącym?

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    podnoszę wątek bo, właśnie stoję przed wyborem

    wybór padł na kieszonkowy.

    po przejrzeniu ofert - głowa boli, ale i jest światełko w tunelu

    pani w sklepie z materacami poinformowała, że firma relax dała promocję na jeden z materacy kieszonkowych "7 stref" pod nazwą "relax" i tak 160x200 kosztuje obecnie 560 zł. oglądałam, leżałam (wygodnie było) , pojechałam do domu, rano zadzwoniłam do fabryki z naiwnym pytaniem: "czemu taki tani? co mu brakuje?
    i pani zapewniała, że nic mu nie brakuje, chcą być konkurencyjni.

    kurcze cena nęcąca. do m&k np. texel różnica 150 zł (akurat na nową pościel). chyba się zdecyduję
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    pani w sklepie z materacami poinformowała, że firma relax dała promocję na jeden z materacy kieszonkowych "7 stref" pod nazwą "relax" i tak 160x200 kosztuje obecnie 560 zł.
    Kupowałem jakiś czas temu materac firmy Relax, też kieszonkowy, ale bez stref. Jestem zadowolony z zakupu. Zadzwoniłem właśnie do tego sklepu, gdzie sprzedają materace firmy Relax i mają rzeczywiście specjalny model promocyjny materaca o nazwie "Relax" 7 stref, ale w cenie promocyjnej...1000zł! A i tak jak na okoliczne ceny materaców było tu niedrogo, kiedy kupowałem.

    Cytat Napisał czupurek
    chyba się zdecyduję
    Myślę, że warto!

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź

    może ten relax to, inny model lub wymiar?

    w fabryce też powiedziała, że 560zł
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  10. #70

    Domyślnie

    Warszawa, materac bezpośrednio zamawiany w fabryce Merita w Wesołej,
    ul. Nizinna 5 lub 7, transport w Warszawie za darmo, nazwa Divino
    952 zł , kieszonkowy z dwoma warstwami lateksu po 3 cm, odpowiada Estrelii Lux / cena Estrelii z netu 1253 zł/.
    jutro zaświeci słońce

  11. #71

    Domyślnie

    www.sembella.com.pl - polecam!
    Ja mam Magnata lateksowego i jest super. Od czasu kiedy go kupiliśmy 4 lata temu (180x220) nareszcie się wysypiam (mam kłopoty z kręgosłupem). Lateks ma tę zaletę, że nie lęgną się w nim żadne świństwa, nie odkształca się itp. itd. Można sobie również poczytać na wskazanej stronie.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  12. #72

    Domyślnie

    A ja polecam produkty M&K Foam. Sam kupowałem w sklepie www.materace.wysylka.pl i tez mogę go polecić.
    Całkiem przyzwoitymi materacami są Estrella, ew. jak komuś zależy na bardziej miękkim 7 strefowym materacu - to Jamajka, wysoka jakość, umiarkowana cena, niezwykła trwałość i... niesamowicie wysoka waga.

  13. #73

    Domyślnie

    rzeczywiście - ceny wydają się ok - a ta Estrella Lux jest b.twardym materacem?

  14. #74

    Domyślnie

    Ja mam Estrellę (zwykłą). Jest twardszy niż dotychczas stosowane przeze mnie materace. Kupowałem go rok temu i pamiętam, że na początku wydawał się twardy ale po trzeciej nocy nie wyobrażałem sobie, jak mogłem spać na miekkich materacach. Metarac jest wysoki (ok. 20cm), a ugina się niewiele, ale się ugina nawet pod moim 4 miesięcznym synkiem Ja kupowałem przed wejściem naszego dziwnego kraju do dziwnej organizacji i wtedy - jako mat. rehabilitacyjny - stawka VAT wynosiła 0%. Później nastąpiła podwyżka cen o 22%, ale w styczniu ceny spadły do poziomu sprzed maja 2004 (ostatnio w tym sklepie materac Jamajka kupował kolega, który był tym mile zaskoczony, bo szykował sie na cene właśnie o te ok. 20% wyższą od tego co zapłacił). Co ważne, sklep jest pewny i sprawdzony, nie trzeba płacić z góry (choć i ja i znajomy płaciliśmy), materace są solidne ale i bardzo cieżkie. Taka Jamajka 90/200 waży ok. 35-40 kg! Wyobraź sobie ile będzie ważył materac 180/200 - do jego przeniesienia ze wzgledu na wagę i wymiary potrzeba ze dwóch silnych facetów. Tak wieć szczerze mogę polecić zarówno materace M&K Foam jak i sklep SweetDream (LogMat) www.materace.wysylka.pl

  15. #75

    Domyślnie

    a porównywałeś może ceny tych materacy na stronie którą polecasz z ich cenami w sklepie? - jeśli ta relacja byłaby ok, to myślę że problem wyboru materaca miałabym za sobą

  16. #76

    Domyślnie

    A ja w sklepie www.materace.wysylka.pl kupowałem już 2 razy I nawet dwa razy wpisałem się do Księgi Gości

    Mam kieszonkowca Estrelle 160x200 i od kilku dni Jamajkę 90x200. Jamajka jest trochę bardziej miękka, Estrella twardsza. To naprawde porządne materace. Wcześniej, przed Estrellą, wszak za 1/4 ceny, kupiłem w Hipermarkecie Carrefour materac który całkowicie rozleciał się już po 1/2 roku uzytkowania. Nie chciało mi się nawet go reklamować, by dostać drugi taki sam. Pooglądałem materace w okolicznych sklepach i wybrałem Estrellę, a zakupiłem ją w Sweet Dream (link powyżej), bo tam było najtaniej i najwygodniej.

    Zresztą o materacach można dużo poczytać na grupach dyskusyjnych i tam nie spotkałem się z negatywną opinią nt. Estrelli oraz sklepu SweetDream, a wręcz przeciwnie. Więc szczerze polecam i materac i sklep.

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdak
    a porównywałeś może ceny tych materacy na stronie którą polecasz z ich cenami w sklepie? - jeśli ta relacja byłaby ok, to myślę że problem wyboru materaca miałabym za sobą
    Może ja odpowiem:

    Teraz nie porównywałem, ale rok temu tak. Mi w najbliższym sklepie z Estrellą (Ruda Śląska) zażyczono sobie: zaliczkę, 90zł za transport, a cena była 5% wyższa od ceny w SweetDream. Oczekiwanie 2 tygodnie. W SweetDream miałem materace po 3 dniach, bez opłat za transport i taniej niż u lokalnego przedstawiciela M&K Foam. A teraz nawet nie pytałem już u tego przedstawiciela, od razu "uderzyłem" do Sweet Dream.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdak
    rzeczywiście - ceny wydają się ok - a ta Estrella Lux jest b.twardym materacem?
    Estrella jest twardym materacem - co nie znaczy, ze się nie ugina gdy potrzeba . Zresztą na stronie napisane jest, ze zalecana jest dla ludzi ostos. wysokiej wadze. jsli ważysz 40-50 kg weź Jamajkę lub coś podobnego. Teraz pojawił się też Texel, ale on jest jakiś taki "odchudzony" i na sprężynach i na obiciu. Pewnie też będzie solidnie wykoany, ale raczej nie oszczędzałbym tej stówy i wybrałbym sprawdzone, b. popularne materace (Estrella, Jamajka).

    Jesli kupisz, to napisz, jak Ci się spało na materacu.

  19. #79

    Domyślnie materac

    Jakiej firmy materace do spańka polecacie?
    Juz za m-c musimy kupic materac a wcale nie orientuje sie w tej materii, co jest dobre a co nie.

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Najtańsze to czysty lateks, lub lateks z prymitywnymi sprężynami.
    Lepsze mają lepszy system sprężyn i wykładziny pomięzy obszyciem a sprężyną.

    Lateksy z czasem się starzeją. W zależności od cen, lateksy mają różną miękkość i czas reakcji (czas odkształcania).

    DObrz można sobie popatrzeć w sklepach IKEA, tam demonstrują przekroje materacy i możesz się zorientować co jest co warte i co chcesz.

    Kupowałem co mi się podobało, a nie na firmę. Z reguły bardziej kompetentne są sklepy produkucentów tzw materacy ortopedycznych Tam się dużo dowiesz o różnicach.

Strona 4 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony