dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Aquanet

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie Aquanet

    Witam serdecznie, pisze do Was z dość nietypowym pytaniem
    Dzwonił do mnie Pan z AQUANETu, że w celu przyłączenia mnie do sieci wodociągowej potrzebuje podpisu inwestorów, którzy owy wodociąg wybudowali. Problem w tym, że jest ich aż 16 Facet ogólnie mówił, że możliwe jest, że wystarczy tylko zgoda byłego właściciela działki, który oczywiście też za "rure" płacił.
    Pytanie, o co chodzi?
    Ah, oczywiście wyżej wymieniony Pan z AQUA zdążył 3 razy spytać, czy mam już ekipę projektową do przyłączy, bo jak nie to on MA w promocyjnej cenie.

    Co zrobić?

    Czy może mieć to związek z tym, że woda jeszcze w rurze nie płynie ( nie było odbioru aqunetu)
    Ostatnio edytowane przez jarekFTW ; 11-07-2014 o 20:28

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Projekt przyłącza musisz zrobić tak czy tak, więc o ile owa promocyjna cena nie jest absolutnie z kosmosu, ewentualnie nie masz w rodzinie/znajomych uprawnionego projektanta, który to zrobi pół darmo, to dogadywałbym się z tym facetem. To oczywiście taka legalna łapówka, ale pójście tą drogą może wiele problemów usunąć na samym wstępie. I vice versa, niestety, jeśli nie dasz facetowi zarobić, to może się stać wredny.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    Czyli jak zrobie jego "projektantem" to zgody 16 osób nie bedzie trzeba, a jak pójdę swoją, to będzie troche latania ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Trochę lub bardzo trochę, bo może się okazać, że nagle pierdylion załączników musisz sam załatwiać.
    Co do zgody owych osób - nie mam pojęcia, jakie są tu wymogi prawne, może być potrzebna tak czy tak, ale i tak cała procedura może być łatwiejsza jeśli zajmie się nią właściwy człowiek
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Coś przed chwilą się zmieniło w ustawie o geodezji i kartografii, na razie nikt nic nie wie-może zwolnij tempo, bo chyba zniesiono sporo opłat
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    Tak sie pozmieniało, że de facto wyszło drożej. Podobno geodeci biorą teraz drożej. Tansze wyciągnięcie mapek (?)

    Wszystko wyjdzie w praniu, jak na razie jest burdel.
    Bo to Polska własnie ;-D

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    Dziś dostałem list z aquanetu z warunkami, z adnotacją, że sięć jest jeszcze w budowie (nie było odbioru, choć w hydrantach na ulicy jest już woda!). Boże, ile to im może jeszcze zająć ? Miała być w maju.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony